TOP promo
 
VersloSavaite.lt   
2021 07 15, 17:29
Lietuvių kurta inovatyvi parkavimo sistema diegiama visame pasaulyje

Image
VersloSavaite.lt nuotr.
Kaune įsikūrusios bendrovės „Arevita“ sukurta automobilių parkavimo palydos sistema „Parksol“ jau veikia daugiau nei 35-iose pasaulio šalyse, nuo Meksikos iki Australijos. Ši sistema pasižymi sparčia greitaveika ir yra paremta besimokančiu dirbtiniu intelektu, atpažįstančiu bei apdorojančiu vaizdo kameromis užfiksuotus vaizdus.

 

Ji sulaukė pripažinimo ir Lietuvoje: Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmai šių metų birželio mėnesį šį kūrinį įvertino „Inovacijų lyderio 2020“ apdovanojimu.

 

Vienintelė pasaulyje

 

Lietuvių sukurta parkavimo palydos sistema yra paremta video analitika. Sistemoje veikiantis dirbtinis intelektas analizuodamas iš stebėjimo kamerų gaunamus vaizdus padeda vairuotojams greitai ir sklandžiai surasti laisvą vietą stovėjimo aikštelėje.

reklama

 

Vairuotojai prieš įvažiuodami į aikštelę švieslentėje mato informaciją apie laisvas vietas ir kur jų yra daugiausiai. O įvažiavus – rodyklėmis švieslentėse automobilis yra nukreipiamas į tą aikštelės vietą, kur yra laisva parkavimo vieta.

 

Analogiškos sistemos dažniausiai turi indikaciją 2–6 vietoms, o „Parksol“ sistema naudodama BLE (Bluetooth Low Energy) protokolą turi kiekvienos parkavimo vietos indikaciją. Kol kas tai yra vienintelė tokia sistema pasaulyje.

 

Teikia duomenis apie vairuotojų įpročius

 

„Parksol“ sistema yra inovatyvus ir visapusiškas sprendimas, skirtas moderniai automobilių stovėjimo aikštelei. Sistema naudoja srautą iš vaizdo stebėjimo kamerų ir aptinka automobilius naudodama mūsų sukurtą besimokančio dirbtinio intelekto algoritmą.

 

Lengvam automobilių parkavimui reikalinga sparti greitaveika – informacija švieslentėse po automobilio pastatymo turi pasikeisti mažiau nei per 5 sekundės, todėl daug investavome ir tobulinome sistemą, kad tai įgyvendintumėme“, - sakė įmonės vadovas Karolis Samušis.

 

Itin didelė tokios sistemos pridėtinė vertė – duomenys apie vairuotojus bei jų įpročius, kuriuos analizuojant galima optimaliau organizuoti transporto srautų valdymą bei padaryti jį patogesnį.

 

Jau veikia JAV ir Vakarų Europoje

 

Naujai sukurtas produktas jau veikia užsienio šalių stovėjimo aikštelėse: Vokietijoje, JAV, Šveicarijoje, Meksikoje. Estijoje sistema reguliuoja srautus Talino jūrų uosto automobilių stovėjimo aikštelėje. 

 

„Tokių sistemų gamintojų pasaulyje yra 5–6.  Mes siūlome kokybišką produktą, pagamintą Europos Sąjungos šalyje. Tai patvirtina turimi kokybės vadybos, aplinkosaugos ir darbuotojų saugos sistemų (ISO 9001, ISO 14001 bei ISO 45001) sertifikatai. Galime suteikti ir „EUR1“ sertifikatą, kuris įrodo europietišką produkto kilmę ir tai yra vienas iš svarbių konkurencinių pranašumų.

 

Be to, šioje rinkoje esame pionieriai ir dirbame jau seniai, turime daug patirties, 35 pasaulio šalyse esame įgyvendinę virš 1000 skirtingų projektų. Esamiems klientams tai patogu, nes mūsų naujoji sistema naudoja tą pačią programinę įrangą kaip ir kiti mūsų sprendimai, todėl tai didelė pridėtinė vertė jiems“, - pasakojo pašnekovas.

 

 

Verslosavaite.lt

 

  

Komentuoti
Vardas:
Komentaras:

Neburnok
Apsaugos kodas:* Code

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai:

 

reklama

apklausa

Ar per pastaruosius metus kilo jūsų darbo užmokestis?
 

reklama