VersloSavaite.lt   
2022 10 28, 12:05
Lietuviai – ištikimi bandelių mėgėjai

Kruasanai
Kruasanai
Keletą kartų per savaitę ar mėnesį – tiek dažnai Lietuvos gyventojai yra linkę mėgautis bandelėmis bei kitais konditerijos gaminiais, atskleidė reprezentatyvi „Spinter tyrimai“ apklausa.

 

Pasak gamintojų, šalies vartotojai pirmenybę teikia klasikiniams gaminiams – kruasanams ir saldžioms bandelėms su įdarais.

 

Rugsėjo pabaigoje vykdytos apklausos duomenimis, 41 proc. respondentų bandeles ir kitus konditerijos gaminius perka keletą kartų per mėnesį. Gerokai dažniau – keletą kartų per savaitę – šiuos gaminius perka beveik trečdalis, arba 27 proc., apklaustųjų.

reklama

 

„Saldūs kepiniai Lietuvoje yra itin mėgstami – per mėnesį vidutiniškai pagaminame apie 7 mln. įvairių rūšių bandelių, iš kurių apie pusę suvartojama Lietuvoje. Šalies gyventojai itin pamėgę klasikinių skonių gaminius – su šokoladu, karamele, uoginiais įdarais. Kiek rečiau perkami gaminiai su išskirtiniais skoniais, pvz., apelsinų įdaru. Pastaruoju metu į lentynas grįžta ir klasikiniai lietuviškos virtuvės gaminiai, pvz., grietiniečiai“, – komentuoja „Mantinga“ naujų produktų vystymo vadovė Ramunė Puzinienė.

 

Pasak jos, populiariausių bandelių Lietuvoje penketukas jau ilgą laiką nesikeičia: kruasanas su karameliniu įdaru, pyragėlis su obuolių įdaru, sviestinis kruasanas, kruasanas su šokoladu ir marcipaninis sukutis.

 

„Pastarąjį dešimtmetį stebime įdomią tendenciją ne tik Lietuvoje, bet ir kitose šalyse – vartotojai renkasi kruasanus ne tik pusryčiams, bet ir kaip užkandį pietums ar vakarienei“, – sako R. Puzinienė.

 

Mažiausiai bandelių nuperkama šaltuoju metų laiku, jų vartojimas pradeda kilti pavasarį, o didžiausi būna vasarą bei rudenį.

 

Verslosavaite.lt

 

  

 

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai: