VersloSavaite.lt   
2022 11 23, 22:29
Kuo skiriasi skirtingų gamintojų rekuperatoriai?

Rekuperatoriai
Rekuperatoriai
Rekuperatorius yra specialios paskirties priešpriešinio srauto energijos atkūrimo įrenginys, išdėstytas tiekimo ir išmetamųjų oro srautų grandinėje, kad būtų galima valdyti ventiliavimo sistemą, neprarandant šilumos, bet ją grąžinant į patalpas.

 

Paprastai jie naudojami tam, kad taupytų šilumą, kadangi nešvarus oras esantis patalpose, išeidamas pašildo šviežią šaltą orą, kuris patenka į patalpas. Tokiu būdu iš lauko atkeliavęs oras yra pašildomas ir taip yra taupoma namų šiluma.

 

Rekuperacijos sistema veikia nepriklausomai nuo įprastos šildymo sistemos. Kiekvienoje patalpoje yra ventiliacijos vožtuvai su filtrais, kurie tiekia orą į kiekvieną kambarį ir iš jo, kuris veda į šilumos atkūrimo bloką. Įrenginys veikia judindamas pasenusį orą per vamzdžius. Du oro srautai praeina vienas į kitą šilumos atkūrimo bloke, fiziškai nesimaišant, tada ištraukto oro šiluma perkeliama į naują gryną orą, atkeliavusį iš išorės, ir tiekiama per vamzdyną į kiekvieną kambarį.

 

Rekuperacija yra procesas, kurio metu išmetimo oras naudojamas patalpai šildyti ar vėsinti. Norint įgyvendinti procesą realybėje, yra montuojami rekuperaciniai įrenginiai, leidžiantys sukurti siurbimo ir išleidimo sistemą, kuri atitinkamai išstumia jau „panaudotą“ orą iš kambario ir tiekia naują gryną orą iš išorės. Tai iš tikrųjų yra moderni vėdinimo sistema. Jos užduotis yra žiemą pašildyti išorinį orą iki maždaug 20–25 ° C ir vasarą jį atvėsinti.

 

Rekuperatorių tipai

 

Rinkoje yra žinomi trys pagrindiniai rekuperatorių tipai. Pats efektyviausias ir populiariausiai naudojamas yra priešpriešinių srautų rekuperatorius, jis gali gražinti į patalpas apie 98% šilumos. Pigesnis ir paprastesnis rekuperatorius yra plokštelinis. Šis rekuperatorius taip pat yra pakankamai geras, tačiau gali būti, kad jis į patalpas grąžins mažiau šilumos, taip pat šie rekupertoriai stipriai pašalina drėgmę iš patalpų. Jeigu jums aktuali ne tik temperatūra, bet ir patalpų drėgnumas, turėtumėte rinktis rotacinį šilumokaitį.

 

Kalbant apie rekuperatorių pranašumus, viskas yra aišku - jie yra skirti žymiai sutaupyti šildant ar vėsinant į kambarį tiekiamą orą. Kaip ir visi naudingi įrenginiai, jie turi ir trūkumų. Komfovent rekuperatorių atsiliepimai prieinami kiekvienam, tad galite rasti atsiliepimus žmonių, jau naudojančių šiuos įrenginius.

 

Užs. nr. 20221123-01