reklama

reklama

VersloSavaite.lt   
2017 07 03, 17:29
„Grožio chirurgijai“ dėl neapsaugotų klientų duomenų gresia rimti nemalonumai

Image
VersloSavaite.lt nuotr.
Klinika „Grožio chirurgija“, kuri įtariama tinkamai neapsaugojusi savo klientų duomenų, gali sulaukti ne tik teisinių ieškinių, tačiau ir baudžiamosios atsakomybės.

 

Generalinėje prokuratūroje jau pradėtas ikiteisminis tyrimas, kuriame nukentėję asmenys galės pareikšti civilinius ieškinius ne tik klinikai „Grožio chirurgija“, tačiau ir jos vadovams.

 

Klinikos klientus atstovaujantys advokatų kontoros „Sorainen“ teisininkai kviečia ir kitus asmenis, kurie nukentėjo dėl to, kad jų „Grožio chirurgijos“ sistemose saugoti duomenys pateko į programišių rankas, prisijungti prie ikiteisminio tyrimo.

reklama

 

„Atstovaudami keletą klinikos klientų kreipėmės į Generalinę prokuratūrą su prašymu pradėti ikiteisminį tyrimą dėl galimai „Grožio chirurgijos“ vadovų tinkamai neatliktų jiems tenkančių pareigų užtikrinti bendrovės klientų duomenų saugumą. Pradėto ikiteisminio tyrimo metu bus aiškinamasi, ar klinikos vadovai padarė viską, kad klientų duomenys būtų saugūs“, – sako advokatų kontoros „Sorainen“ teisininkė Aušra Gaurytė.

 

„Grožio chirurgijos“ vadovų pareigos užtikrinti tinkamas organizacines ir teisines priemones klientų asmens duomenims apsaugoti nuo atsitiktinio ar neteisėto sunaikinimo, pakeitimo, atskleidimo ar bet kokio neteisėto tvarkymo yra aiškiai nurodytos Lietuvos Respublikos Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatyme.

 

„Šiuo atveju neteisėtai buvo paviešinti itin jautrūs klinikos klientų duomenys, todėl šių asmenų teisėti interesai turėtų būti apginti. Tai gali būti padaryta pradėto ikiteisminio tyrimo metu, jei klinikos klientai bus pripažinti nukentėjusiais ir turės teisę reikalauti turtinės bei neturtinės žalos atlyginimo. Mūsų vertinimu, tai yra labai realistiška, o klinikos klientams susivienijus, savo teises jiems apginti būtų lengviau. Dėl to kviečiame kreiptis visus „Grožio chirurgijos“ klientus, kurių ypatingi asmens duomenys nebuvo apsaugoti“, – sako A. Gaurytė.

 

Beprecedentis, ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje nuskambėjęs atvejis, kai į klinikos „Grožio chirurgija“ duomenų bazes įsilaužus programišiams buvo pasisavinti daugiau nei 24 tūkst. klientų asmens duomenys, išryškino duomenų apsaugos klausimų aktualumą.

 

„Grožio chirurgijos“ klientų duomenys buvo pasisavinti klinikai galimai nesiėmus tinkamų techninių priemonių jiems apsaugoti bei galimai aplaidžiai ir neatsakingai tvarkius ypatingus asmens duomenis. Po įsilaužimo į „Grožio chirurgijos“ duomenų bazes iš klinikos bei jos klientų buvo reikalaujama išpirkų už jų asmens duomenis (bendra išpirkų suma siekia apie 690 000 Eur), o galiausiai dalis jų buvo viešai paskelbti internete.

 

Verslosavaite.lt

 

  

Komentuoti
Vardas:
Komentaras:

Neburnok

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai:

 

reklama

D1 docinta

apklausa

Ar dovanojate šventines dovanas savo partneriams, klientams?
 

reklama

reklama

reklama