VersloSavaite.lt   
2015 12 07, 10:02
Karas dėl „Akropolių“: vėl uždraustas „Akropolių“ pardavimas

Image
VersloSavaite.lt nuotr.
Praėjusį ketvirtadienį, gruodžio 3 d., Lietuvos apeliacinis teismas priėmė galutinę ir neskundžiamą nutartį, kuria buvo panaikintas Mindaugui Marcinkevičiui pritaikytas turto areštas.

 

7,6 mln. eurų vertės turtas buvo areštuotas RELVIT LTD prašymu po to, kai ši pateikė M. Marcinkevičiui ieškinį dėl sustabdyto „Akropolių“ pardavimo sandorio.

reklama

 

RELVIT LTD atstovams teismui nepavyko įrodyti, jog Mindaugo Marcinkevičiaus valdomos šios įmonės, taip pat ir visos VP grupės, akcijos yra beveik bevertės ir nelikvidžios, o jų buhalterinę vertę reikia sumažinti bent 75%.

 

Teismas savo nutartyje taip pat pareiškė, kad RELVIT LTD bandoma išieškoti nuostolių suma, daugiau nei 100 mln. eurų, yra deklaratyvi ir neparemta jokiais faktiniais įrodymais.

 

„Džiaugiuosi, kad teismas įsiklausė į šalių argumentus ir padarė objektyvias išvadas. Norint išstumti smulkiuosius akcininkus iš grupės, jie atribojami nuo įmonių valdymo, informacijos, jiems yra teigiama, kad jų akcijos yra nelikvidžios ir bevertės, tuo pat metu nebesidomėti spaudžiama pateikiant visa eilę ieškinių. Gaila, kad tik teisme galima įrodyti, jog tokie teiginiai bei turto vertinimai stipriai nutolę nuo realybės“,- teigė M. Marcinkevičius.

 

„Akropolių“ sandoris stabdomas kol pasibaigs bylinėjimasis

 

Praėjusią savaitę, Maltoje vykusio teismo posėdžio metu, bylos teisėjas įpareigojo šalis nesiimti veiksmų, kurie šiuo metu yra ginčijami trijose Maltoje vykstančiose bylose. Toks draudimas apima ir bet kokį „Akropolių“ perleidimo sandorį, įskaitant ir neseniai siūlytą RELVIT LTD reorganizaciją pardavimo būdu. Tai prisiekę teismui pažadėjo Nerijaus Numavičiaus interesus atstovaujančios LEMAX LTD valdybos pirmininkė Diana Dominienė ir RELVIT LTD valdybos pirmininkas Karlas Diacono.

 

“Teismas nustatė, kad „Akropolių“ perleidimo sandoris negalės vykti jokia forma tol, kol nebus pasibaigusios visos šiuo metu teisme nagrinėjamos bylos dėl šio sandorio. Mano vertinimu šis sprendimas užtikrins, kad nebūtų pažeisti nei vienos šalies interesai, kol teismas neišspręs ginčo iš esmės.”- teigė Mindaugas Marcinkevičius

 

Melavo Maltos teismo salėje

 

RELVIT LTD valdybos pirmininkas Karlas Diacono savo rašytiniuose parodymuose, o vėliau ir Maltoje vykusio teismo posėdyje, pateikė galimai melagingus parodymus – teisme jis teigė, kad visą informaciją apie „Akropolių“ pardavimo sandorį jis suteikė dar prieš Mindaugui Marcinkevičiui dėl jos pasikreipus į teismą, tačiau jo paties siųsti teisme pagarsinti elektroniniai laiškai įrodė priešingai.

 

„Nesąžiningas valdybos narių ir didžiojo akcininkų elgesys tampa akivaizdus. Deja, bet dabar gali tekti atsakyti ne tik už netinkamą „Akropolio“ grupės valdymą, bet ir už priesaikos laužymą bandant pridengti šias veikas“,- teigė verslininkas ir pridūrė, kad už melavimą teisme gali grėsti net ir laisvės atėmimas.

 

Verslosavaite.lt

 

  

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai: