lrt.lt   
2011 12 19, 12:21
Mirė Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Ilas

Image
Kim Jong Ilas
Šiaurės Korėjos valstybinė televizija pranešė, kad mirė šalies lyderis Kim Jong Ilas. Jam buvo 69-eri. Skelbiama, kad keliaujant po šalį, šarvuotame traukinyje jį ištiko širdies smūgis. Kim Jong-Ilas Šiaurės Korėjai vadovavo nuo 1994-ųjų, kai mirė jo tėvas.

 

Šalyje paskelbta nepaprastoji padėtis, iki gruodžio 29 dienos skelbiamas gedulas.

reklama

 

Pranešama, kad laidotuvės vyks gruodžio 28-ąją – užsieniečiai į jas nebus įleidžiami.

 

Komisijos laidotuvėms organizuoti pirmininku paskirtas Kim Jong Ilo jaunesnysis sūnus ir įpėdinis – Kim Jong Unas. Tai pirmadienį pranešė šalies centrinė televizija.

Reklama

 

Ji taip pat paskelbė komisijos narių sąrašą. Į jį įtraukti 232 žmonės – aukščiausias šalies elitas.

 

Kaip pranešama, Kim Jong Ilo palaikai bus laikomi mauzoliejuje Pchenjane. Ten jau yra jo tėvo – KLDR įkūrėjo Kim Il Sungo – mumifikuotas kūnas.

 

Gedintieji su velioniu galės atsisveikinti gruodžio 20–27 dienomis.

 

Po laidotuvių, dar vienas Kim Jong Ilo atminimui skirtas renginys vyks gruodžio 29 dieną. Velionis bus pagerbtas gedulingomis salvėmis ir trimis minutėmis tylos. Visi traukiniai ir laivai įjungs sirenas.

 

Kim Jong Uną pavadino „didžiuoju vadu“

 

Šiaurės Korėjos žiniasklaida pirmadienį pirmą kartą šeštadienį mirusio šalies lyderio Kim Jong Ilo jaunesnįjį sūnų ir įpėdinį Kim Jong Uną pavadino „didžiuoju vadu“.

 

Anksčiau taip buvo tituluojami tik aukščiausi KLDR lyderiai. Manoma, jog tai patvirtina versiją, kad Kim Jong Unas jau perėmė vyriausiojo šalies vadovo įgaliojimus.

 

Žinios sukėlė nerimą regione

 

Šiaurės Korėjos lyderio mirtis sukrėtė visą regioną, kuriame šalies branduolinės ambicijos ir agresyvi taktika ne vienerius metus kelia įtampą, praneša naujienų agentūra AFP.

 

Pietų Korėja kariuomenėje ir policijoje paskelbė nepaprastąją parengtį bei sušaukė Nacionalinės saugumo tarybos susitikimą. Prezidentas Lee Myung Bakas pakeitė savo planuotą darbotvarkę ir sušaukė skubų vyriausybės pasitarimą.

 

JAV Generalinis štabas pranešė kartu su amerikiečių pajėgomis sustiprinęs pasienio stebėjimą, tačiau jokios neįprastos veiklos nepastebėta.

 

Pietų ir Šiaurės Korėjos formaliai vis dar kariauja nuo to laiko, kai 1953 metais trejus metus trukęs Korėjos konfliktas baigėsi tik paliaubomis.

 

Naujienos sukrėtė Pietų Korėjos gyventojus, kai kurie baiminasi, kad konfliktas gali atsinaujinti.

 

„Nerimauju, kad gali kilti karas. Iš pradžių maniau, kad tai netiesa“, – kalbėjo 22 metų studentas Song Bo Na.

 

Jungtinės Valstijos, Pietų Korėjoje turinčios 28,5 tūkst. karių, teigia atidžiai stebinčios įvykius.

 

Pietų Korėjos prezidentas praėjus maždaug dviem valandom po to, kai pranešta apie Kim Jong Ilo mirtį, telefonu kalbėjosi su JAV vadovu Baracku Obama.

 

„Prezidentas patvirtino Jungtinių Valstijų įsipareigojimą užtikrinti stabilumą Korėjos pusiasalyje ir mūsų artimo sąjungininko, Korėjos Respublikos, saugumą“, – pranešime pažymėjo Baltieji rūmai.

 

Japonija, kuri su Šiaurės Korėja neturi diplomatinių santykių, pareiškė užuojautą dėl šalies vadovo mirties. Japonijos vadovai taip pat sušaukė skubų pasitarimą dėl saugumo.

 

Japonijos premjeras Yoshihiko Noda nurodė pareigūnams sustiprinti žvalgybos duomenų apie Šiaurės Korėją rinkimą, dirbti bendradarbiaujant su JAV, Kinija ir Pietų Korėja bei ruoštis tolesniam netikėtam įvykių vystymuisi.

 

Gynybos ministras Yasuo Ichikawa pažymėjo, kad jokių neįprastų neprognozuojamo režimo karinių veiksmų nebuvo pastebėta.

 

„Nurodžiau kariuomenės vadams rinkti informaciją ir atidžiai sekti žvalgybos duomenis“, – po aukštų karininkų susitikimo sakė jis.

 

Australija pareiškė, kad svarbu, jog vyriausybės, taip pat ir Šiaurės Korėjos, po mirties elgtųsi ramiai ir santūriai ir paragino Pchenjaną užmegzti ryšius su pasauline bendruomene.

 

 

 



VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai: