VersloSavaite.lt   
2014 01 23, 18:30
Pristatytas pirmasis lietuviškų el. parduotuvių gidas

Pristatyta pirmoji lietuviškų el. parduotuvių apžvalga, kurioje surinkta informacija apie daugiau nei 150 Lietuvoje veikiančių el. parduotuvių, siūlančių įvairaus pobūdžio prekes.

 

Šis elektroninis gidas padės perkantiems internetu lengviau rasti patikimas virtualias prekybos vietas, palyginti jų asortimentą ir kainas. Gidą parengė mokėjimo internetu būdas „Sving“.

reklama

 

„Per 5 metus bendras el. parduotuvių skaičius Lietuvoje išaugo apie 10 kartų. Lietuvos el. prekybos asociacijos duomenimis, 2007 m. el. parduotuvių Lietuvoje buvo kiek daugiau nei 40. Iki 2011 m. šis skaičius kasmet išaugdavo beveik dvigubai, kol pasiekė 400. Tokioje įvairovėje perkantiems internetu tikrai nėra lengva susigaudyti, todėl nusprendėme jiems padėti parengdami pirmąjį Lietuvoje el. parduotuvių gidą“, - sako mokėjimo būdo „Sving“ pardavimų vadovas Vytautas Dilba.

 

Elektroniniame leidinyje parduotuvės suskirstytos į 12 kategorijų pagal jose siūlomų prekių ir paslaugų pobūdį. Plačiausias el. parduotuvių pasirinkimas – drabužių ir avalynės kategorijoje, į kurią pateko 35 prekybos vietos. Tačiau gidas bus pravartus įvairių interesų interneto vartotojams – tarp kitų kategorijų galima rasti prekes namams, bilietus į renginius, prekes mamoms ir vaikams, automobilių savininkams, maisto prekes, ir t. t.

 

Siekiant kokybės, el. parduotuvės į leidinį įtrauktos remiantis nustatytais minimaliais reikalavimais. Pavyzdžiui, jose turi būti galimybė atsiskaityti už prekes tiesiai iš el. parduotuvės aplinkos.

 

Anot „Sving“ pardavimų vadovo V. Dilbos, tikimasi, kad el. leidinys padės interneto vartotojams atrasti lietuviškų el. parduotuvių įvairovę ir palyginti prekių pristatymo laikus, kainas ar pasirinkti galimybes 45 dienomis atidėti mokėjimą. Elektroninių parduotuvių gidą „Sving“ planuoja atnaujinti ir papildyti kasmet, jį nemokamai galės parsisiųsti ir naudotis visi interneto vartotojai.

 

2013 m. liepos mėn. Europos Komisijos paskelbtais duomenimis, 30 proc. Lietuvos interneto vartotojų per pastaruosius metus pirko internetu. Šis skaičius yra beveik perpus mažesnis už Europos Sąjungos vidurkį.

 

„Viena iš kliūčių spartesnei el. prekybos plėtrai Lietuvoje – pasitikėjimo trūkumas, baimė dėl galimų apgavysčių ar nekokybiškų prekių. Šis gidas bus naudingas ne tik tuo, kad padės rasti dominančią el. parduotuvę, bet ir leis įsitikinti jos patikimumu. Tikiuosi, kad tai paskatins pirkimą internetu išmėginti platesnį ratą interneto vartotojų“, - mano el. parduotuvės IMK.lt vadovas Jurgis Gylys.

 

„Šio gido atsiradimas padidins galimybę pirkėjams rasti jiems reikalingas prekes ar paslaugas vienoje vietoje. Taip pat padės tinkamiau informuoti apie visas pirkimo internete galimybes, lengviau surasti reikalingas prekes ar paslaugas. Svarbu, kad šiame kataloge bus talpinamos tik patikimos elektroninės parduotuvės, atitinkančios tam tikrus reikalavimus, todėl pirkėjai galės jaustis dar saugiau“, - teigia UAB „Pigu“ generalinis direktorius Dainius Liulys.

 

„Sving“ – 2013-aisiais Lietuvoje pristatytas mokėjimo internetu būdas, suteikiantis galimybę už prekę sumokėti vėliau. Šiuo metu jis siūlomas 17-oje lietuviškų el. parduotuvių. Su „Sving“ už prekę galima sumokėti per 45 dienas be jokių papildomų mokesčių, o perkant pakanka nurodyti tik el. pašto adresą ir SMS žinute gautą kodą.

 

Tai yra bendrovės pranešimas spaudai. Pranešimų spaudai turinio VersloSavaite.lt neredaguoja. Už pranešimo turinį atsako jį paskelbusi bendrovė. Savo bendrovės pranešimus siųskite el. paštu This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it .

 

Verslosavaite.lt

 

  

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai: