Marija Tuškevičiūtė   
2009 08 10, 11:15
Pajūrio ir kaimo turizmo verslininkus nuo krizės gelbsti nuolaidos

Image
J.Petronio nuotr.
Šių metų vasaros sezonas – ne pats palankiausias pajūrio ir kaimo turizmo verslininkams. Palangoje poilsiautojų sumažėjus 10–20 proc., o kaimuose – net iki 50 proc., verslininkai priversti daryti nemažas nuolaidas.

 

Palangos verslininkai situacijos nedramatizuoja

 

Palangos turizmo ir informacijos centro vadybininkė Alma Galbuogienė Verslosavaite.lt teigė, kad šiemet poilsiautojų Palangoje sumažėjo maždaug 20–30 proc., o nuomos kainos Palangos viešbučiuose, poilsio ar svečių namuose nukrito apie 10– 20 proc.

 

Svečių namų Palangoje „Provincija“ savininkė Silva Kondratienė dabartinę situaciją vertina patenkinamai ir nedramatizuoja.

 

„Kurortui didelės įtakos turi orai. Jei visa vasara būtų šalta ir lietinga – krizė akivaizdžiai būtų juntama. Dabar orai puikūs ir jūros vanduo šiltas, todėl sulaukiame nemažai poilsiautojų. Net ir karo metu kurortas veikė“, – juokavo S. Kondratienė.

 

Tačiau ji pripažino, kad, lyginant su praeitų metų vasaros sezonu, šiemet sumažėjo išankstinių užsakymų, poilsiautojai kruopščiai renkasi ir derasi dėl kainų.

 

Kuršių Nerijoje poilsiautojų netrūksta

 

Nidos kultūros ir turizmo informacijos centro „Agila“ specialistė Silvija Gedgaudaitė Verslosavaite.lt teigė, kad sezono pradžioje, kaip ir praeitais metais, Kuršių Nerija merdėjo, bet dabar daug žmonių atostogauja, todėl ir poilsiautojų Kuršių Nerijoje netrūksta.

 

„Nors ir krizė, žymaus poilsiautojų skaičiaus sumažėjimo lyginant su praeitų metų sezonu Kuršių Nerijoje, nepastebėjome. Paslaugas žmonės renkasi pagal savo pajamas. Dauguma viešbučių Kuršių Nerijoje išlaikė praeitų metų sezono kainas, tačiau su privačiais nuomininkais dėl kainos galima susitarti“, – sakė S. Gedgaudaitė.

 

Skuba ilsėtis

 

Pačiame Nidos centre šių metų liepos mėnesį duris atvėrusio viešbučio „Linėja“ direktorė Renata Krapikaitė pasakojo, kad neturėjo nė vieno išankstinio užsakymo, tačiau, pritaikius nuolaidas, jau pirmąjį liepos savaitgalį viešbutyje laisvų vietų nebuvo.

 

„Liepos pabaigoje – rugpjūtį nuomojamų kambarių, poilsio namų, viešbučių kainos Nidoje pasiekia aukščiausią tašką. Kainos svyruoja nuo 180 litų iki 400 litų parai. Tačiau savo viešbutyje turėdami daug kambarių, galime taikyti įvairias nuolaidas“, - Verslosavaite.lt teigė R. Krapikaitė.

 

Anot R. Krapikaitės, Nida ir rugpjūtis yra neatsiejami dalykai. Per visą vasarą nespėję paatostogauti lietuviai stengiasi išnaudoti paskutines šiltas ir saulėtas dienas ir bent vienam savaitgaliui atvykti pasimėgauti Baltijos pajūriu.

 

„Rugpjūtį sulaukiame nemažai svečių iš Rusijos, Estijos bei Suomijos. Rusijos svečiai linkę apsistoti ilgesniam laikui – savaitei ar dešimčiai dienų, suomiai bei estai – kelioms dienoms, dažniausiai savaitgaliais“, – teigė R. Krapikaitė.

 

Kaimo turizmo sodybose poilsiautojų sumažėjo perpus

 

Tuo tarpu kaimo turizmo sodybų užsakymų per šį vasaros sezoną sumažėjo 50 proc.

 

„Anksčiau užsakymų sulaukdavome iškart po Naujųjų metų, o šiais metais – tik balandį–gegužę. Neliko įmonių užsakymų, seminarų, konferencijų“, – Verslosavaite.lt teigė Lietuvos kaimo turizmo asociacijos prezidentė Regina Sirusienė-Lamauskienė.

 

Anot R. Sirusienės-Lamauskienės, pagrindinės sumažėjusių užsakymų priežastys –

nemokūs svečiai, padidėję mokesčiai, mažėjančios rinkodaros galimybės bei nepalankūs orai.

 

„Į kaimą ilsėtis atvažiuoja vidutines pajamas gaunantys miestiečiai. Šiuo metu jie netenka darbo, tuo pačiu ir galimybės poilsiauti. Užsieniečiai kaimo turizmo sodybose sudaro apie 15 proc. Dažniausai tai – dviratininkai arba iš anksto vietas užsisakę svečiai iš Vokietijos ar Skandinavijos šalių“, – pasakojo R. Sirusienė-Lamauskienė.

 

Gelbsti nuolaidos ir originalumas

 

Šakių rajone esančios sodybos „Bičnamis“ šeimininkas Artūras Danielius Verslosavaite.lt teigė, kad lankytojų sumažėjimas jautėsi iki vasaros pradžios, bet šiuo metu jis jau pasiekė praėjusių metų lygį.

 

„Valdžios gąsdinimai privertė sumažinti minimalią sodybos kainą 30 proc. Lankytojams „bučiuojame rankas“, įpilame 100 gramų, darome viską, kad pas mus patiktų, – šmaikštavo sodybos šeimininkas A. Danielius. – Iš tikrųjų, stengiamės klientus patraukti sodybos originalumu, skaniu maistu bei pagarbiu elgesiu.“

 

Ignalinos rajone esančios sodybos „Atsipūsk“ šeimininkas Tadas Kraujalis paslaugų kainas sumažino per pusę.

 

„Dabar sodybos situacija nėra bloga. Užimtas visas rugpjūtis ir trys rugsėjo savaitgaliai. Žmonės čia švenčia vestuves, organizuojamos vaikų diabetikų stovyklos. Poilsiautojus stengiamės pritraukti įvairiomis pramogomis – kalavijų kovos klubo pasirodymais, senųjų Lietuvos amatų demonstravimu, čigonų kolektyvo pasirodymais. Daug paslaugų teikiame nemokamai“, – apie pastangas išgyventi sunkmetį pasakojo T. Kraujalis.

 

Verslosavaite.lt

 

 



 

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai: