reklama

reklama

VersloSavaite.lt   
2015 09 28, 10:33
Pataria, kaip išvengti incidentų esant rūkui kelyje

Image
VersloSavaite.lt nuotr.
Spalį prasideda rūko sezonas, kuris dažniausiai tęsiasi iki gruodžio mėnesio. Atslinkus rūkui, vairuotojams sunku gerai matyti kelią, pastebėti kitus automobilius ar laiku sureaguoti į posūkį.

 

Draudikų duomenimis, esant šioms oro sąlygoms pastebimas avarijų augimas. Prastas matomumas ypač pavojingas važiuojantiems 3 ir 6 valandą ryto. Eismo įvykių užfiksuojama 10 proc. daugiau nei įprastai.

reklama

 

„Dėl rūko smarkiai sumažėja vairuotojų galimybė gerai matyti kelią. Jiems sunku įžvelgti tolimus objektus bei laiku pastebėti kelio ženklus ar posūkius. Mūsų duomenimis, tokios oro sąlygos pavojingiausios ankstyvą rytą į kelią išsiruošusiems vairuotojams. Statistika rodo, kad esant prastam matomumui, avaringumas išauga tarp 3 ir 4 bei 6 ir 7 valandos ryto.

 

Šiuo laiku kelyje automobilių nėra daug, eismas neintensyvus, todėl vairuotojai ir apsigauna. Manydami, jog kelias tuščias, jie nepaiso prastų oro sąlygų ir vairuoja taip, lyg rūko nebūtų. Dažniausiai vairuotojai suklysta nesitikėdami tokiu metu išvysti kitos transporto priemonės, o per rūką jos nepamatę pakliūva į nelaimę“, – komentuoja draudimo bendrovės BTA Ekspertizių skyriaus vadovas Andrius Žiukelis.

 

Per rūką – žala už 700 eurų

 

Susidarius rūkui į eismo įvykį pakliuvę vairuotojai dažniausiai skundžiasi transporto priemonės apgadinimu. Tokie pareiškimai sudaro net 65 procentus kreipimųsi.

 

Trečdalis per rūką nutikusių įvykių – atsitrenkimas į medį, stulpą ar kelio ženklą. Susidarius rūkui žmonės partrenkiami retai ir tokie įvykiai sudaro apytiksliai 1 procentą visų incidentų. Vidutiniškai per rūką į eismo įvykius patekę vairuotojai patiria 700 eurų žalą.

 

Kokį greitį pasirinkti nurodo stulpeliai

 

Susidarius rūkui, BTA ekspertas A. Žiukelis vairuotojams pataria smarkiai apriboti greitį ir važiuoti taip, kad pamačius kliūtį būtų įmanoma staigiai sustabdyti automobilį. Užmiesčio kelyje kelio kraštą žymintys stulpeliai įprastai būna sustatyti kas 50 metrų.

 

Jeigu vairuotojas važiuodamas nemato toliau nei atstumas nuo vieno iki kito stulpelio, rekomenduojama ženkliai sumažinti greitį.

 

Jeigu matomas vos vienas stulpelis, tuomet matomumas yra 50 metrų arba daugiau. Tokiu atveju patariama važiuoti iki 50 kilometrų per valandą. Važiuojant tokiu greičiu, vairuotojas turi galimybę pastebėjęs kliūtį sustabdyti automobilį iki jos. Jeigu matomi du stulpeliai, galima važiuoti iki 70 kilometrų per valandą. Jeigu matomi trys ar daugiau stulpelių, galima važiuoti ir leistinu užmiestyje greičiu.

 

Tačiau ekspertas pataria būti nuovokiems ir įvertinti rūko keliamą grėsmę, tad visuomet sulėtinti greitį. Į tiršto rūko ruožą įvažiuoti būtina itin atsargiai. Kai kurie vairuotojai į jį tiesiog įlekia, nors nėra įsitikinę, kad kelias tuščias. Esant labai prastam matomumui, patartina sustoti ir palaukti, kol rūkas prasisklaidys.

 

Priešrūkiniai žibintai – ne tik dėl grožio

Esant prastam matomumui, vairuotojams patariama prisiminti, kad automobilyje įmontuoti priešrūkiniai žibintai. Jie reikalingi ne tik matomumui pagerinti, tačiau ir siekiant būti pastebėtam kitų vairuotojų. Rekomenduojama naudoti ir priekinius, ir galinius priešrūkinius žibintus.

 

Žinant, jog netrukus reikės atlikti posūkį, A. Žiukelis pataria įjungti posūkio signalus anksčiau nei įprasta. Taip padidėja tikimybė, kad kiti vairuotojai transporto priemonę pamatys greičiau.

 

Verslosavaite.lt

 

  

Komentuoti
Vardas:
Komentaras:

Neburnok
Apsaugos kodas:* Code

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai:

 

reklama

apklausa

Ar per pastaruosius metus kilo jūsų darbo užmokestis?
 

reklama

reklama