VersloSavaite.lt   
2020 09 04, 12:27
Kai norisi puikios kavos visur ir visada. Keletas išeičių liekantiems namuose ir keliaujantiems

Image
VersloSavaite.lt nuotr.
Jei paskubomis išlekiate į darbą, atsibundate viešbučio kambaryje ar palapinėje, o galbūt savaitgalį leidžiate kaime ir todėl neturite galimybės pasimėgauti savo kasrytiniu ritualu – mėgstamiausios kavos puodeliu – tuomet greičiausiai sutiksite, jog tokia diena gali būti visiškai kitokia. Ir tikra nežinia, kokia linkme viskas pakryps.

 

Laimei kavos aparatų gamintojai pagalvoja ir apie tokias situacijas, todėl atkakliausiems kavos mylėtojams lieka vis mažiau galimybių nusivilti, t.y. likti be pačių pasiruošto puodelio kavos. Kad taip nenutiktų kavos aparatai tampa mažesni, lengvesni, kompaktiškesni, patogesni transportavimui ar net pritaikyti kelionėms. Taigi kai kurie daiktai tiesiog pasmerkti tapti pritaikytais prie spartėjančio gyvenimo tempo ir aktyvaus žmonių gyvenimo būdo. Šiame straipsnyje apžvelgsime, kaip prie naujų gyvenimo aplinkybių prisitaiko kavos aparatai.

 

Kai viskas įprasta - kavos aparatai namams

 

Namuose dažniausiai viskas kur kas paprasčiau – jūsų geriausias kavos aparatas vis vien atras sau vietos lopinėlį, tad dažniausiai virtuvėje sutinkamas automatinis ar pusiau automatinis aparatas. Priklausomai nuo poreikių jis gali ruošti kavos gėrimus su pienu ar tiesiog espresso. Taupantiems laiką – automatinis kavos aparatas gėrimus paruoš vieno mygtuko paspaudimu, o reguliuojant temperatūros, kavos intensyvumo ar gėrimo kiekio nustatymus galima atrasti savo mėgstamiausios kavos kombinaciją.

 

Svarbu ir stilius. Dizaino ir spalvų įvairovė leis išsirinkti norimo stiliaus aparatą, kuris derės prie virtuvės interjero. Taip, kaip valdomi įrenginiai, taip pat tampa vis reikšmingesniu atrankos kriterijumi. Šiandien automatinius kavos aparatus galima valdyti ne tik mygtuko paspaudimu ar ekrano palietimu, bet ir išmaniuoju telefonu.

 

Mėgstantiems tradicijas, namuose puikiai tiks pusiau automatinis kavos aparatas. Jo privalumas kai kam gali pasirodyti minusu, nes su šiais aparatais tenka didesnis indėlis ruošiant puodelį kavos. Šių aparatų atveju viskas patikima nebe vienam mygtukui suprogramuotai kavos paruošimo funkcijai, o žmogui, kuris pats lyg profesionalus barista lieka atsakingas už kavos puodelio kokybę. Ritualinis kavos ruošimas užtruks šiek tiek ilgiau, tačiau rezultatas kaskart gali tapti staigmena.

 

Kavos aparatai sodui

 

Kavos mylėtojui tai tikras malonumas turėti galimybę pasimėgauti puodeliu kavos kur jis bebūtų. Užmiesčio namelyje, sode ar kaime automatinis ar pusiau automatinis kavos aparatas ne visada racionali išeitis. Jei virtuvėlė nedidelė, tam paprasčiausiai nebus vietos, mat tokie kavos aparatai paprastai būna didesni. O jei sodyboje praleidžiate tik keletą mėnesių per metus, automatinis kavos aparatas gali būti tiesiog per didelė ir neišnaudojama investicija.

 

Kokios alternatyvos? Mažesni, pigesni, paprastesni, bet neprastesni – kapsuliniai ar pagalvėliniai kavos aparatai. Tokie kavos aparatai sveria vos keletą kilogramų, tad juos lengva atsivežti į sodą, kaimą ar sodybą vos tik prasidėjus sezonui, o vietos jiems pastatyti daug neprireiks. Kapsulinius ar pagalvėlinius kavos aparatus dar lengviau prižiūrėti ir valyti, nes kava šiems kavos aparatams būna supresuota į vakuumines kapsules ar kavos pagalvėles, kurios išmetamos po panaudojimo.

 

Kapsulėms ar pagalvėlėms naudojama įvairių rūšių aukštos kokybės kava, todėl galite pasirinkti norimą intensyvumą ar išbandyti kavos su įvairiais skoniais. Nereikės jaudintis dėl malimo, nes kava šiems aparatams naudojama jau sumalta ir paruošta naudojimui. Dažniausiai pieno sistemos tokiuose kavos aparatuose nebūna, tačiau galima rasti ir pieno sistemą turinčių. O jei pienas visgi naudojamas retai, tuomet galima rasti išeitį pritaikant atskirą automatinį pieno putų plaktuvą.

 

Kavos aparatai kelionėje

 

Jei esate didis ar entuziastingas kavos gėrimų mylėtojas ir kiekvieną laisvą dieną stengiatės išnaudoti leisdamasis į kelionę, greičiausiai kava iš degalinės nedžiugins ir neatstos malonios tradicijos pasiruošti kavos puodelį pačiam. Vadinasi verta pagalvoti apie kelionėms skirtus kavos aparatus, kurie leis mėgautis mėgstamais skoniais. Todėl puiki kava yra tai, ką reikėtų turėti su savimi, nepriklausomai nuo to, kur keliaujate.

 

Grakštus ir kompaktiškas aparačiukas įprastai jungiamas į 12V galingumo cigaretės degiklio jungtį ir jam tereikės 2 minučių espresso kavai su kremine puta paruošti. Tokiam aparatui tereikia vandens, kavos tabletės ir kad nuspaustumėte kavos ruošimo mygtuką. Beje, kava supresuota į filtriuką, todėl gaminimas visada yra švarus ir higieniškas.

 

Tačiau pasigaminti kavos galima ir be jokios elektros energijos. Yra kavos aparatų, kuriems paruošti puodelį espresso tereikia vien rankos spaudimo jėgos, kuri sukuria pakankamą slėgį, priverčiantį vandenį pratekėti per filtrą su malta kava. Reikės tik užsivirinti karšo vandens ir nepamiršti į kelioninį krepšį įsimesti kavos puodelio bei maltos kavos. Turint tokį kavos kompanjoną savo mėgstamiausiu gėrimu galėsite mėgautis palapinėje, prie laužo, kalnuose ar automobilyje.

 

Kavos aparatai jau nėra vien naminukai, jie gali tapti nuolatiniais kelionių palydovais, sustiprinančiais jūsų įspūdžius. Norint mėgautis kokybiška kava tereikia priimti tinkamą sprendimą, kuris atitiktų jūsų gyvenimo būdą ir leistų atlikti kavos gėrimo ritualus kur bebūtumėte.

 

Užs. nr. 20200904-04

 

Verslosavaite.lt

 

  

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai: