VersloSavaite.lt   
2023 03 15, 09:48
Kaip prižiūrėti naują čiužinį?

Image
Miega
Jūs daug galvojate ir stengiatės rinkdamiesi čiužinį, todėl natūralu, kad kyla klausimas, kokių veiksmų galite imtis, kad jūsų investicijos atsipirktų. Jei reguliariai jį valysite ir naudosite atraminį pagrindą, miegosite patogiau ir ilgiau. Kaip prižiūrėti čiužinį, kad jis ilgai tarnautų ir būtų patogu ant jo miegoti?

 

Kaip prižiūrėti čiužinį?

 

Priežiūra svarbi ne tik lovai, patalynei, bet ir pačiam čiužiniui, nes jis nėra pigus pirkinys, kurį norisi keisti vos po keleto metų. Pagalvoję apie tinkamą čiužinio priežiūrą ir ją pritaikę, galite juo naudotis daugiau metų. Rūpinimasis čiužiniu apima žinojimą, kada reikia pasukti ar apversti čiužinį, nuosekliai valyti čiužinį, kad iš jo išvalytumėte alergenus ir kitus teršalus. Putplasčio, latekso ir naujesni spyruokliniai čiužiniai turėtų būti apverčiami kas 6–12 mėnesių, o senesnis vidinis spyruoklinis čiužinys – kas 2–6 mėnesius.

 

Dauguma senesnių spyruoklinių čiužinių turi minimalų komforto sluoksnį, o tai reiškia, kad abi lovos pusės panašios. Šis simetriškas dizainas leidžia ne tik pasukti, bet ir apversti čiužinį.. Šios taisyklės išimčių yra, kai kurie gamintojai siūlo apverčiamus čiužinius. Būtinai peržiūrėkite gamintojo rekomendacijas dėl sukimosi ir apvertimo. Rekomendacijos leis tinkamai pasirūpinti čiužiniu ir vėl galėsite patogiai ir tinkamai išsimiegoti.

 

Ar reikalinga čiužinio apsauga?

 

Čiužinio apsauga tinka ant čiužinio po užtiesta paklode.Čiužinio apsaugos padeda ne tik apsaugoti nuo skysčių, erkučių, bet ir išlaiko čiužinį kaip naują daug ilgiau. Daugumą čiužinių apsaugų galima skalbti. Dauguma čiužinio apsaugų yra atsparios vandeniui, jos skirtos užkirsti kelią išsiliejimui ar kūno skysčiams pasiekti čiužinį. Išlaikant čiužinį sausą, vandeniui atspari čiužinio apsauga taip pat gali padėti išvengti pelėsio augimo. Čiužinių apsaugos skiriasi nuo čiužinių pagalvėlių ar čiužinių apdangalų.

 

Čiužinio apsaugos pagrindinis tikslas yra išlaikyti čiužinį švarų, o čiužinio pagalvėlės prideda amortizatoriaus sluoksnį, o čiužinio užtiesalai reguliuoja čiužinio kietumą. Nors pagalvėlės ir tvarsčiai nėra skirti apsaugai, jie vis tiek gali padėti sumažinti susidėvėjimą. Beveik visose čiužinių garantijose yra sąlyga, kuri anuliuoja garantiją, jei čiužinys yra nešvarus. Taigi, čiužinio apsaugos ne tik apsaugo nuo išsiliejimo ir dėmių, bet ir gali netiesiogiai pailginti čiužinio tarnavimo laiką.

 

Kada yra laikas pakeisti čiužinį?

 

Čiužiniai nėra amžini, dėl to reikia juos pakeisti, kai jaučiate diskomfortą miegodami. Net jei juo labai rūpinsitės, čiužinį galiausiai reikės pakeisti. Vidutiniškai čiužinys tarnauja nuo 7 iki 10 metų, kol praranda atramines ir slėgį mažinančias savybes. Latekso čiužiniai paprastai turi ilgiausią tarnavimo laiką – vidutiniškai 7,5–8,5 metų. Jūsų pageidaujama miego padėtis ir kūno tipas turi įtakos jūsų svorio pasiskirstymui ant čiužinio. Pavyzdžiui, šonu miegantys gali pastebėti, kad jų čiužinys greičiau nusidėvi prie pečių ir klubų, o sveriantis daugiau nei 230 kg., gali pastebėti, kad jų čiužinys per anksti smunka. Reguliarus patalynės valymas, čiužinio sukimas ir dulkių bei nešvarumų pašalinimas paprastai prailgina jo tarnavimo laiką.

 

Taip pat būtina naudoti čiužinį su tinkamu pagrindu. Jei čiužinį naudojote keletą metų, gali kilti klausimas, ar laikas jį pakeisti. Pabudimas su skausmu ar sustingimu, vartymasis naktimis arba pabudimas nepailsėjus – visa tai rodo, kad laikas pagalvoti apie naują čiužinį. Jei ieškote naujo čiužinio jį rasite „Relax čiužiniai“.

 

20230315-01