VersloSavaite.lt   
2022 11 17, 16:08
Šlapimo nelaikymas – problema, kurią reikia spręsti nedelsiant

REVÙ CLINIC
REVÙ CLINIC
Šlapimo nelaikymas yra nevalingas šlapimo nutekėjimas, kai žmogus negali užkirsti tam kelio. Tai yra išties dažna problema, kuri kamuoja daugybę įvairaus amžiaus žmonių. Visgi, remiantis įvairiais tyrimais manoma, kad šlapimo nelaikymas dažniau pasitaiko tarp moterų nei vyrų.

 

Skaičiuojama, kad jis vargina apie 30 procentų 30–60 metų moterų ir 1,5–5 procentus tokio pat amžiaus vyrų (tačiau tikslios statistikos šiuo klausimu rasti sudėtinga). Ir tame nėra nieko nuostabaus, nes šlapimo nelaikymas yra glaudžiai susijęs su dubens dugno raumenimis, kurių stiprumui didelę įtaką daro nėštumas bei gimdymas.

 

Šlapimo nelaikymo gydymas priklauso nuo šlapimo nelaikymo tipo, sunkumo ir pagrindinės priežasties. Moterims ši nevalinga problema dažniausiai kyla dėl įprastų kūno pokyčių nėštumo, menopauzės ir gimdymo metu. Toks šlapimo nelaikymas vadinamas įtampos tipo (stresiniu), kuomet kosint, čiaudint, juokiantis ar sportuojant nevalingai išteka nedidelis kiekis šlapimo.  Tik šiuo atveju „stresas“ reiškia fizinį, o ne psichologinį stresą. Kai šlapimo pūslė ir raumenys, dalyvaujantys kontroliuojant šlapinimąsi, patiria staigų papildomą spaudimą, žmogus gali nevalingai šlapintis. Taip atsitinka todėl, kad padidėjęs slėgis pilvo viduje spaudžia šlapimo pūslę. Tai bene labiausiai paplitęs šlapimo nelaikymo tipas, o ypač tarp pagimdžiusių ar menopauzę išgyvenančių moterų.

 

Svarbu nustatyti šlapimo nelaikymo tipą, o papasakojus simptomus gydytojui, jis gali nuspėti, kokio tipo šlapimo nelaikymas kamuoja pacientą. Vienas iš šlapimo nelaikymo gydymo būdų yra lazerio terapija, kurios metu gerinamas audinių elastingumas, skatinama kolageno regeneracija, todėl iš esmės sumažinamas nevalingas šlapimo pratekėjimas. Moterims šlapimo nelaikymas taip pat gydomas PRP injekcijomis, kurios skatina naujų ląstelių ir kraujagyslių formavimąsi, padidina makšties tonusą, elastingumą ir storį, taip padedant pašalinti fizinio krūvio sukeliamą nevalingą šlapinimąsi. Ir, be abejo, tiek vyrams, tiek moterims šlapimo nelaikymas gydomas chirurginiu būdu.

 

Tad nors yra daugybė būdų gydyti šlapimo nelaikymą, įprastai rekomenduojama pradėti gydymą nuo neinvazinių metodų ir tik vėliau, jei šie metodai nepadeda, pereiti prie kitų variantų. Kaip jau buvo minėta, šlapimo išsiskyrimo kontroliavimui didelę įtaką daro stiprūs dubens dugno raumenys. Veiksmingiausias būdas jiems stiprinti – Kėgelio pratimai. Norint pajusti jų naudą, pratimus reikėtų atlikti kasdien ir sutraukti raumenis net kelis šimtus kartų. Visgi tam gali pritrūkti valios pastangų, todėl  REVÙ CLINIC siūlo inovatyvų išradimą – EMSELLA kėdę. Jos dėka, vos per pusvalandį dubens dugno raumenys susitraukia net apie vienuoliką tūkstančių kartų!

 

Daugumai atvejų, kuomet problema nėra įsisenėjusi, gydymas EMSELLA metodu leidžia visiškai atsikratyti šlapimo nelaikymo problemos ir vėl džiaugtis patogiu gyvenimu.O tiems, kam šis būdas nepadės problemos išspręsti pilnai, procedūra vistiek turės teigiamos įtakos, kadangi veiksmingiausias gydymas yra šlapimo nelaikymą gydant kompleksiškai.

 

Visuomet verta išbandyti pirmiausia neinvazines procedūras REVÙ CLINIC klinikoje, kurioms nereikia papildomo pasiruošimo ir net nusirengti procedūros metu, o turintys itin stiprų šlapimo nelaikymą, visuomet maloniai laukiami klinikos specialistų, kurie patars, lazerio terapija, injekcijos ar operacija geriausiai tiks individualiu atveju. Šlapimo nelaikymas gali būti išsprendžiamas ir be invazijos, tik svarbu laiku kreiptis pagalbos.

 

Užs. nr. 20221117-01