TOP promo
 
VersloSavaite.lt   
2016 12 12, 16:23
Ieškant samagono „taškų“ buvo numuštas dronas

Image
VersloSavaite.lt nuotr.
Samagono gamintojams atėjo sunkios dienos – policijos pareigūnams į pagalbą pasitelkus bepiločius orlaivius, nelegalaus alkoholio varytojams paslėpti savo veiklą tampa vis sudėtingiau.

 

Jungtinei policijos bei Kosmoso mokslo ir technologijų instituto komandai vykdant „taškų“ paieškos operacijas, orlaivyje „Spartanas“ įmontuotas termovizorius leidžia užfiksuoti šilumos šaltinius, kurių patikrinti siunčiami pareigūnai. Deja, ne visos operacijos vyksta sklandžiai – pasitaikė net toks atvejis, kai skraidinamas dronas užsidegė ir nukrito. Įtariama, kad jis galėjo būti numuštas.

 

Vaizdo įrašą iš pastarosios paieškos operacijos, kurios metu buvo aptiktas įtartinas šilumos šaltinis, galite pažiūrėti čia:

 

Įtartinas šilumos šaltinis

reklama

 

„Spartanas“ – tai fiksuoto sparno automatizuotas bepilotis orlaivis, galintis skristi didelius atstumus (dešimtis kilometrų) nuo operatoriaus buvimo vietos. 10 kg svorio orlaivis yra skirtas žvalgybinėms užduotims vykdyti.

 

„Šį kartą „taškų“ paieška buvo vykdoma šalia Raseinių esančioje miškingoje teritorijoje. Ji buvo pasirinkta neatsitiktinai – jau daug metų būtent šiose apylinkėse policija yra aptikusi ne vieną nelegalaus alkoholio distiliato varyklą. Šiuo atveju įtarimai nepasitvirtino – atvažiavę į įvykio vietą, policininkai rado netoliese gyvenančius žmones, kurie ant laužo virė maistą gyvuliams“, – pasakoja Artūras Košikas, Raseinių r. policijos komisariato Veiklos skyriaus viršininkas.

 

Samagono „fabrikėlių“ paieškoje dalyvavęs Kosmoso mokslo ir technologijų instituto atstovas Domantas Bručas sako, kad operacijos metu užfiksavus šilumos šaltinį ir nustačius jo koordinates, buvo skraidinamas dronas, galintis nusileisti arčiau įtartinų objektų ir parodyti detalesnį jų vaizdą.

„Drono kamera užfiksavo dūmus ir šalia šilumos šaltinio vaikštantį žmogų. Šis vaizdas sustiprino mūsų įtarimus, kad toje vietoje gali būti verdamas samagonas, todėl ir iškvietėme policijos pareigūnus“, – teigia D. Bručas.

 

 

 

Galėjo būti numuštas

 

Kosmoso mokslo ir technologijų instituto atstovas prisimena įvykį, kai, ieškant nelegalaus alkoholio distiliato gaminimo „taškų“, jo valdoma skraidyklė galėjo būti tyčia numušta.

 

„Vykdėme bandomąjį orlaivio skrydį, tačiau jis netikėtai nukrito ir buvo rastas sudegęs. Nesupratome, kas tiksliai įvyko, tačiau negalime atmesti ir tokios versijos, kad skraidyklę galėjo numušti ir samagono gamintojai. Juk yra buvęs ir toks atvejis, kai virš miško būdavo apšaudomi parasparniai. Galbūt jie išsigando ir mūsų orlaivio“, – teigia D. Bručas.

 

Pagalba policininkams

 

Policijos atstovas A. Košikas tikina, kad, ieškant nelegalaus alkoholio varyklų, bepiločiai orlaiviai gerokai palengvina pareigūnų darbą.

 

„Samagono gamintojai specialiai sukuria nemažai kliūčių policininkams, kad būtų kuo sunkiau juos susekti. Pavyzdžiui, samagono „taškus“ įkuria brūzgynuose, pelkynuose – kitaip tariant, sunkiai prieinamose vietovėse. Arba darbuojasi aptvertose teritorijose, kuriose bėgioja šunys. Policijai į tokias vietas patekti sunku, tačiau dronai leidžia jas be vargo stebėti“, – teigia A. Košikas.

Policininkas pasakoja, kad dažnai pasitaiko ir tokių atvejų, kai, pamatę pareigūnus, samagono varytojai tiesiog sprunka, palikę visą savo įrangą ir jau pradėtą gaminti nelegalų alkoholį. Tokiais atvejais būna labai sunku identifikuoti, kam šie „fabrikėliai“ priklauso.

 

„Skraidyklės leidžia nustatyti ir tai, į kurią pusę nusikaltėliai bėga. Tai padeda greičiau juos sučiupti. Be to, dronai naudingi ne tik ieškant samagono „taškų“. Jų reagavimas į šilumos šaltinius gali pasitarnauti ieškant dingusių žmonių – orlaiviai gali padėti susiaurinti paieškos lauką“, – tikina policijos atstovas.

 

Verslosavaite.lt

 

  

Komentuoti
Vardas:
Komentaras:

Neburnok
Apsaugos kodas:* Code

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai:

 

reklama

K2 zodz grand

apklausa

Ar per pastaruosius metus kilo jūsų darbo užmokestis?
 

reklama

reklama