2009 09 16, 18:43
Lietuvos rinktinei nepavyko trinktelėti durimis

Image
Krepšinis
Paskutinėse Europos krepšinio čempionato rungtynėse Serbijos rinktinė įveikė Lietuvos krepšininkus rezultatu 89:79 ir paliko lietuvius be pergalių antrajame etape.

Lietuva nuo pat rungtynių pradžios apylygiai žaidė su, regis, kažkiek apsnūdusia Serbijos rinktine – varžovai dažniau buvo priekyje keliais taškais, tačiau ir lietuviai kartas nuo karto išsiverždavo į priekį.

Antroje rungtynių pusėje serbai suaktyvėjo, tačiau ir lietuviai buvo pajutę žaidimo skonį, todėl intriga išliko iki paskutinių mačo minučių. Tačiau paskutinėmis minutėmis pasipylęs serbų tritaškių lietus sužlugdė lietuvių viltis iškovoti pergalę.

Šios rungtynės dar kartą parodė, kad ne tiems žaidėjams ankstesnėse rungtynėse treneriai rodė savo pasitikėjimą: Jonas Mačiulis taikliai šaudė iš toli, Tomui Delininkaičiui esant aikštėje žaidimas iš karto tapdavo gyvesnis, kartu pagerėdavo ir aukštaūgių žaidimas.

Rungtynių eiga

Nors rungtynes dvitaškiai pradėjo Jonas Mačiulis ir Marijonas Petravičius, serbai netrukus atsakė šešiais taškais iš eilės ir sužaidus dvi su puse minutės jau pirmavo 6:4. Dar du M.Petravičiaus metimai neturkus dar kartą leido lietuviams išsiveržti į priekį (8:6), tačiau Urošo Tripkovičiaus metimų serija sugrąžino pranašumą serbams – 11:8.

Likus žaisti tris minutes Serbijos rinktinės kapitonas Nenadas Krstičius pelnė keturis taškus iš eilės, dvitaškį pridėjo U.Tripkovičius ir varžovų persvara dar labiau išaugo – 21:14. Ketvirčio pabaigoje Roberto Javtoko ir Lino Kleizos tikslių metimų dėka lietuviams pavyko priartėti, tačiau po pirmųjų dešimties minučių Serbija priekyje – 23:19.

Antrajame kėlinyje sužaidus tris minutes L.Kleiza ir Tomas Delininkaitis tiksliai baigė dvi lietuvių atakas iš eilės, mūsiškiai laimėjo atkarpą 6:2 ir Lietuvos rinktinė susigrąžino minimalią persvarą – 25:24. Į aikštelę sugrįžęs Milošas Teodosišius tolimu metimu vėl išvedė serbus į priekį (27:25), o N.Krstičius baudų metimais tą pranašumą dar labiau padidino – 29:25.

Nors Darjušo Lavrinovičiaus tritaškis lietuvių deficitą buvo sumažinęs iki minimumo (30:31), Milanas Mačvanas netrukus atsakė tuo pačiu – 30:34. D.Lavrinovičiaus ir M.Petravičiaus dvitaškiai likus žaisti dvi minutes atstatė pusiausvyrą (34:34), tačiau per likusį laiką šiek tiek geriau sekėsi serbams, kurie ir po dviejų kėlinių buvo priekyje – 41:37.

Po didžiosios pertraukos J.Mačiulio dviejų tolimų metimų įkvėpti lietuviai laimėjo trijų minučių atkarpą 13:5 ir po Kšyštofo Lavrinovičiaus dvitaškio įgijo trijų taškų persvarą – 50:46. Pagaliau agresyvų žaidimą tiek puolime, tiek gynyboje pademonstravę lietuviai jau po keturių ketvirčio minučių privertė varžovus keturis kartus pažeisti taisykles, o K. Lavrinovičiaus baudų metimais dar labiau padidino lietuvių persvarą – 56:49.

Visgi serbai tuoj pat atsake atkarpa 6:2 ir iš lietuvių persvaros vėl teliko trys taškai – 58:55. Negana to, N. Krstičius likus minutei dvitaškiu su pražanga išlygino rezultatą – 61:61. Per likusį laiką taškus pelnė tik M. Teodosičius, todėl po trijų ketvirčių Serbija ir toliau priekyje – 63:61.

Paskutinio ketvirčio pradžioje D.Lavrinovičius metimu iš vidutinio nuotolio vėl buvo grąžinęs lietuviams persvarą (67:66), bet M.Teodosičius baudų metimais dar kartą pakeitė pirmaujančią komandą šiose rungtynėse – 68:67.

Įpusėjus ketvirčiui iš toli pataikė J.Mačiulis, du baudų metimus pridėjo M.Petravičius ir Lietuvos rinktinės persvara padidėjo iki keturių taškų – 75:71.

Vis dėlto lietuvius užklupo serbų tritaškių kruša. Du tritaškius pataikė N. Veličkovičius, vieną pridėjo M.Teodosičius ir D.Ivkovičiaus auklėtiniai išsiveržė į priekį – 80:75. Lietuvos krepšininkų šansus nubraukė mūsiškius paskandinusi tritaškių liūtis.

Į mūsiškių krepšį krito dar trys tolimi metimai (89:77), po kurių atsitiesti lietuviams nebepavyko.

Lietuva: J.Mačiulis 20, D.Lavrinovičius (8 atk. kam.) ir M.Petravičius po 13, K.Lavrinovičius 12, L.Kleiza 11, T.Delininkaitis ir A.Jomantas po 4, R.Javtokas 2.

Serbija: M.Teodosičius 20 (12 rez. perd.), N.Krstičius ir N.Veličkovičius po 16, U.Tripkovičius 14, M.Tepičius 13.

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.