2011 09 01, 23:56
Lietuva įsibėgėja: Lenkija nušluota nuo kelio (statistika)

Image
litnews.lt nuotr.
Antrose Europos krepšinio čempionato rungtynėse Lietuva rezultatu 97:77 nugalėjo Lenkiją ir iškovojo antrąją pergalę čempionate. Labiausiai lietuvių aistruolius džiugino akivaizdžiai pagerėjęs komandos žaidimas.

Atgimimas. Darius Songaila – Lietuvos rinktinės veteranas prisiminė, kad moka žaisti krepšinį įpusėjus antrajam kėliniui jis buvo pelnęs jau 12 taškų. Tai tapo tarsi ženklu visai Lietuvos krepšinio rinktinei, kuri šiame mače tarsi nusimetė juos kaustančias grandines.

Po nervingos pradžios, kai lenkai dažniau buvo priekyje keliais taškais, lietuviai likus maždaug trim minutėm iki kėlinio pabaigos pirmą kartą labiau atitrūko po Šarūno Jasikevičiaus tritaškio – 22:16.

Netrukus lietuviai ėmė mėgautis žaidimu – žiūrovai galėjo pasigrožėti įspūdingu Jasikevičiaus perdavimu Valančiūnui, kuris ore pagavęs kamuolį galingai įkrovė jį į krepšį. Po pirmojo kėlinio – 25:20.

Antrojo kėlinio pradžioje puikiai išnaudojamas Darius Songaila – po jo taiklių metimų serijos lietuvių persvara tampa dviženkle – 33:22.

Įkvėpti Songailos spurto ėmė siausti ir kiti Lietuvos rinktinės žaidėjai – po greitų kontratakų skirtumas išaugo iki 45:30. Skirtumas vienu metu buvo pasiekęs ir 16 taškų, o pasibaigus kėliniui lietuviai buvo priekyje 53:38.

Trečiojo kėlinio pradžioje lietuviai toliau didino skirtumą, kuri netrukus perkopė ir dvidešimt taškų – 68:47 iki kėlinio pabaigos likus trim minutėm.

Ketvirtajame kėlinyje beliko formalumai – vienu metu skirtumas siekė ir trisdešimt taškų 86:56, o rungtynės baigėsi rezultatu 97:77 – pačioje pabaigoje lenkai aptirpdė lietuvių persvarą.

Lietuva: Mantas Kalnietis 19, Darius Songaila 14

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.