VersloSavaite.lt   
2014 06 12, 11:21
Ketvirtadalis Lietuvos gyventojų taupo reguliariai

Image
Sxc.hu nuotr.
Finansų ekspertų teigimu, sparčiausiai Europos Sąjungoje augančios ekonomikos kontekste Lietuvos gyventojai turės peržiūrėti savo papilnėjusius asmeninius biudžetus ir dalį jų skirti ne tik vartojimui, bet ir taupymui.

 

„Aviva Lietuva“ užsakymu atliktas tyrimas atskleidė, kad ketvirtadalis Lietuvos gyventojų teigia jau dabar reguliariai atidedantys ir taupantys savo lėšas ateities poreikiams.

reklama

 

Vis dėlto didžiausia dalis respondentų arba 64 proc. tvirtina, kad taupyti negali, nes neturi finansinių galimybių.

 

„Šalies ekonomikai atsigaunant, didėja ir gyventojų pajamos, todėl finansų krizės akivaizdoje išmokę gyventi taupiau, neturėtume pamiršti galimybės taupyti. Nereikėtų net nesvarsčius pasiduoti psichologiniam aspektui, kad neturiu pinigų. Taupymui per mažai pinigų nebūna, o tie žmonės ar namų ūkiai, kurie gauna mažesnes nei vidutines pajamas kaip tik turėtų atidžiau įvertinti visas taupymo galimybes ir atsarginius variantus nenumatytoje situacijoje“, – sako „Aviva Lietuva“ generalinė direktorė Asta Grabinskė.

 

 Remiantis tyrimo rezultatais, 5 proc. respondentų svarbiausia yra dabarties poreikiai ir vartojimo išlaidos, o 6 proc. apklaustųjų teigė, kad apie taupymą visai nesusimąsto.

 

Verslosavaite.lt

 

  

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai: