VersloSavaite.lt   
2021 08 25, 12:03
Muitinės tarpininko atstovo profesija – populiarus grįžtančiųjų lietuvių pasirinkimas

Image
VersloSavaite.lt nuotr.
Besitęsiantys pandeminiai metai ir vykstantys pokyčiai susiję su Jungtinės Karalystės išstojimu iš Europos Sąjungos paskatino dalį iš Lietuvos išvykusių gyventojų apsvarstyti grįžimo į gimtąją šalį planus. Dažnai vienu svarbiausių rūpesčių grįžtantiesiems tampa nežinomybė dėl patikimo ir gerai apmokamo darbo Lietuvoje.

 

Per pastaruosius metus išryškėjo susidomėjimas muitinės tarpininko atstovo profesija. Ypatingai šia nauja karjeros galimybe domisi išvykusieji ir planuojantys grįžti emigrantai. Kvalifikuotų šios srities profesionalų trūkumas tapo itin opia problema muitinės tarpininkavimo ir ekspedijavimo paslaugas teikiančiose bendrovėse, kuriose užsienio kalbų įgūdžiai yra vienas iš didžiausių privalumų kandidatuojantiems į darbo vietas.

 

Papildomu iššūkiu tapo artėjantys PVM taikymo mažavertėms siuntoms pokyčiai, įsigaliosiantys nuo liepos 1 d. Šios permainos reikalauja didesnio darbuotojų skaičiaus, norint efektyviai planuoti bei operatyviai organizuoti smulkių siuntų įforminimo muitinėje formalumus.

 

Dažnas klausimas: kaip tampama muitinės tarpininko atstovu?

 

Planuojantys dirbti šioje srityje turi išklausyti „Asmenų, pageidaujančių teikti atstovavimo muitinėje paslaugas“ mokymo kursus ir išlaikyti egzaminą Muitinės mokymo centre. Sėkmingai išlaikius dviejų dalių (teorinės ir praktinės) egzaminą, suteikiamas oficialus muitinės tarpininko atstovo pažymėjimas. Šios srities specialistų kvalifikacijos suteikimui nėra būtinas aukštasis išsilavinimas.

 

Muitinės mokymo centro, kaip vieno iš kursų organizatorių teigimu, asmenų, norinčių išklausyti muitinės tarpininkų atstovų kursus, skaičius viršija lūkesčius. Šiuo metu planuojantiems prisijungti prie gyvai dėstomos mokymosi programos tenka nusiteikti laukimui.   

 

Tarptautinės muitinės žinių platformos Customs Clearance duomenimis, Lietuvoje ir užsienyje gyvenantys tautiečiai randa vis daugiau privalumų renkantis mokymąsi nuotoliniu būdu. Pasak Customs Clearance projektų vadovės Lauros Grikinienės, pirmasis Lietuvoje nuotolinio muitinės tarpininko atstovo kursas internetu pritraukė įvairiose Europos šalyse gyvenančių ir planuojančių grįžti lietuvių dėmesį: „Mes džiaugiamės savo studentų sėkme. Nuostabu, kad muitinės tarpininkų mokymai skatina įvairiuose Lietuvos kampeliuose ir net užsienyje gyvenančius būsimus muitinės profesionalus telktis ir siekti užsibrėžtų tikslų bei naujų karjeros galimybių mokymosi internetu pagalba. Tikiu, kad tai tik nuotolinio mokymosi pradžia, nes matau, kad šį mokymosi būdą renkasi vis daugiau suinteresuotų asmenų”.

 

Remiantis dabartine darbo rinkos situacija, tikėtina,  kad artimiausiu metu muitinės tarpininkavimo sritis savo darbų ir darbuotojų skaičiumi ženkliai augs. Tai akivaizdžiai liudija šiuo metu išaugusi darbo pasiūla logisitikos ir muitinės tarpininkavimo paslaugas teikiančiose bendrovėse.

 

Plačiau apie kursus: https://www.customsclearance.net/lt/learning-paths/atstovo-muitineje-kursai

 

Užs. nr. 20210825-01

 

Verslosavaite.lt