VersloSavaite.lt   
2023 03 21, 11:02
Savaitgalį Kaune rinksis tūkstančiai antikvaro ir sendaikčių gerbėjų

Image
Foto
Šį savaitgalį (kovo 24–26 d.) Kaune vyks tradicinis tarptautinis senturgis „Laiko ratu“. Miestan sugužės šimtai sendaikčių ir antikvaro prekiautojų iš Lietuvos ir kaimyninių šalių. Tūkstančių lankytojų kaskart sulaukiantis renginys ir šį kartą kvies prisiliesti prie gyvosios istorijos.

 

Nuo šimtamečių servizų iki 2000-ųjų „Nokia“ telefono

 

Prekybos miestelyje „Urmas“ vykstančiame senturgyje – daugybė praeities dešimtmečių ir šimtmečių istoriją bylojantys daiktai, tarnavę ano meto žmonėms, puošę jų namus ir gyvenimus. Čia pamatysite ir nostalgiją keliančią 2000-ųjų „Nokia“ ar video žaidimų kasetes, ir karalienės Viktorijos ar imperatoriaus Napoleono laikus menančius baldus, servizus, monetas, o kartais – ir dar senesnius reliktus.

 

Bene daugiausia istorinio palikimo – iš XIX a. pabaigos–XX a. vidurio laikotarpio. Ne tik jau minėti, baldai, įrankiai, papuošalai, interjero detalės ar pinigai, bet ir knygos, vinilinės plokštelės, karinių ekipuočių detalės, plakatai, iškabos, žaislai ir dar daug visokių dalykų, liudijančių negrįžtamai praėjusius laikus.

 

Kolekcijos – ir įprastos, ir negirdėtos

 

Ant prekystalių – ne tik laiko užgrūdinti, restauruoti eksponatai, bet ir naujam, kiek kitokiam, gyvenimui prikelti daiktai. Čia galima sutikti amatininkus, kurie senovinius baldus atgaivina naujomis, ryškiomis ar atvirkščiai – santūriam skandinaviškam interjerui pritaikytomis spalvomis. Arba kuria šviestuvus, panaudodami senovinių motociklų lempas ar dulkių siurblių korpusus.

 

Senturgis – tikras rojus kolekcininkams, kur jie gali ne tik papildyti esamas savo kolekcijas, bet kur kyla idėjos naujoms, kartais labai neįprastoms kolekcijoms. Pašto ženklai, monetos, banknotai, atvirukai – tai kas dažniausiai yra renkama. Tačiau čia sutiksite ir alaus bokalus, arbatinukus, senovines nuotraukas ar kvepalų buteliukus renkančių žmonių.

 

Verslosavaite.lt