VersloSavaite.lt   
2021 07 30, 12:44
Smulkieji verslininkai kreipėsi į Vyriausybę: Esame ant visiško žlugimo slenksčio

Image
VersloSavaite.lt nuotr.
Smulkieji verslininkai, veiklą vykdantys pagal individualios veiklos pažymas, penktadienį išplatino viešą kreipimąsi į Vyriausybę.

 

Mes, prekybos miestelyje „Urmas“ dirbatys smulkieji prekybininkai, esame priversti viešai kreiptis šiuo atviru laišku į mūsų negirdinčias valdžios instititucijas. Mūsų prašymų nepaisoma daugiau nei pusę metų. Nuo pavasario esame maitinami pažadais išspręsti mūsų – karantino metu nukentėjusių smulkiųjų prekybininkų – problemas, tačiau pokyčių taip ir nesulaukiame, o apie planus nesame informuoti.

 

Paskutiniojo karantino metu dėl Vyriausybės sprendimo negalėjome dirbti net 4 mėnesius. Šiuo laikotarpiu mes, pagal individualios veiklos pažymą dirbantys prekybininkai, gaudavome vos 260 eurų išmoką ir tai buvo vienintelės mūsų pajamos. Už tokią sumą galėjome vos išgyventi. Nepaisant to, turėjome mokėti mokesčius prekybinį plotą.

reklama

 

Primename ir akcentuojame, kad darbas pagal individualios veiklos pažymą yra teisėta ir reglamentuota verslo forma. Daugelis mūsų šiuo metu skęsta tūkstantinėse skolose, o tai smulkiajam verslui yra labai didelė našta.

 

Ypač sunkioje padėtyje atsidūrė drabužiais ir avalyne prekiaujantys smulkieji prekybininkai. Jie investavo į naujas žiemos sezono prekes, o jos taip ir liko neparduotos.

 

Taip pat susidūrėme su nesąžinga konkurencija, nes didžiuosiuose prekybos centruose buvo prekiaujama visomis prekių grupėmis, kurių smulkieji prekybininkai parduoti negalėjo.

 

Pirmojo karantino metu irgi buvo nelengva, tačiau buvo sukurtas nuomos kompensavimo mechanizmas. Todėl keliame klausimą, kodėl šis mechanizmas nebuvo taikomas dabar?

 

Nors visi ir visada deklaruoja žodinę paramą smulkiajam verslui, Ekonomikos ir inovacijų ministerija iki šiol nepateikė jokio aiškaus atsakymo.

 

Esame bene vieninteliai negavę beveik jokios paramos, kaip nukentėję nuo karantino suvaržymų. Esame ant visiško žlugimo slenksčio, o artėjant rudeniui nebežinome, ar vėl nesulauksime apribojimų, kurie tikrai taptų paskutine vinimi į smulkiųjų prekybininkų karstą.

 

Kviečiame išgirsti mus ir priimti aiškius sprendimus, kaip bus kompensuojami smulkiųjų prekybininkų antrojo karantino metu patirti nuostoliai. Priešingu atveju tūkstančiai save ir savo šeimas išlaikiusių veiklių žmonių, vilkdami nepakeliamą įsiskolinimų naštą, papildys bedarbių ir pašalpų gavėjų gretas.

 

Verslosavaite.lt

 

  

Komentuoti
Vardas:
Komentaras:

Neburnok
Apsaugos kodas:* Code

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai:

 

reklama

apklausa

Ar per pastaruosius metus kilo jūsų darbo užmokestis?
 

reklama