VersloSavaite.lt   
2015 12 15, 11:48
Paskelbė, dėl ko dažniausiai atimami techninės apžiūros dokumentai

Image
VersloSavaite.lt nuotr.
Šių metų spalio mėnesio Lietuvos techninės apžiūros įmonių „Transeksta“ asociacijos duomenimis, techninės apžiūros dokumentų galiojimas kelyje buvo panaikintas daugiau nei 3 tūkst. automobilių.

 

Dažniausiai pareigūnai automobilius techniškai netvarkingais pripažįsta dėl neveikiančių ar netvarkingų automobilių žibintų.

 

2014 m. liepą įsigaliojo nauji transporto priemonių techninės apžiūros reikalavimai, kuriais remiantis pareigūnai kelyje gali anuliuoti techninės apžiūros dokumentus. Iki šių metų spalio 18 d., dėl šių nurodymų nepaisymo dokumentus prarado daugiau kaip 3 tūkst. vairuotojų.

reklama

 

Kelių eismo taisyklėse nurodyta, kad techniškai tvarkingame automobilyje tamsiu paros metu turi veikti bent vienas – artimasis, tolimasis ar priešrūkinis – kairysis priekinis žibintas, o patys žibintai privalo atitikti automobilio gamintojo reikalavimus. Dėl neveikiančių ar netvarkingų žibintų techninės apžiūros dokumentų galiojimas sustabdomas dažniausiai - dėl šios priežasties iš naujo patikrą praeiti ir dokumentus tvarkytis teko ketvirtadaliui vairuotojų.

 

Antra dažniausiai pasitaikanti priežastis (23 proc. visų atvejų) – reikalavimų neatitinkantis automobilio stiklų tamsinimas. 17 proc. kelyje sustabdytų vairuotojų techninės apžiūros dokumento neteko dėl per daug nudėvėtų ar konkrečiam sezonui netinkančių padangų.

 

Ryškesnės lemputės nei rekomenduojama

 

Kalbant apie pagrindinę techninės apžiūros dokumentų netekimo priežastį, pastebima, jog tai nebūtinai reiškia, kad vairuotojai nesirūpina savo saugumu ir važinėja nešviečiančiais žibintais. Priešingai – pasitaiko atvejų, kuomet vairuotojai, siekdami ryškesnio kelio apšvietimo ir didesnio saugumo kelyje, į žibintus montuoja ryškesnes lemputes, tačiau jos ne visuomet atitinka žibintų gamintojų reikalavimus.

 

Įmonės „Philips“ atstovas Tarekas Hamedas teigia, kad dažniausiai tokios situacijos pasitaiko, kuomet ksenoninės lemputės montuojamos į tik halogeninėms lemputėms pritaikytus žibintus.

 

„Siekdami sutaupyti, vairuotojai į standartinius halogeninėms lemputėms pritaikytus žibintus montuoja vadinamuosius ksenonų konvertavimo rinkinius, leidžiančius naudoti ksenonines lemputes. Tačiau to negana, būtinos papildomos automobilio modifikacijos: automatinė žibintų reguliavimo ir apipurškimo sistemos bei specialus reflektorius.

 

Vairuotojai montuoja šias lemputes tikėdamiesi  saugiau važiuoti kelyje, tačiau rezultatas gaunasi priešingas. Nepritaikyti žibintai netinkamai sklaido ksenoninių lempučių šviesą, todėl priešais važiuojančius vairuotojus galima visiškai apakinti net keletui sekundžių. Tai pakankama priežastis laikyti automobilį techniškai netvarkingu“, – pasakojo bendrovės atstovas.

 

Lemputė perdegus, o vairuotojas to nepastebi

 

Pasak T. Hamedo, vairuotojams ne visuomet paprasta pastebėti, kad žibintų šviesos būna perdegusios.

 

„Jei daugiau laiko važinėjama gerai apšviestomis gatvėmis, pastebėti, kad žibintas yra perdegęs, iškart nėra taip paprasta. Dėl šios priežasties, vairuotojams rekomenduojama prieš kiekvieną ilgesnę kelionę ir ne rečiau kaip kartą per pusmetį patikrinti, ar visi automobilio žibintai šviečia“, – teigia bendrovės atstovas.

 

Pasikeisti galima pačiam

 

Perdegusias halogenines lemputes vairuotojai gali nesudėtingai pasikeisti patys. Tačiau reikėtų nepamiršti jas keičiant mūvėti gumines pirštines, kadangi tiesioginis lemputės stiklo kontaktas su oda ar kitais riebalais gali ženkliai sumažinti lemputės gyvavimo laiką. Po lemputės pakeitimo būtina patikrinti, ar šviesos vis dar tinkamai sureguliuotos. Taip pat reikėtų pasidomėti, kokias lemputes įsigyti tikslingiausia.

 

„Automobilių dalių rinkoje yra gausu lempučių: vienos jų, lyginant su standartinėmis lemputėmis, pasižymi dvigubai ilgesniu gyvavimo laiku, kitos – keletą kartų intensyvesniu skleidžiamos šviesos ryškumu. Jeigu daugiausiai laiko važinėjama apšviestais keliais, rekomenduojama rinktis mažiau galingas, tačiau ilgiau tarnaujančias lemputes.

 

Ir, atvirkščiai, jeigu tenka daug vairuoti prastai apšviestu maršrutu, geriau rinktis ryškiausias halogenines lemputes. Kai kurios jų savo ryškumu prilygsta net ksenoninėms lemputėms“, – patarimais dalinosi „Philips“ atstovas.

 

Verslosavaite.lt

 

  

Komentuoti
Vardas:
Komentaras:

Neburnok
Apsaugos kodas:* Code

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai:

 

reklama

apklausa

Ar per pastaruosius metus kilo jūsų darbo užmokestis?
 

reklama