reklama

reklama

alfa.lt   
2010 02 01, 00:00
Dėvėtų drabužių verslas išgyvena renesansą

Image
Verslosavaite.lt nuotr.
Dėvėtų drabužių parduotuvės Lietuvoje dygsta kaip grybai po lietaus. Ar tai reiškia, kad sunkmečiu verslininkai užčiuopė naują aukso gyslą?

 

Dėvėtų drabužių parduotuvių tinklo „Pasaulio drabužiai“ direktorius Albertas Palskis prognozuoja, kad jau po pusmečio naujokams teks ieškotis kitų rinkų.

 

Sunkmetis – ne į naudą

 

A. Palskis patikino, kad dėvėtų drabužių verslas nėra itin pelningas, bet užtat sudėtingas. Verslininko nuomone, daugelis naujokų greitai nusivils ir iš šio verslo pasitrauks.

 

„Dažniausiai visi galvoja, jeigu žmogus negali nusipirkti brangių drabužių, galės nusipirkti dėvėtų drabužių. Visi verslininkai taip mąsto, todėl atsidarė daug parduotuvių. Palaukime pusmetį ir dauguma užsidarys. Žmonės taupo ne tik pirkdami gerus drabužius, bet ir taupo pirkdami pigius drabužius“, – būsimų nesėkmių priežastis aiškino jis.

 

Verslininkui antrino Dėvėtos tekstilės prekeivių ir perdirbėjų asociacijos prezidentas Egidijus Dapšas. Jis tikino, kad šiuo metu atsirado per daug naujų rinkos žaidėjų, todėl pasiūla lenkia paklausą. „Konkurencija yra per didelė, todėl daugelis neatlaikys“, - kalbėjo specialistas, pridurdamas, kad ekonominės situacijos pagerėjimas gerokai praretins prekeivių dėvėtais drabužiais gretas.

 

Apyvarta krito 20 proc.

 

A. Palskis prisipažino, kad iš pradžių ir pats krizę suvokė kaip galimybių metą, tačiau vėliau pamatė kitą medalio pusę.

 

„Aš irgi iš pradžių galvojau, kad prekyba turės pagerėti, visi puls pas mus pirkti, bet nieko panašaus. Naujų žmonių atsirado, bet visi taupo ir perka kur kas mažiau“, – konstatavo parduotuvių tinklo direktorius.

 

Verslininkas skaičiuoja, kad krizė surijo 20 proc. parduotuvių apyvartos, o klientų esą padaugėjo net 30 proc. Jis patikino su mažėjančia apyvarta jau susitaikęs. „Man labai patinka, kad pirkėjų daugiau, aišku, jie perka mažiau, bet nieko nepakeisi, toks laikotarpis“, – sakė A. Palskis.

 

Mažuose Lietuvos miesteliuose situacija panaši. Štai pigiais drabužiais Prienuose prekiaujančios įmonės „Flictus“ direktorė Greta pastebi, kad prekyba nepakito: „Pirkimas lieka stabilus, nes vieni žmonės visiškai neturi pinigų ir negali pas mus apsipirkti, o kiti nebegali leisti sau apsipirkti kitose parduotuvėse ir užeina pas mus. Prekyba nepakito nei į blogąją, nei į gerąją pusę.“

 

Verslininkė pasiskundė, kad apyvarta šiuo metu gerokai sumažėjo dėl neįprastų šalčių.

 

Parduotuves užplūdo jaunimas

 

„Pasaulio drabužių“ direktorius A. Palskis pastebi, kad dabar parduotuvės sulaukia įvairesnių pirkėjų, o ypač dėvėtais drabužiais domisi jaunimas.

 

„Pirkėjas pasidarė jaunesnis, nes anksčiau jaunimas, labiau pasiturintys žmonės tiesiog neateidavo į mūsų parduotuves, nes galvojo, kad čia galbūt žemas lygis“, – prisiminė verslininkas.

 

Pasak jo, dažniausiai į parduotuvę užsuka 20–30 metų žmonės, o anksčiau parduotuvių klientų ratą formavo keturiasdešimtmečiai ir vyresnio amžiaus žmonės. Be to, pasižvalgyti po dėvėtų drabužių parduotuvėles vis dažniau užeina ir mokiniai.

 

„Aštuoniolikmečių parduotuvėse pilna. Jie pavaikšto, pajuokauja, bet perka“, – pastebėjimais dalijosi pašnekovas.

 

Dėvėtų drabužių dabar nevengia ir vyrai. „Atsirado daugiau vyrų. Anksčiau jie kuklindavosi ateiti į mūsų parduotuvę, tačiau dabar įsidrąsino“, – teigė parduotuvių tinklo savininkas.

 

„Flictus“ direktorė Greta taip pat tikino sulaukianti labai skirtingų pirkėjų: „Yra ir gydytojų, ir advokatų.“

 

Ji pažymėjo, kad pastaruoju metu žmonės ieško kuo geresnės kokybės už minimalią kainą drabužių. Parduotuvėje žmonės išleidžia ne daugiau kaip 25–30 Lt.

 

Kilogramas drabužių – 3–5 Lt

 

Norinčiųjų tiekti parduotuvėms dėvėtus drabužius apstu. Interneto svetainės mirgėte mirga skelbimais, siūlančiais dėvėtus drabužius urmu.

 

„Dažniausiai drabužiai vežami iš Anglijos, Vokietijos, Šveicarijos, Olandijos, Skandinavijos šalių. Populiariausia išlieka Anglija“, - pasakojo E. Dapšas.

 

Už kilogramą „aukštos kokybės, pirmos rūšies drabužių“ prašoma maždaug 5 Lt, o „antros rūšies“ drabužių kainos prasideda nuo 3–4 Lt.

 

Dėvėtos tekstilės prekeivių ir perdirbėjų asociacijos vadovas teigė, kad sunkmetis kilogramo kainų nenumušė, o kaip tik kilstelėjo.

 

„Kilogramo kainos išliko nepakitusios, o kai kurių šalių prekių kainos pakilo. Tačiau pakilimas yra dėl to, kad visi smulkieji verslininkai puolė daryti verslą ir tiesiog pakėlė rinkos kainas“, - komentavo E. Dapšas. Jis apgailestavo, kad drabužių kokybė nė kiek nepagerėjo, todėl esą kainos yra išpūstos.

 

 

 

  

Komentuoti
Vardas:
Komentaras:

Neburnok
Apsaugos kodas:* Code

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai:

 

reklama

apklausa

Ar per pastaruosius metus kilo jūsų darbo užmokestis?
 

reklama

reklama