VersloSavaite.lt   
2021 07 12, 11:56
Taršų automobilį jau galima iškeisti į elektrinių „Bolt“ paspirtukų nuomos abonementą

Image
VersloSavaite.lt nuotr.
Lietuvoje ženkliai išaugus elektrinių paspirtukų populiarumui, kompensaciją už taršius automobilius sunaikinę gyventojai jau gali panaudoti ir trumpalaikei elektrinių paspirtukų nuomai. Taip pat Europoje pirmaujanti pavėžėjimo platforma „Bolt“ skelbia, kad išplėtus paspirtukų tinklą dešimtyje miestų, šią vasarą klientams paslauga bus dar prieinamesnė.

 

Nuoma skatins dar tvaresnes keliones

 

Anksčiau utilizavus taršų automobilį, valstybės suteikiamą kompensaciją buvo galima keisti tik į elektrinių paspirtukų ar dviračių pirkimą. Galiausiai Aplinkos ministerija nusprendė, kad reikšminga gyventojams leisti kompensacijas panaudoti ir aplinkos neteršiančių transporto priemonių nuomai.

 

„Kompensacija, kuri skiriama elektrinių paspirtukų, dviračių įsigijimui, skatina vartotojiškumą, dėl to išauga atliekų kiekis ir taip sukuriama kita aplinkosauginė problema. O dalijimosi paslauga gera tuo, kad transporto priemone galima naudotis tada, kai jos tikrai reikia. Tad paskatinus gyventojus atsisakyti taršių automobilių siekiama, kad žmonės įprastų keliauti kitaip“, – sako Aplinkos projektų valdymo agentūros (APVA) Klimato kaitos skyriaus patarėja Indrė Kapusčytė – Lukoševičienė.

 

Dėl kompensacijų įdiegė abonementus

 

Atsiradus galimybei kompensaciją panaudoti tvarių transporto priemonių nuomai, „Bolt“ programėlėje jau galima įsigyti abonementus elektrinių paspirtukų nuomai. Juos apmokėjus, gautas sąskaitas tereiks pateikti APVA, kuri ir suteikia kompensacijas.

 

„Klientų patogumui parengėme keturių tipų abonementus, už kuriuos bus galima gauti kompensacijas: dienai, savaitei, mėnesiui ir metams. Be to, įsigyti abonementus galės ne vien pretenduojantys į kompensaciją už sunaikintą taršų automobilį, o visi, nuomojantys mūsų paspirtukus“, – pabrėžia „Bolt“ elektrinių paspirtukų plėtros vadovas Baltijos šalyse Eimantas Balta.

 

Įsigijus elektrinio „Bolt“ paspirtuko abonementą dienai už 8 eurus neribotai riedėti bus galima 24 valandas. Nusipirkę nuomos planą savaitei, mėnesiui ar metams, per dieną paspirtuku galės naudotis iki 60 minučių – viršijus limitą įsijungs standartinė kelionės kaina. Artimiausiu metu savaitės „Bolt“ paspirtukų abonementai kainuos 14 eurų, mėnesiui – 39 eurai, o metams – 200 eurų.

 

Vienkartinė kompensacija už sunaikintą taršų automobilį siekia iki 1000 eurų, tad išlaidas paspirtukų abonementams bus galima pridėti prie kitų kompensuojamų priemonių, pavyzdžiui viešojo transporto bilietų.

 

Verslosavaite.lt

 

  

Komentuoti
Vardas:
Komentaras:

Neburnok
Apsaugos kodas:* Code

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai:

 

reklama

apklausa

Ar per pastaruosius metus kilo jūsų darbo užmokestis?
 

reklama