VersloSavaite.lt   
2018 02 23, 10:13
Išbandyti metodai, kaip sėkmingai išmokti anglų kalbos vyresniame amžiuje

Image
VersloSavaite.lt nuotr.
Dažnas įsitikinimas „Aš per senas/a išmokti ko nors naujo“ – mitas, kurį galima sėkmingai sugriauti. Naujausios užsienio kalbų metodikos padeda mokytis ne tik greitai, bet ir įsisavinti žinias ilgam.

 

Vienu dažniausių pasiteisinimų, kodėl žmogus nekalba viena ar kita užsienio kalba, dažnai tampa amžius. Neišmokę anglų kalbos jaunystėje, kai buvo kiti laikai, kiti prioritetai ir kitos galimybės, vyresnio amžiaus sulaukę žmonės dažnai tiki, kad yra per seni mokytis ko nors naujo. Keista, kad kartais save nurašo vos 40 metų sukaktį atšventę vyrai ir moterys, o kartais ir dar jaunesni asmenys, pačiame jėgų žydėjime.

 

Išties amžiaus ribos tėra mūsų mintyse, tai trukdančios nuostatos, dažnai į pasąmonę nusėdusios dar vaikystėje. Pasiteisinimų galima rasti visada – jaunesniems stinga laiko, vyresni skundžiasi suprastėjusia atmintimi ar sveikata, tačiau radus tinkamą sau studijų metodą, pasiekti rezultatų gali visi.

reklama

 

Mokytis kalbų vyresniame amžiuje – naudinga sveikatai

 

Vadovaudamiesi tomis viename lygyje įkalinančiomis nuostatomis, žmonės dažnai nė nebando imtis ko nors naujo. Net jausdami nepatogumą dėl to, kad vieninteliai draugų kompanijoje ar darbo kolektyve nekalba angliškai, susidurdami su įvairiais nesklandumais keliaudami, negalėdami siekti tarpautinės karjeros ar išvykti pagyventi į norimą šalį, dažnai jie su tuo susitaiko kaip duotybe ir nė nebando išmokti.

 

Mokslininkai pateikia vis daugiau tyrimų, kad užsienio kalbų mokymasis vyresniame amžiuje yra ne tik įmanomas, bet ir naudingas sveikatai – nauja veikla smegenims neleidžia apkerpėti ir sumažėja rizika susirgti Alzhaimerio liga. Tad reikia tik susikaupti ir pripažinti sau, kad mokytis niekada nevėlu.

 

Unikali metodika leidžia kalbos pagrindų išmokti vos per 7 dienas

 

Tradiciniai kalbų kursai dažnai trunka ilgai ir gana nuobodžiai, o rezultatas sunkiai pamatuojamas. Tad suaugę, gyvenimo patirties sukaupę žmonės dažnai nebenori vėl sėsti į mokyklos suolą ir prisiminti jau praeitą švietimo sistemą. Tačiau pasaulis nestovi vietoje – vis daugiau žmonių ieško naujų edukacijos būdų, efektyvių metodų, kaip mokymosi procesą paversti ne tik smagiu, maloniu, bet ir efektyviu. Lietuviai turi puikią galimybę mokytis užsienio kalbų unikaliu būdu. „Kolibrio metodas“ yra analogų neturinti 7 dienų mokymo sistema, leidžianti išmokti anglų kalbos greičiausiu būdu.

 

Šios tarptautiniu mastu pripažintos metodikos autorius, inovatyvios mokymo sistemos Ergonomix Learning© pradininkas ir įkūrėjas Lietuvoje Algirdas Karalius įsitikinęs, kad užsienio kalbų gali sėkmingai išmokti visi – problema dažniausiai slypi ne žmogaus gebėjimuose ar asmeninėse savybėse, o mokymo metodikuose.

 

Mokymąsi pavertus malonumu rezultatai nustebins

 

Greitojo mokymosi ekspertas pabrėžia, kad labai svarbu, jog mokymasis būtų malonumas. Per prievartą pamilti neįmanoma nei žmogaus, nei šalies, nei kalbos. Vienas iš būdų mėgautis procesu – rasti sau tinkamiausius kursus, įkvepiančius lektorius ir mokymus, kurie orientuoti į ilgalaikį rezultatą.

 

„Mes šventai tikime, kad norint išmokti kalbėti angliškai ar bet kuria kita kalba, tau nereikia jokio talento! Jeigu kažko neišmokai, tai ne tavo, o dėstytojo kaltė. Tai jis nesugebėjo tau paprastai ir aiškiai išdėstyti medžiagos. Išeitis – arba susirasti sau tinkamiausią mokymų metodiką, arba bandyti pačiam supaprastinti mokymosi procesą, kad šis taptų lengvesnis ir įdomesnis“, - patirtimi dalijasi A.Karalius.

 

Pradėti treniruoti smegenis – niekada nevėlu

 

Dažniausiai vyresnių žmonių problema yra ne jų žinių stygius, bet tai, kad jų niekas niekada nemokė teisingai mokytis. Ydinga vidurinių mokyklų ir universitetų sistema dažnai buvo orientuota tik į kalimą – žodžių, taisyklių, specifinių terminų, pamirštant lavinti atmintį, išmokyti žmones įsisavinti ir įsiminti medžiagą nuo pat vaikystės.

 

Tradiciniai zubrinimo metodai nualina smegenis, o rezultatas – kone niekinis. Juk iš mokykloje ar universitete dėstytų dalykų dabar ko gero atsimename menką procentą, tiesa? Greitojo mokymosi atstovas ir atminties čempionatų organizatorius A.Karalius pataria vienu metu mokytis tik vieno dalyko – jei mokotės žodžių, nesigilinkite į gramatiką. Susikoncentravimas į konkretų dalyką paspartina progresą, smegenys neapkraunamos per dideliu informacijos kiekiu, naujos žinios nesimaišo tarpusavy.

 

Koncentracija į vieną dalyką ir kasdienė praktika – štai sėkmės paslaptis

 

Mokydamiesi anglų kalbos „Kolibrio metodu“ tuo pačiu puikiai treniruosite savo gebėjimus lengviau ir greičiau įsiminti naują informaciją. Taip sutvirtės smegenų raumenys ir padės ne tik greičiau išmokti anglų kalbos, bet ir kitų naujų dalykų darbe ir gyvenime.

 

Jeigu norite kuo greičiau prabilti angliškai, turite paversti anksčiau nuobodžius užsiėmimus anglų kalba savo aistra! Tai turi tapti kasdieniu įpročiu kaip dantų valymas.

 

Pačių sėkmingiausių „Kolibrio metodu“ paremtų anglų kalbos kursų studentų patirtis rodo, jog tie, kurie skyrė anglų kalbai bent po 15 minučių kasdien, praėjus 3 mėnesiams demonstruodavo neįtikėtinus rezultatus. Ir tam jiems nereikėjo naudotis valia ar prievartauti savęs. Jie įsimylėjo efektyvų ir lengvą kalbos mokymosi procesą, o kartu su juo ir kalbą kurios mokėsi.

 

Moksliniai tyrimai rodo, kad mokymasis su malonumu yra Nr.1 faktorius, kuris pagreitina bet kokio įgūdžio įsisavinimą, tarp jų ir užsienio kalbų mokymąsi.

 

Verslosavaite.lt

 

 



 

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai: