VersloSavaite.lt   
2023 02 20, 16:41
Gyventojai pernai padėjo išaiškinti pažeidimų už daugiau kaip 0,5 mln. eurų

Image
Eurai
Praėjusiais metais Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) pasitikėjimo telefonu 1882 iš šalies gyventojų sulaukė beveik 2800 pranešimų apie galimus mokestinius pažeidimus. Daugiausiai apie galimus pažeidimų atvejus pranešė didžiųjų miestų gyventojai – Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio.  

 

Nuo 2006 m., kai pradėjo veikti VMI pasitikėjimo linija 1882, pagal visos šalies gyventojų gautus pranešimus apie galimai vykdomus mokestinius pažeidimus, iš viso išaiškinta apie 43 mln. eurų nesumokėtų mokesčių, baudų ir delspinigių (iš jų per 2022 m. – 684 tūkst. eurų, per 2021 m. - 578,6 tūkst. eurų).

 

VMI dėkoja gyventojams, kurie pastebi, netoleruoja vykdomų mokestinių pažeidimų ir informuoja apie juos mokesčių administratorių. Tikrinama ir reaguojama į gyventojų e. būdu, telefonu ar tiesiogiai pateiktą informaciją apie pastebėtus galimus mokestinių pažeidimų.

Pernai daugiausiai gyventojai pranešė apie gautas, bet nedeklaruotas pajamas (patalpų, turto nuoma), neišduotus kasos kvitus, neišrašomas sąskaitas faktūras už pirktas prekes ar paslaugas, vykdomą neregistruotą veiklą.

 

VMI pažymi, kad gyventojai visuomet gali išlikti anonimais, tačiau dažniau ir greičiau mokestiniai pažeidimai išaiškinami, kai pranešėjai sutinka bendradarbiauti su mokesčių inspekcija. 2022 m. bendradarbiauti sutiko ir savo kontaktus nurodė apie 32 proc. gyventojų.

 

Verslosavaite.lt

 

  

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai: