VersloSavaite.lt   
2015 11 23, 10:54
Naujoji patentavimo sistema: pliusai ir minusai

Image
VersloSavaite.lt nuotr.
Planuojama, kad 2017 m. įsigaliosianti vieningo patento sistema padės efektyviau apsaugoti išradimus, o mažų ir vidutinių įmonių sukurtos inovacijos lengviau pasieks tarptautinę rinką.

 

Tačiau toms įmonėms, kurios be leidimo naudojasi kitų išradimais ir sprendimais, nors to ir nežino, pradžioje gali iškilti sunkumų.

reklama

 

Praėjusią savaitę Lietuvoje viešėjusio Europos Sąjungos Komisijos atstovo Jean-Luc Gal manymu, naujoji sistema gali neraminti, nes prie jos prisijungus, šalį užplūs patentai iš svetur.

 

„Pačioje pradžioje sunkumų gali iškilti toms įmonėms, kurios dažniau be savininko leidimo naudojasi kitų išradimais ir sprendimais, o ne kuria savo inovacijas. Tačiau, jei Lietuvos tikslas – kurti inovacijas, užimti pirmaujančias pozicijas šioje srityje ir vystyti daugiau šiuolaikinių technologijų – vidutiniu ir ilguoju laikotarpiu Lietuva, prisijungusi prie naujosios sistemos, tik išloš“, – sakė Jean-Luc Gal.

 

Patento įsigaliojimo tvarka – paprastesnė

 

Prognozuojama, kad bendro galiojimo Europos patento ir Bendro patentų teismo sistema pradės veikti 2017 m., po to, kai susitarimą dėl Bendro patentų teismo ratifikuos 13 ES valstybių. Iki šiol tą padarė jau 8 ES valstybės narės.

 

Numatoma, kad pradėjus veikti naujai sistemai, patento įsigaliojimo tvarka Europoje taps daug paprastesnė, o patentas, galiojantis beveik visose ES šalyse, ženkliai atpigs. Nuspręsta, kad teisiniai ginčai dėl patentų pažeidimų bus sprendžiami Bendrame patentų teisme.

 

„Kaip ir kiekviena naujovė, ši sistema kelia atsargius nuogąstavimus. Tačiau mes stengiamės, kad šių abejonių būtų kuo mažiau, o pati sistema būtų maksimaliai patogi Lietuvos išradėjams ir verslui. Patentų savininkams ir daugeliui jų vartotojų naujoji sistema, be abejo, bus patraukli.

 

Su sunkumais gali susidurti tik tos įstaigos, kurios naudoja tam tikrus sprendimus kaip savo išradimą, nežinodamos, kad tos sprendimas jau anksčiau buvo registruotas kitoje valstybėje ir jam galioja patentinė apsauga. Prisijungs prie naujosios sistemos, į Lietuvą ateis daug naujų patentų, tad bent keli tokie atvejai gali pasitaikyti“, – pasakojo teisingumo viceministras Paulius Griciūnas.

 

Verslosavaite.lt

 

  

Komentuoti
Vardas:
Komentaras:

Neburnok
Apsaugos kodas:* Code

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai:

 

reklama

apklausa

Ar per pastaruosius metus kilo jūsų darbo užmokestis?
 

reklama