VersloSavaite.lt   
2014 11 17, 12:54
Kiek lietuviai ryžtąsi išleisti auksinėms monetoms?

Image
Monetos
Kolekcinės monetos tampa paklausia preke ar investicija, o pirkėjai tam neretai skiria ir kelis tūkstančius litų.

 

„Kaina nėra pagrindinis kriterijus renkantis monetą. Ypatingo dėmesio sulaukia iš aukso kaldintos monetos ir medaliai. Prieš savaitę išleidome Žygimanto Augusto auksinių monetų replikas – 1, 3 ir 10 dukatų. Brangiausios kainavo 6 tūkst. litų, tačiau jos buvo išgraibstytos per kelias pirmąsias dienas, o pigesnių monetų dar turime apie trečdalį“, – sako Modestas Katkevičius, Lietuvos monetų kalyklos Rinkodaros ir komercijos skyriaus vadovas.

reklama

 

Jo teigimu, kolekcinės Žygimanto Augusto auksinių monetų replikos pirkėjus vilioja dėl kelių priežasčių. Pirma, tai yra pirmųjų Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje (LDK) kaldintų monetų replikos. Jos yra identiškos XVI-XVII amžiuje naudotiems originalams.

 

Dalį pirkėjų žavi ir faktas, kad auksinės monetos Lietuvos teritorijoje pradėtos kaldinti Žygimanto Augusto įsakymu. Pasak M. Katkevičiaus, apie šį valdovą lietuviai žino kur kas daugiau nei, pavyzdžiui, apie Vazų ar kitos giminės valdovus. Todėl jo valdymo laikais kaldintų pinigų kopijos dar kartą žmonėms primena šio valdovo svarbą ir reikšmę Lietuvos istorijai.

 

Lietuvos monetų kalyklos nukaldintos monetos ir medaliai sulaukia ne tik kolekcininkų dėmesio. Nemažai lietuvių jas renkasi kaip dovaną, kurią vykdami į darbines keliones dovanoja užsienio verslo partneriams, kolegoms. Krikštynos, jubiliejai, gimtadieniai, vestuvės – progos, kurioms lietuviai dažniausiai perka kolekcines monetas.

 

Kaip skiriasi progos, kurios paskatina žmones pirkti monetas, taip skiriasi ir pirkėjai. Tipinio monetų pirkėjo paveikslo nėra – monetos vilioja ir studentus, ir garbaus amžiaus senjorus. Tiesa, pinigų suma, kurią jie ryžtasi išleisti, gali skirtis keliais šimtais ar tūkstančiais litų.

 

„Nemaža dalis jaunesnių pirkėjų įsigyja pigesnių gaminių. Tų, kurie nėra nukaldinti iš aukso ar sidabro. Pavyzdžiui, kolekcinių 25 litų vertės monetų arba proginių 1 ar 2 litų nominalo monetų. Aukso ar sidabro produktus renkasi didesnes pajamas gaunantys asmenys. Tarp jų – nemažai kolekcionierių“, – pasakoja Lietuvos monetų kalyklos Rinkodaros ir komercijos skyriaus vadovas M. Katkevičius.

Pasak jo, dalis žmonių monetas mato kaip puikią investiciją. Ieškodami išskirtinės monetos, jie dėmesį kreipia į gaminio kokybę, tačiau, kaip sako Lietuvos monetų kalyklos atstovas, pasirenka pigesnį variantą, kad vėliau galėtų jį parduoti už didesnę kainą.

 

Verslosavaite.lt

 

 



 

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai: