VersloSavaite.lt   
2022 04 11, 11:07
Jau deklaravo 97 mln. eurų NT nuomos pajamų

Image
Foto
VMI duomenimis, už 2021 m. metus 33 tūkst. gyventojų jau deklaravo 97 mln. eurų pajamų iš NT nuomos.

 

„Praėjusiais metais gyventojai aktyviai rinkosi veiklą su verslo liudijimu gyvenamosios paskirties NT nuomai kitiems gyventojams. Iš viso 15 tūkst. gyventojų įsigijo verslo liudijimus ir sumokėjo beveik 5 mln. eurų GPM. Iš jų 5 tūkst. gyventojų jau deklaravo pajamas“, - teigia VMI viršininko pavaduotojas Dr. Martynas Endrijaitis.

 

VMI primena, kad pajamų mokesčio deklaracijas turi pateikti ir tie gyventojai, kurie vykdė nuomos veiklą su verslo liudijimu, tačiau pajamų negavo. Taip pat, jei gyventojo pajamos iš šios veiklos viršijo 45 tūkst. eurų ribą, viršijanti dalis papildomai apmokestinama 15 proc. GPM.

reklama

 

„Kita dalis gyventojų nuomodami savo NT, gyvenamosios paskirties ir kito pobūdžio, pvz., žemės sklypą, veiklos neregistruoja, o gautas pajamas deklaruoja kaip Nekilnojamojo pagal prigimtį daikto nuomos pajamas ir sumoka 15 proc. arba 20 proc.  GPM“, - teigia VMI atstovas, pridurdamas, jog tai jau atliko 28 tūkst. gyventojų, kurie deklaravo 10 mln. eurų mokėtino GPM.

 

Pažymėtina, kad gyventojai, kurie NT nuomojo įmonėms arba individualią veiklą vykdantiems gyventojams, GPM nemoka, nes gautos pajamos yra priskiriamos A klasės pajamoms, nuo kurių mokestį išskaičiuoja ir sumoka nuomininkas.

 

Verslosavaite.lt

 

  

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai: