VersloSavaite.lt   
2022 12 13, 16:36
Regionų verslas sulaukęs finansinės pagalbos siekia didinti atsparumą krizėms

Image
Foto
Finansinių sunkumų 2019-2021 m. laikotarpiu patyrusios įmonės aktyviai domisi Inovacijų agentūros paskelbta finansine dotacija, kuri turėtų padėti išlaikyti verslo pajamas ir konkurencingumą.

 

Finansinė pagalba skirta labai mažoms, mažoms ir vidutinėms įmonėms, verslą vykdančioms Vidurio ir Vakarų Lietuvos regione.

 

„Visų pirma norime padėti pajamas praradusioms įmonėms atkurti mokumą trumpuoju laikotarpiu ir susigrąžinti finansinį stabilumą. Bendrovės galės įsigyti ekspertines konsultacijas: planus, kurie padėtų optimizuoti veiklos kaštus ir tokiu būdu atkurtų įmonės mokumą. Jei įmonės vadovai vis pagalvoja, kad reikia išorės verslo konsultanto, finansų rizikos valdymo ar kito eksperto konsultacijos ir įžvalgų, kaip pagerinti įmonės veiklą, mokumą, kaip optimizuoti kaštus, tai puiki priemonė iš dalies finansuoti šias konsultacijas”, - sako Agnė Vaitkūnienė, Inovacijų agentūros Investicijų valdymo departamento direktorė.

reklama

 

Pasak jos, būsimi projekto įgyvendintojai galės įsigyti konsultacijų paslaugas, kurios siektų optimizuoti veiklos kaštus, tokius kaip tiesioginės parduotos produkcijos sąnaudos, darbo užmokesčio, žaliavų ir įrangos priežiūros, administracinės išlaidos. Priemonė labai paprasta, projekto įgyvendinimo planą (PĮP) parengti ir administruoti nesunkiai gali pati įmonė. Atsiskaitymas taip pat paprastas, reikės tik rezultato, t.y. pateikti verslo konsultanto ar eksperto parengtą ataskaitą, kurios išvadoje būtų nurodyti priemonės ir būdai, kaip pagerinti įmonės veiklą (antikrizinis veiklos valdymo planas, veiklos kaštų optimizavimo planas ir pan.).

 

Įmonės projektus turės įgyvendinti Vidurio ir Vakarų Lietuvos regione per 12 mėnesių. Šis regionas apima visą Lietuvą, išskyrus Vilniaus apskritį. Didžiausia galima projektui skirti finansavimo lėšų suma antikrizinės veiklos valdymo paslaugoms įsigyti – 10 tūkst. Eur, o veiklos kaštų optimizavimo paslaugoms įsigyti – 5 tūkst. eurų. Bendrai įmonių projektams įgyvendinti numatyta 2,5 mln. eurų.

 

Pretenduoti į finansavimą gali bendrovės veikiančios ne mažiau nei 3 metus. Vertinant pajamų kritimą atsižvelgiama į pajamas gaunamas už pačių pagamintą produkciją ar teikiamas paslaugas, į pajamas  už perpardavimą – neatsižvelgiama. 

 

Verslosavaite.lt

 

  

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai: