VersloSavaite.lt   
2018 11 19, 13:36
Kas naujo Baltijos šalių startuolių rinkoje?

Image
VersloSavaite.lt nuotr.
Baltijos regione gyvena vos 6 mln. žmonių, tačiau bendrai Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje vienam piliečiui tenka atitinkamai 2,6, 3,6 ir 6 startuoliai – tai geresnis rezultatas, nei, pavyzdžiui, Vokietijoje.

 

Vienoje svarbiausių technologijų konferencijų pasaulyje išsiskirti iš tūkstančių startuolių ir sulaukti tarptautinio pripažinimo bandė ir geriausios idėjos iš Lietuvos ir kaimynių – Estijos bei Latvijos.

 

Šiais metais Lisabonoje vykusioje didžiausioje Europos technologijų konferencijoje „Websummit“ startuoliai tradiciškai skirstyti į tris grupes: „Alfa“ (A), „Beta“ (B) ir „Growth“ (G) – priklausomai nuo to, ar dar tik planuoja startuolį išleisti į rinką, jau išleido arba sėkmingai vykdo veiklą.

reklama

 

Lietuvos startuoliai: identifikuoja, rezervuoja ir saugo

 

Tarp tūkstančių naujausių ir originaliausių startuolių idėjų pasaulyje – ir inovacijos iš Lietuvos. Pavyzdžiui, „iDenfy“ pardavimų vadovas Darius Šultė pristatė naujausią kartu su partneriais plėtojamą projektą. Anot D. Šultės, ši programėlė padeda patikrinti asmens tapatybę internete, mažina sukčiavimo atvejų, daro verslą skaidresnį ir pelningesnį, o grandiozinis renginys pasitarnauja ieškant potencialių klientų – bankų, finansų įmonių ir valstybės įstaigų – visame pasaulyje.

 

Iš Lietuvos šiais metais į technologijų konferenciją atvyko dar keturi startuoliai, tarp kurių – projektas „Pretit“, skirtas grožio specialistų paslaugoms rezervuoti, ir „PassCamp“ – slaptažodžių tvarkyklė. Apie pastarąją pasakojo vienas startuolio kūrėjų Paulius Nagys.

 

„Sukūrėme „PassCamp“ – patogią ir neįveikiamą slaptažodžių tvarkyklę, kuri yra paremta debesija. Šis produktas buvo kuriamas naudojant saugiausias galimas technologijas, pavyzdžiui, nulinio atskleidimo ir centralizuotas blokų grandines. Norėdami užtikrinti saugumą, naudojimo paprastumą ir didžiausią efektyvumą, šias technologijas sujungėme su geriausiomis naudotojo sąsajos programų praktikomis“, – pasakoja P. Nagys.

 

Estija ieško investuotojų, o Latvija rūpinasi verslu

 

Vienas iš estų atsivežtų produktų – projektas „Aligner“, sukurtas sesers ir brolio – Sandros Roosna ir Nazario Goudino. Pasak kūrėjų, startuolis – instrumentas, suteikiantis galimybę paprastai ir greitai dalintis turiniu daugiau nei 50-čia pasaulio kalbų. Anot kūrėjų – artimiausia alternatyva startuoliui yra „Dropbox“, kuriame kiekviena įmonė gali įkelti savo turinį, dirbti su juo ir jį bendrinti su kolegomis, partneriais, tačiau prie viso to pridedami ir vertimai į daugiau kaip 50 kalbų.

 

Gyvūnų globėjams ir mylėtojams estai Monika Laneman ir Vladislavas Aitas pristatė ambicingą projektą – internetinę gyvūnų duomenų bazę, padedančią rasti visas reikalingas prekes ir paslaugas naminiams gyvūnams. Tiesa, šia paslauga jau sėkmingai naudojasi net 48 pasaulio šalys, tačiau startuolis padėtų palengvinti ir daugiau naminių gyvūnų šeimininkų gyvenimų.

 

Tuo tarpu Estijos bendrovės „Ria.com Marketplaces“ finansų direktorius Artemas Umanecas kartu su kolegomis atvyko ne pristatyti startuolio, o dalintis gerąją verslo plėtros patirtimi.

 

„Ketiname žengti į „Nasdaq Baltic“ (Talinas) vertybinių popierių biržą, o „Websummit“ – vieta, kur galima susipažinti su investuotojais iš viso pasaulio, todėl tikimės, kad pavyks pritraukti ir jų investicijų į mūsų verslą, ir Estijos ekonomiką“, – sako A. Umanecas.

 

Latviai į vieną didžiausių pasaulio technologijų konferencijų atsivežė tris startuolius. Vienas jų – „CalenDays“ – laiko ir projektų valdymo pagalbininkas. O likę du – projektai, skirti kelionių draudimui ir įvairioms paslaugoms rezervuoti. Išmanioji paslaugų rezervavimo platforma – „BookOnTheGo“ – tai kirpėjas, notaras, stomatologas, automechanikas ir kita – vienoje vietoje. Platforma suteikia galimybę ne tik optimizuoti verslą ir rezervuoti paslaugas visą parą, bet ir analizuoti naudotojų bei platformos duomenų bazėje registruotų klientų elgesį. Tokios funkcijos padeda verslui siūlyti tikslesnes ir klientų lūkesčius labiau atitinkančias paslaugas.

 

Verslosavaite.lt

 

  

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai: