VersloSavaite.lt   
2021 10 18, 10:45
„Telia“ diegs 5G ryšį didžiausioje Europoje aukso kasykloje

Image
VersloSavaite.lt nuotr.
Didžiausioje aukso kasykloje Europoje, esančioje Kitilės regione (Suomija), bus diegiamas 5G ryšys. Tai bus pirmas komercinis 5G ryšio tinklas, įdiegtas kasykloje, ir apskritai pirmas tokio masto 5G technologijos projektas gamybos pramonėje.

 

Kasyklą valdančiai „Agnico Eagle Finland“ projektą įgyvendinti padės „Telia“ ir jos partneriai „Digita“ bei „Nokia“.

 

„Naujausias technologijas Kitilės kasykloje diegiame tam, kad visada būtume priekyje. Tai yra mūsų investicija į ateitį, suteiksianti mums daug naujų galimybių“, – sako Kitilės kasyklos vadovas Tommis Kankkunenas.

reklama

 

Auksą čia jau kelerius metus kasti padeda nuotoliniu būdu valdomi bei autonominiai robotai, o dedikuotas 5G ryšys kasyklai suteiks dar daugiau galimybių. „Nepriklausomai veikiantis 5G ryšys leis išnaudoti naujausias kasybos technologijas. Be to, atskirtas, vidinis kasyklos tinklas padės užtikrinti darbų saugumą ir patikimumą“, – priduria T. Kankkunenas.

 

5G ryšys veiks ne tik atviroje kasyklos teritorijoje, bet ir giliose požeminėse šachtose – būtent tai yra didžiausias šio projekto iššūkis. Todėl nuspręsta diegti vadinamąjį nepriklausomą 5G ryšį (5G stand-alone). Ši technologija leis užtikrinti geriausią įmanomą ryšio kokybę šachtose, kurių ilgis siekia kilometrą ir daugiau.

 

Verslosavaite.lt

 

  

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai: