VersloSavaite.lt   
2019 12 12, 11:04
Naujametiniai pažadai sėkmingesniam verslui: kelios idėjos

Image
VersloSavaite.lt nuotr.
Metų pabaiga yra pats tinkamiausias laikas apmąstyti savo verslo pažangą per praėjusius metus ir kurti planus tolimesnei verslo plėtrai kitais metais. Nesvarbu, ar metai buvo patys geriausi, ar blogiausi, naudinga apmąstyti ir pasimokyti iš padarytų klaidų – tai padės sukurti efektyvų planą 2020-iesiems.

 

Į šiuos planus įtraukti naujametiniai pažadai taip pat gali turėti didelę įtaką verslo sėkmei, tad derėtų įvertinti ne tik asmeninius siekius, bet ir įsipareigojimus, skirtus įmonės veiklai gerinti. Čia pateikiamos kelios naujametinių pažadų idėjos, kurios gali padėti pasirūpinti verslo sėkme.

 

Komunikacijos su darbuotojais gerinimas

reklama

 

Vidinė komunikacija su darbuotojais yra ypač svarbi, kad verslas eitųsi sklandžiai – neatliktos užduotys, per menkas komandų informavimas, ignoruojami svarbūs laiškai ir kitokie prastos komunikacijos simptomai turi neigiamą poveikį visiems su verslu susijusiems asmenims. Kaip teigia ir valdymo sistemų ekspertai „Sekasoft“, norint kitais metais užtikrinti sklandžią įmonės komunikaciją, DVS sistema (iškodavus trumpinį – dokumentų valdymo sistema) yra būtinybė.

 

DVS sukuria vidinę terpę kasdieniam komunikavimui, diskusijoms, bendro kalendoriaus kūrimui. Be to, naudojant sistemą užtikrinamas informacijos optimizavimas ir jos sklaida reikiamiems kontaktams (nuo darbuotojų iki klientų). Toks sprendimas taip pat leidžia susieti darbuotojų elektroninį paštą, todėl svarbūs laiškai patenka tiesiai pageidaujamam adresatui.

 

Patogu ir tai, kad aiškiai matoma užduočių būklė, ar paskirtieji naudotojai peržiūrėjo darbui aktualią informaciją. Programa pritaikyta tam, kad būtų galima iš karto aptarti kylančius klausimus, perduoti svarbią informaciją per el. paštą. Taip galima pagerinti informacijos sklaidą ir valdymą visos įmonės mastu.

 

Užduočių ir darbo krūvio optimizavimas

 

Dažna problema tiek stambiose kompanijose, tiek mažose įmonėse yra didelis darbų krūvis, dėl kurio nespėjama laiku atlikti paskirtų užduočių. Vėlavimus neretai lemia įvairių dokumentų rengimas, spausdinimas, korekcijos, tvirtinimas bei siuntimas – tai užima daug svarbaus laiko, kurį būtų galima išnaudoti atliekant pačius darbus. DVS sistema automatizuoja visus šiuos su dokumentais susijusius procesus – failai kuriami naudojant įmonės susikurtus ir patvirtintus šablonus, o pats jų derinimas ir tvirtinimas vyksta virtualioje erdvėje.

 

Pritaikius sistemą kuriamos šabloninės (atsikartojančios) užduotys, skiriami objektyviai įvertinti terminai, rodomas jų progresas. Patys organizacijos procesai – sprendimų priėmimas, užsakymų ir prašymų tvirtinimas, pasiūlymų derinimas – yra kompiuterizuoti, o sprendžiant klausimus organizuojamas balsavimas. Taip užtikrinama, kad darbuotojai daugiausiai laiko skirs grynosioms užduotims atlikti.

 

Rūpinimasis ekologija

 

Kasdien rūpintis gamta stengiasi vis daugiau žmonių, o prie to gali neabejotinai prisidėti ir įmonės. Kompanijose dažniausiai pastebima problema yra milžiniškos popieriaus sąnaudos. To išvengti nelengva, tačiau tikrai įmanoma.

 

Perkeliant visus įmonės dokumentus į sistemą mažinamas sunaudojamo popieriaus kiekis, tad DVS sistema yra itin pravarti investicija. Taupomas ne tik popierius – mažinamos elektros sąnaudos, išleidžiama mažiau lėšų lentynoms, segtuvams ir dėžėms. Didinama ir darbuotojams skirta erdvė, nes nebelieka poreikio turėti dokumentų saugojimo kambarių.

 

Dokumentų valdymo sistemos leidžia optimizuotai, efektyviai kurti ne tik naujus dokumentus pagal parengtus šablonus – čia galima talpinti ir sisteminti, koreguoti ir kitiems persiųsti senesnę, suskaitmenintą informaciją. Taigi, taip ir optimizuojama darbuotojų veikla, ir tausojama gamta.

 

Duomenų saugumo užtikrinimas

 

Norint užtikrinti verslo sėkmę, reikia pasirūpinti ir pačios įmonės duomenų saugumu – neatsargus naudojimasis el. paštu ir informacijos nutekėjimas gali turėti milžiniškų finansinių pasekmių. Siekiant tinkamai apsaugoti konfidencialią kompanijos informaciją reikia laiko ir lėšų, visgi pasižadėti pagerinti duomenų saugą galiausiai yra labai verta.

 

Minėtasis sprendimas – DVS sistema – leidžia dokumentais patogiai ir saugiai dalintis tiek su darbuotojais, tiek su užsakovais ir partneriais per pačią sistemą. Taip išvengiama paprasto el. pašto naudojimo, o jis gana dažnai tampa programišių taikiniu. Programa taip pat patikimai šifruoja siunčiamus duomenis: tai užtikrina papildomą jų saugumą. Suteikiama galimybė valdyti darbuotojų prieigą prie konkrečių failų, matoma, kuris asmuo kiek laiko praleido prie failo ir kokias korekcijas atliko. Be to, sistemoje nuolat kuriamos ir saugomos duomenų kopijos, tad jei atliekama nenumatytų pakeitimų, nesunku sugrąžinti reikiamą versiją.

 

Verta nebijoti išsikelti pozityvius pokyčius lemsiančių pažadų – viską gerai apgalvojus, dėl jų ilgainiui padidės veiklos efektyvumas. Pasinaudojus bent viena iš pateiktų idėjų, galima apsaugoti savo duomenis, padidinti darbo našumą, sutaupyti lėšų, laiko, realizuoti ekologinius tikslus ir pasirūpinti darbuotojų gerove, jų darbingumu – tam užtenka tik paprasto pažado ir noro jį įvykdyti.

 

Užs. nr. 20191212-01

 

Verslosavaite.lt