VersloSavaite.lt   
2022 09 28, 16:50
Šalies gynybai – dar 148 mln. eurų

Image
Eurai
Finansų ministerijai atnaujinus BVP prognozę, išlaidos šalies gynybai ir saugumui 2022 metams didinamos daugiau kaip 148 mln. eurų. Tokiu būdu užtikrinama, kad iki 2,52 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP) būtų skiriama Lietuvos įsipareigojimams, susijusiems su naryste NATO, vykdyti.

 

„Rusijos pradėto karo kontekste, didiname finansavimą gynybai, taip nuosekliai įgyvendinant ir parlamentinių partijų susitarimą. Taip pat įsipareigojame užtikrinti tolygų finansavimą 2023 m. biudžete, toliau stiprinant nacionalinius gynybos pajėgumus“, – teigia finansų ministrė Gintarė Skaistė.

reklama

 

Vyriausybės nutarimu šiandien Krašto apsaugos ministerijai (KAM) iš valstybės vardu pasiskolintų lėšų skiriama 148 mln. 151 tūkst. eurų Lietuvos Respublikos įsipareigojimams, susijusiems su naryste NATO, vykdyti – užtikrinti iki 2,52 proc. BVP skyrimą pagal Finansų ministerijos 2022 m. rugsėjo  12 d. BVP prognozes Lietuvai. Atnaujintame ministerijos ekonominės raidos scenarijuje numatoma, kad BVP šiemet augs 1 510,3 mln. eurų, lyginant su birželio mėn. prognozėmis.

 

Kovo 17 d. Seimas pritarė Finansų ministerijos siūlymui tikslinti 2022 m. biudžetą ir didinti išlaidas šalies gynybai iki 2,52 proc. BVP.

 

Verslosavaite.lt

 

  

 

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai: