TOP promo
 

reklama

reklama

VersloSavaite.lt   
2018 11 30, 12:47
Šventės artėja: metas pradėti galvoti apie verslo dovanas

Image
VersloSavaite.lt nuotr.
Didžiausios metų šventės – jau ne už kalnų. Plėšydami kalendoriaus lapelius, vis labiau imsime justi dovanų karštinės simptomus. Gyvenant įtemptu ritmu neretai tampa sudėtinga prisiminti tiek darbuotojų, klientų, tiek verslo partnerių poreikius.

 

Tam, kad visi liktų patenkinti ir deramai įvertinti, o įmonės sąskaita banke neliktų tuščia, dovanų paieškų rekomenduotina neatidėti paskutinei akimirkai.

 

Geriau bet kas, negu nieko?

 

Ko gero, net jeigu esate žmogus, kuris dovanų pernelyg nesureikšmina, sutiksite – gauti pakeliui į šventinį vakarėlį nupirktą niekutį nėra pats maloniausias dalykas. Verslo atstovai taip pat turi savo atitikmenis – kasmet gaunamus tušinukus, puodelius, raktų pakabukus ar visiems vienu ypu siunčiamus atvirukus.

reklama

 

Dar blogiau, jei tie atvirukai siunčiami ne fiziniu, o elektroniniu paštu. Verslo dovanos – subtilus, tačiau daug naudos galintis suteikti veiksmas – jeigu jam skirsite pakankamai dėmesio ir kūrybiškumo.

 

Raktas į širdį – tinkama dovana

 

Dovanos – viena iš verslo etiketo dedamųjų. Svarbu yra ne tik tai, kas yra dovanojama, bet ir kaip ta dovana pateikiama. Siekdami sustiprinti ryšius su partneriais ir investuotojais, padėkoti pavaldiniams už jų puikų darbą ištisus metus, o kolegoms – už visokeriopą pagalbą ir paskatinimą, negailėkite resursų dovanų paieškai.

 

Gavęs prastą dovaną, darbuotojas gali įsižeisti, jaustis nereikšmingas ir neįvertintas, o sulaukęs šiltos, nuoširdžios dovanos – pakylėtas ir dėkingas. Tam, kad puikios verslo dovanos taptų viena įmonės vizitinių kortelių ir sėkmingos įmonės komunikacijos dalimi, pateiksime keletą naudingų patarimų.

 

1. Bene svarbiausias akcentas – asmeniškumas

 

Dovana turėtų būti pritaikyta konkrečiam žmogui ar įmonei. Taip parodysite, kad vertinate individualumą, esate dėmesingi ir norite suteikti nuoširdumo, artumo pojūtį. Kitaip tariant, emocija, kurią sukursite dovanojant, turėtų būti svarbesnė už pačią dovaną.

 

Pirmiausia, atsižvelkite į žmogaus pomėgius ir dovaną siekite būtent su tuo. Jeigu tai – neseniai dirbti pradėjęs darbuotojas ir dar nespėjote jo gerai pažinti, rinkitės dovaną, atspindinčią įmonės vertybes, viziją ir turinčią savitą žinutę ar idėją, kurią norėtumėte komunikuoti. Venkite pagundos remtis vien tik savo skoniu, nes verslo dovanos nėra tam pati tinkamiausia sritis.

 

2. Nebijokite drąsių ir kūrybiškų sprendimų 

 

Be šių savybių neapsieinama nė viename versle. Kodėl jų nepritaikyti ir planuojant dovanas? Dovanos versle nėra jokia naujiena, jų reikšmė buvo suprasta dar pačiai verslo sampratai būnant savo ištakose. Naujai išrasti dviračio nereikia, tačiau į laiko patikrintas dovanas galima pažiūrėti šiuolaikiškai ir naujai.

 

Pavyzdžiui, sugalvoti neįprastą įpakavimo būdą, dovaną pateikti meniškai. Net jeigu ruošiatės dovanoti paprastą reikmenį, tarkime, rašiklį, pasirūpinkite, kad ant jo būtų kas nors išgraviruota ir pateikite jį originalioje medinėje dėžutėje ar dėkle. Populiarumą įgauna ir dovanos, kuriomis gali dalintis visas kolektyvas – pavyzdžiui, saldumynai, antistresiniai kamuoliukai, skėčiai, belaidžiai krovikliai. Svarbiausia – suprasti, jog verslo dovanos neturi būti šabloniškos ar pernelyg nuspėjamos.

 

3. Ribotas biudžetas – dar ne riba

 

Be abejonės, nuspręsti, kiek pinigų šiemet galite skirti dovanoms yra būtinas žingsnis prieš pradedant generuoti idėjas. Kainos gali apriboti pasirinkimo galimybes, tačiau ieškokite to, kas turi geriausią kainos ir kokybės santykį. Tai padaryti nėra lengva, tačiau sėkmės atveju išlošite dvigubai – gavę dovaną tikrai supras, kad jos vertė yra žymiai didesnė, o Jūs atrodysite dosnūs ir tilpsite į numatytus biudžeto rėmus. Pirkti tik dėl to, kad reikia kažką nupirkti nėra nei ekonomiška, nei efektyvu.

 

Verslo dovanos – puiki galimybė pasirūpinti specifiniais darbuotojų poreikiais, išreikšti padėką partneriams ar tiesiog priminti apie save esamiems ir potencialiems klientams. Tereikia apsispręsti dėl dovanos tipo, kiekio, pakuotės ir laiku viską užsakyti. Žinoma, užduotį įveikti galima ir iki renginio likus kelioms dienoms – tačiau ar tuomet įtampa, skuba tikrai atsipirks?

 

Verslosavaite.lt

 

  

Komentuoti
Vardas:
Komentaras:

Neburnok
Apsaugos kodas:* Code

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai:

 

reklama

K2 zodz grand

apklausa

Ar per pastaruosius metus kilo jūsų darbo užmokestis?
 

reklama

reklama