2010 05 04, 21:13
LKL finalas. Traumų išretintas „Žalgiris“ šventė įtikinamą pergalę Vilniuje

Image
Verslosavaite.lt nuotr.
Namų sienos ir gausios sirgalių gretos Vilniaus „Lietuvos rytui“ pasiekti pergalės nepadėjo. Pirmosiose Lietuvos krepšinio lygos (LKL) finalo rungtynėse įtikinamą pergalę rezultatu 90:77 (20:13, 20:19, 24:25, 26:20) iškovojo susitikimo metu traumų išretintas Kauno „Žalgiris“.

Rungtynes komandos pradėjo aktyviai, tačiau netiksliai. Žalgiriečiai pirmus taškus pelnė tik sužaidus 2,30 min. kėlinyje. Vėliau žaidimas tapo rezultatyvesnis, rezultatas keitėsi po kiekvienos atakos (7:6, 9:8, 11:12).

Tačiau Kauno krepšininkai sėkmingiau sužaidė atkarpą ir atitrūko 13:20.

Antrajame kėlinyje „Žalgiris“ padidino persvarą iki 13 taškų (17:30) ir dviženklį p ranašumą išlaikė iki antros kėlinio pusės. „Lietuvos ryto“ puolimas suaktyvėjo ir vilniečiai, sėkmingai sužaidę atkarpą 4:0, sumažino svečių pranašumą iki 10 taškų (28:38).

Vilniečių atakos metu susižeidė žalgirietis Trevisas Watsonas, kuris buvo priverstas palikti aikštę dėl prakirsto antakio.

Vilniečiams svečių persvarą iki kėlinio pabaigos pavyko sumažinti iki 8 taškų (32:40).

Trečiajame kėlinyje žalgiriečiai kurį laiką išlaikė persvarą, tačiau po kelių minučių iniciatyvą perėmė „Lietuvos rytas“, sumažinęs varžovų pranašumą iki 3 taškų (44:47). Kauno krepšininkai sugebėjo atsigauti ir vėl susigrąžino turėtą pranašumą.

Vilniečiai nenuleido rankų ir sugebėjo sumažinti varžovų atotrūkį iki minimumo (55:56).

Paskutinįjį ketvirtį žalgireičiai tęsė išretinti traumų – be T. Watsono, M. Begičiaus ir Marcuso Browno.

Prasidėjo tritaškių fiesta – du tolimus metimus pataikė žalgirietis Artūras Milaknis, taikliu tritaškiu atsakė Martynas Gecevičius. Kitoje atakojevėl pataikė A. Milaknis,tuo pačiu atsakė Vidas Ginevičius. Po taiklaus Manto Kalniečio tritaškio metimo,iš toli pataikė ir Donatas Zavackas, vėl pataikė ir V. Ginevičius.

Žalgiriečiai išlaikė pranašumą iki rungtynių pabaigos ir šventė pergalę 77:90. LKL finalo serijoje po šio pergalės jie išsiveržė į priekį 0:1.