reklama

reklama

VersloSavaite.lt   
2017 03 02, 11:14
Nauja tendencija – prieš dešimtmetį pirktus būstus gyventojai keičia į naujus

Image
VersloSavaite.lt nuotr.
„Swedbank“ specialistai pastebi, kad šalyje daugėja gyventojų, kurie „išaugo“ prieš dešimtmetį ar seniau pirktą nuosavą būstą ir yra pasirengę jį pakeisti į geresnės kokybės naujos statybos būstą.

 

Poreikis gyventi kokybiškesniame būste, didelė tokio būsto pasiūla bei optimistiniai gyventojų lūkesčiai dėl ateities yra pagrindiniai faktoriai, šiuo metu lemiantys būsto finansavimo augimą.

 

Pernai metais bendra naujai išduotų „Swedbank“ būsto paskolų vertė išaugo beveik 23 procentais. Banko suteiktų būsto paskolų suma viršijo 352 mln. eurų, kai 2015 m. ši suma siekė 287 mln. eurų.

reklama

 

Pasak „Swedbank“ Privačių klientų tarnybos vadovės Jūratės Gumuliauskienės, būsto paskolų portfelio augimas atspindi gyventojų pasitikėjimą savo finansinėmis galimybėmis prisiimti ilgalaikius įsipareigojimus.

 

Daugėja keičiančiųjų būstą

 

Komentuodama „Swedbank“ suteiktų būsto paskolų portfelio duomenis J. Gumuliauskienė atkreipia dėmesį, kad padaugėjo gyventojų, kurie lėšas skolinasi, kad turimą, dažniausiai pirmąjį būstą galėtų pasikeisti į naują būstą. 

 

„Būsto paskolų rinkoje pernai metais ėmė ryškėti nauja klientų grupė. Tai būstą jau turintys gyventojai, kurie dėl pasikeitusių poreikių būsto kokybei ar plotui ryžtasi jį keisti. Kaip taisyklė, toks pirmasis būstas su būsto paskola buvo įsigytas prieš 10-15 metų. Manome, kad ši tendencija bus pastebima ir šiemet, nes poreikį keisti būstą įvardina nemažai Lietuvos gyventojų. „Swedbank“ inicijuota gyventojų apklausa rodo, kad nuosavu būstu jaučiasi nepatenkintas kas ketvirtas šalies gyventojas“, – sako „Swedbank“ Privačių klientų tarnybos vadovė J. Gumuliauskienė.

 

Pasak banko ekspertės, lėšų trūkumas daugelio gyventojų yra įvardijamas kaip pagrindinis veiksnys, sulaikantis nuo būsto keitimo. Tačiau net ir tiems, kurie tebemoka paskolą už dabartinį savo būstą, galima rasti alternatyvų.

 

Pavyzdžiui, šeimai gali būti suteikta galimybė su būsto paskola įsigyti naują erdvesnį butą, o senąjį per protingą laikotarpį parduoti. Jau persikrausčius į naujus namus už gautas lėšas būtų padengtas senosios paskolos likutis ir naujojo būsto pradinio įnašo dalis.

 

Augo vidutinė paskolos suma

 

Dažniausiai Lietuvos gyventojai būsto paskolą pernai ėmė norėdami įsigyti butą (62 proc.), penktadalis arba 20 proc. ketino pirkti namą, 5 proc. būsto paskolos paskirtimi nurodė nuosavo namo statybą.

 

Lyginant su 2015 m., pernai metais gyventojai skolinosi daugiau ir ilgesniam laikotarpiui. Jei 2015 m. „Swedbank“ privatūs klientai būstui skolinosi vidutiniškai 48,7 tūkst. eurų, tai per metus ši suma ūgtelėjo 12 proc., ir 2016 m. vidutinė būsto paskolos vertė siekė 54,4 tūkst. eurų. Pernai vidutinis skolinimosi laikotarpis pailgėjo vieneriais metais – būsto paskolų sutartis Lietuvos gyventojai pasirašė vidutiniškai 22 metams.

 

Verslosavaite.lt

 

  

Komentuoti
Vardas:
Komentaras:

Neburnok

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai:

 

reklama

D1 docinta

apklausa

Ar dovanojate šventines dovanas savo partneriams, klientams?
 

reklama

reklama

reklama