Kęstutis Celiešius, „Danske Bank“ Finansų maklerio skyriaus vadovas   
2016 02 23, 13:44
Rinkų dėmesys – JAV ir Vokietijai

Image
Sxc.hu nuotr.
Šią savaitę rinkos dalyvių akys krypsta į JAV ir į didžiausią euro zonos ekonomiką Vokietiją. „Danske Bank“ Finansų maklerio skyriaus vadovo Kęstučio Celiešiaus teigimu, jie laukia naujausių duomenų apie vartotojų lūkesčius ir verslo pasitikėjimą šiose šalyse.

 

JAV laukiama žinių apie vartotojų lūkesčius

reklama

 

JAV bus paskelbta daug reikšmingų ekonominių rodiklių. Vieni pagrindinių bus rodikliai, atspindintys namų ūkių vartojimo tendencijas. Antradienį laukiama vasario mėn. vartotojų lūkesčių indekso. Jis turėtų būti silpnesnis nei pirmąjį metų mėnesį, tačiau vis tiek turėtų išlikti tvarus ir gali siekti 97,2.

 

Galima palyginti: sausio mėn. šis rodiklis buvo 98,1. Penktadienį pasirodysianti sausio mėn. vartojimo išlaidų statistika, nepaisant matytų neramumų finansų rinkose, turėtų atspindėti teigiamus sausį matytus mažmeninės prekybos duomenis, ir galėjo paaugti 0,5 proc.

 

JAV nekilnojamojo turto rinkos sausio mėn. duomenys galėjo šiek tiek prastėti po ypač gerų duomenų, paskelbtų gruodį. Numatoma, kad naujų namų pardavimai sausį galėjo siekti 520 tūkst., kai gruodžio mėn. buvo 544 tūkst.

 

Vokietija laukia verslo pasitikėjimo duomenų

 

Euro zonoje pirmadienį buvo paskelbtas vasario gamintojų pasitikėjimo indeksas (PMI). Kaip ir prognozuota, vasarį jis smuko nuo 52,3 iki 51. Pramonės PMI rodikliui neigiamą įtaką turi stiprėjantis euras, stabdantis eksportą, tad verta atkreipti dėmesį į naujų užsakymų statistiką. Tačiau neigiamą jos įtaką atsveria atsigaunanti vidaus paklausa. Paslaugų PMI taip pat mažėjo, tačiau dėl gerėjančios situacijos darbo rinkoje ir augančio vartojimo, kritimas buvo nuo 53,6 iki 53.


 

Antradienį Vokietijoje bus paskelbti vasario mėn. IFO verslo pasitikėjimo indeksai. Čia laukiama kritimo, o pagrindinė jo priežastis – prastėjančios nuotaikos pramonės sektoriuje, daugiausia susijusios su silpnėjančia išorine paklausa. Antradienį taip pat bus paskelbti Vokietijos 2015 m. IV ketv. BVP pagrindiniai komponentai. Finansų rinkų dalyviams įdomiausias bus eksporto pokytis. Laukiama, kad eksportas Vokietijoje paskutinį 2015 m. ketvirtį susitraukė apie 0,3 proc.

 

Didžiosios Britanijos ūkis augo 0,5 proc.

 

Didžioji Britanija antradienį turėtų patvirtinti, kad paskutinį 2015 m. ketvirtį šalies ekonomikos augimas siekė 0,5 proc. Penktadienį bus skelbiamas vasario mėn. vartotojų pasitikėjimo indeksas.

 

Prognozuojama, kad jis galėjo kristi nuo 4 iki 3 punktų dėl neramumų finansų rinkose ir vis garsiau aptariamų šalies pasitraukimo iš ES perspektyvų.

Verslosavaite.lt

 

 



 

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai: