VersloSavaite.lt   
2018 11 08, 10:26
„Klaipėdos energijos“ garas keliaus į LEZ‘ą

Image
VersloSavaite.lt nuotr.
Viena seniausių Lietuvoje energetikos įmonių „AB „Klaipėdos energija“ nuo šių metų vasaros ėmė įgyvendinti Lypkių rajoninės katilinės rekonstrukcijos projektą, pagal kurį įrengs 8 megavatų (MW) galios garo katilą, kūrenamą biokuru.

 

Šioje katilinėje gaminamas produktas – pramoninis garas - Klaipėdos laisvosios ekonomikos zonos įmonėms atvers galimybę išvengti nebūtinų investicijų ir leis naudotis pigia bei ekologiška energija.

 

Poreikis padiktavo paslaugą

reklama

 

Prieš keletą dešimtmečių garas uostamiestyje buvo naudojamas daugelyje pramonės įmonių. Gamybiniams procesams jis buvo reikalingas duonos ir pieno kombinatams, saldainių fabrikui, alaus daryklai, gelžbetonio konstrukcijų gamyklai. Kiekvienoje miesto dalyje esančiose katilinėse „Klaipėdos energija“ turėjo garo katilus ir gamindavo bei tiekdavo pramoninį garą į įmones specialiai nutiestais garo vamzdynais.

 

„Ilgainiui garo poreikis sumažėjo, nes vienos įmonės keitė technologijas, kitos pasistatė savo katilines, – pasakoja didžiausios Vakarų Lietuvoje energijos gamintojos AB „Klaipėdos energija“ generalinis direktorius Antanas Katinas. – Pastaruoju metu pramonės įmonės koncentruojasi Klaipėdos laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ), garo tiekimas technologiniams procesams čia vis dar yra aktualus. Tačiau gaminti garą deginant gamtines dujas neracionalu. Ieškodami efektyvesnių ir pigesnių energijos resursų, nusprendėme rekonstruoti Lypkių rajoninę katilinę“.

 

Įdarbins garą

 

Vasarą bendrovės „Enerstena“ pradėta rekonstruoti Lypkių katilinė garą gaminti pradės kitų metų pradžioje. Jau baigiamas montuoti 8 MW garo katilas bus kūrenamas biokuru, taip pat bus pastatytas kondensacinis dūmų ekonomaizeris. 

 

„Katiluose įkaitintas vanduo, virtęs reikiamos temperatūros bei slėgio garu, bus tiekiamas į mūsų garo kolektorių, o iš ten – LEZ‘o pramonės įmonėms. Gamyboje susidaręs kondensatas bus grąžinamas atgal į katilinę, o perteklinis garas bus perduodamas į mūsų pašildytuvus, kuriuose pašildysime termofikacinį vandenį. Paprastai kalbant, visapusiškai „įdarbinsime“ garą ir neliks jokių šalutinių ar nepanaudotų produktų“, – tvirtina A. Katinas.

 

Nors LEZ‘e veikiančioms įmonėms išlieka galimybė garą gamintis pačioms, centralizuotos šilumos energijos tiekėjas įsitikinęs, kad jų produkto kaina bus patrauklesnė.

 

„Statyti savo katilinę, ją išlaikyti, samdyti specialistus, rūpintis kuro kokybe, tiekimu, sandėliavimu – tai bet kuriam verslui yra papildoma našta. Mes esame energijos gamybos profesionalai, perkame biokurą aukcionuose mažiausiomis kainomis, turime modernią infrastruktūrą, todėl tikrai galime pasiūlyti garą už palankią kainą ir garantuoti patikimą aptarnavimą.

 

Analogišką situaciją stebime centralizuotos šilumos tiekime. Nauji prekybos centrai, biurų pastatai, daugiabučiai galėtų statyti savo katilines, bet vengdami nebūtinų išlaidų ir rūpesčių, kaip šilumos energijos tiekėją Klaipėdoje pasirenka mūsų bendrovę. Ekonominė logika atveda juos pas mus“, - teigė AB „Klaipėdos energija“ generalinis direktorius.  

 

Verslosavaite.lt