2011 09 15, 18:23
Lietuva išsikapstė: Slovėnija nugalėta!
Image
litnews.lt nuotr.
Šiandien Lietuvos krepšinio rinktinė po dramatiškos kovos, tik pačioje rungtynių pabaigoje, palaužė Slovėnijos komandą 80:77 (19:20, 25:13, 19:24, 17:20), iškovojo teisę rungtyniauti Olimpinių žaidinių atrankoje ir tęs kovą dėl 5 vietos.

Dvikovą slovėnai pradėjo sėkmingiau – 2:6, o apypilnė Kauno „Žalgirio“ arena sėdėjo tylėdama, tarsi vyktų teatro pasirodymas. Lietuviai sunkiai judėjo, darė klaidų ir įpusėjus kėliniui slovėnai pirmavo jau 6:14.

Tačiau užteko keleto sėkmingesnių Lietuvos atakų ir lietuviai priartėjo 15:17. Pabudo ir arenos sirgaliai – pasigirdo pirmas „Lietuva“. Apylygiai kovoję iki kėlinio pabaigos, komandos kėlinį užbaigė minimaliu slovėnų pranašumu – 19:20.

Antrąjį kėlinį Lietuvos komanda pradeda dviem dvitaškiais, tačiau tuoj pat juos „ramina“ slovėnai tolimu metimu – 23:23. Tiesa, lietuviai šį kartą nesutrinka ir po įspūdingo M. Kalniečio dėjimo vėl atstato nedidelį pranašumą – 27:23, o slovėnai ima minutės pertraukėlę.

Po jos komandų žaidimas apsilygina, o lietuviams pavyksta palaikyti kelių taškų skirtumą – 34:30. Tiesa, pabaigoje lietuviai atitrūksta, o M. Kalnietis likus kelioms sekundėms iki kėlinio pabaigos dar ir dėjimu užtvirtina lietuvių persvarą – 44:33.

Trečiąjį kėlinį slovėnai vėl „kimba“ lietuviams į atlapus – 44:37. Bet po kelių minučių S. Jasaitis smeigia tritaškį ir atstato pranašumą – 49:39. Tiesa, slovėnai pradeda geriau gintis, pataiko metimus ir įpusėjus kėliniui prisiveja lietuvius – 49:46.

Toliau žaidimas tęsiasi taškas į tašką, kuomet po kelių D. Songailos tikslių metimų lietuviai vėl spurtuoja – 61:54. Kėlinys baigiasi lietuviams pirmaujant 63:57.