reklama

reklama

VersloSavaite.lt   
2017 06 01, 16:24
Stabdžių kaladėlių keitimas – septyni paprasti žingsniai

Image
VersloSavaite.lt nuotr.
Didelės įtakos važiavimo saugumui ir stabdymo efektyvumui turinčios stabdžių kaladėlės reikalauja didelio automobilio savininko dėmesio. Būtent stabdžių kaladėlių keitimas ir priežiūra užtikrins saugų važiavimą.

 

Pajutus, jog pailgėjo stabdymo kelias, atsirado cypimas, būtina kreiptis į specialistus, kurie pašalins problemą, pakeisdami nusidėvėjusias stabdžių kaladėles naujomis. UAB „Autoaibė“ pateikia septynis paprastus žingsnius, kurie padės pasikeisti stabdžių kaladėles paprasčiau ir svarbiausia – teisingai.

reklama

 

Kada reikia keisti stabdžių kaladėles?

 

Pagrindinis požymis, rodantis, jog metas keisti stabdžių kaladėles, yra cypimo garsas, kuris skleidžiamas dėl specialios plokštelės. Ji pritvirtinta prie trinkelės tam, jog nudilusi iki reikiamo lygmens, liestų stabdžių diską ir pradėtų cypti.

 

Naujesnių automobilių stabdžių kaladėlėse yra įmontuoti specialūs kontaktai. Joms sudilus iki tam tikro lygio, signalas perduodamas į automobilio prietaisų skydelio kontrolinę lemputę, atsakingą už stabdžių sistemos būklę. Užsidegusi lemputė yra pirmasis ženklas, jog turbūt bus reikalingas stabdžių kaladėlių keitimas.

 

Dar keli požymiai, kurie rodo apie reikiamą dėmesį Jūsų stabdžių sistemai:

 

- netolygus automobilio stabdymas;

- skirtingas atskirų ratų stabdymas.

 

Stabdžių trinkeles patariama keisti kas 15 000 – 30 000 km., priklausomai nuo gamintojo ir važinėjimo stiliaus.

 

Kokias stabdžių kaladėles pasirinkti?

 

Vienas iš svarbiausių kriterijų, nusakančių apie stabdžių trinkelių kokybę, – kaina. Pigios stabdžių kaladėlės niekada nebus geros. Pigios trinkelės būna kietos, cypia stabdant ir bėgant laikui mažai nusidėvi – labiau gadina stabdžių diską. Geros trinkelės dyla greitai: kuo greičiau jos dyla, tuo geriau sukimba su stabdžių disku ir tuo geriau stabdo. Geros ir kokybiškos trinkelės yra kitokios sudėties nei pigios.

 

Aukštos kokybės trinkelių sudėtyje paprastai yra vario ar bronzos drožlių. Tokios trinkelės pasižymi geresniu stabdymo efektyvumu.

 

Kaip pasikeisti stabdžių kaladėles patiems?

 

Pirmas žingsnis. Atlaisvinkite automobilio ratų varžtus neatsukus jų iki galo;

Antras žingsnis. Naudodamiesi keltuvu, pakelkite automobilį ir įstatykite keltuvo atramas;

Tračias žingsnis. Atsukite automobilio ratų varžtus ir nuimkite ratus;

Ketvirtas žingsnis. Atsukite stabdžių suporto vieną varžtą (priklausomai nuo modelio) ir atlenkite suportą;

Penktas žingsnis. Ištraukite sudilusias stabdžių kaladėles (esant poreikiui atjunkite daviklio laidą nuo stabdžių kaladėlių) ir įdėkite naujas.

Šeštas žingsnis. Įdėjus naujas kaladėles, gražinkite suportą į vietą ir užsukite jo varžtą (sujunkite daviklio laidą su stabdžių kaladėlėmis);

Septintas žingsnis. Uždėkite automobilio ratus, prisukite varžtus ir nuleiskite automobilį. Dar kartą stipriai užveržkite ratų varžtus.

 

Jeigu ieškote Jūsų automobiliui tinkamų stabdžių kaladėlių, apsilankykite įmonės „Autoaibė“ internetinėje svetainėje ir rinkitės iš stabdžių kaladėlių asortimento. Taip pat galite atvykti į salonus arba susisiekti nurodytais kontaktais.

 

Verslosavaite.lt

 

  

Komentuoti
Vardas:
Komentaras:

Neburnok

 

reklama

D1 docinta

apklausa

Ar dovanojate šventines dovanas savo partneriams, klientams?
 

reklama

reklama

reklama