VersloSavaite.lt   
2024 11 04, 19:51
Greitas ir lėtas kreditas – tai kuo gi jie skiriasi?

Kreditai
Kreditai
Greitas ir lėtas kreditas skiriasi daugiausia pagal gavimo greitį ir dažnai susijusias sąlygas.

 

Greitas kreditas

 

Gavimo greitis - paprastai pinigai į jūsų sąskaitą patenka per kelias minutes ar valandas nuo paraiškos pateikimo. Suma: dažniausiai būna mažesnė, skirta trumpalaikiams poreikiams patenkinti.

 

Grąžinimo terminas: trumpesnis, dažniausiai iki kelių mėnesių. Palūkanos: didesnės nei ilgalaikių kreditų, atspindinčios greito gavimo patogumą ir trumpesnį grąžinimo terminą. Reikalavimai: paprastai mažiau griežti nei bankinių paskolų, tačiau gali būti reikalingas geras kredito reitingas.

 

Pavyzdžiai - vartojimo kreditai, smulkios paskolos.

 

Lėtas kreditas

 

Gavimo greitis - procesas ilgesnis, gali užtrukti kelias dienas ar net savaites. Suma: didesnė, tinkanti didesnėms išlaidoms, pvz., būsto įsigijimui, automobiliui. Grąžinimo terminas - ilgesnis, gali siekti keletą metų ar net dešimtmečių. Palūkanos: paprastai mažesnės nei greitųjų kreditų, tačiau gali būti kintamos. Reikalavimai: griežtesni, dažnai reikalaujamas įkeitimas arba užstatas; pavyzdžiai: būsto paskola, automobilio kreditas.

 

Kada rinktis greitą, o kada lėtą kreditą?

 

Greitas kreditas tinka:

 

  • Netikėtoms išlaidoms padengti.
  • Mažesnėms sumoms pasiskolinti.
  • Kai pinigai reikalingi skubiai.
  • Lėtas kreditas tinka:
  • Didesnėms išlaidoms, pvz., būsto įsigijimui.
  • Ilgesniam laikotarpiui planuojamoms išlaidoms.
  • Kai yra laiko pasidomėti skirtingais pasiūlymais.

 

Svarbu: prieš pasirašydami bet kokią kreditavimo sutartį, atidžiai perskaitykite visas sąlygas, įskaitant palūkanų normas, bendrąją vartotojų kredito kainą (BVKKMN) ir grąžinimo tvarką. Taip pat apsvarstykite alternatyvas, pavyzdžiui, prašyti paskolos iš artimųjų ar pasinaudoti perviršiniu darbo užmokesčiu.

 

Kiti svarbūs aspektai:

Kreditingumo vertinimas: prieš suteikdamas kreditą, kreditorius įvertins jūsų finansinę situaciją, pajamas ir įsipareigojimus. Papildomi mokesčiai: be palūkanų, gali būti taikomi ir kiti mokesčiai, pavyzdžiui, sutarties sudarymo mokestis, delspinigiai. Rizika: greitieji kreditai yra susiję su didesne rizika, nes aukštesnės palūkanos ir trumpesnis grąžinimo terminas gali apsunkinti įsiskolinimo grąžinimą. Daugiau apie tai galite sužinoti štai šiame Paskolų Klubo puslapyje.

 

Kaip efektyviai valdyti savo finansus?

 

Finansų valdymas gali atrodyti sudėtingas, tačiau su tinkamomis strategijomis ir įpročiais, galite pasiekti finansinės laisvės. Štai keletas patarimų:

 

1. Sudarykite biudžetą

 

Sekite savo išlaidas: kelias savaites tiksliai fiksuokite visas pajamas ir išlaidas. Tai padės suprasti, kur išleidžiate daugiausiai pinigų. Nustatykite prioritetus: išskirkite būtinas išlaidas (maistas, būstas, transportas) ir ne tokias būtinas (pramogos, hobiai). Skirkite pinigų taupymui: net ir nedidelė suma, reguliariai atidėta, ilgainiui gali virsti didele suma.

 

2. Sumažinkite išlaidas

 

Ieškokite pigesnių alternatyvų: palyginkite kainas, naudokitės nuolaidomis, perkate prekes akcijomis. Apribokite impulsyvius pirkimus: prieš pirkdami, gerai pagalvokite, ar tikrai to reikia.

Sumažinkite maisto išlaidas: gaminkite patys namuose, planuokite meniu, venkite maisto švaistymo.

 

3. Didinkite pajamas

 

Ieškokite papildomų pajamų šaltinių: nuoma, pardavimas per internetą – tai tik keletas galimybių.

Investuokite į save: toliau mokykitės ir tobulėkite, kad galėtumėte pretenduoti į geriau apmokamą darbą. Didinkite savo pajamas pagrindiniame darbe: kalbėkitės su savo darbdaviu apie galimybę gauti pakėlimą arba perimti daugiau atsakomybės.

 

4. Tvarkykite skolas

 

Sudarykite skolų grąžinimo planą: išdėstykite visas skolas pagal dydį ir palūkanų normas. Pradėkite nuo tų, kurios turi didžiausias palūkanas. Derybos su kreditoriais: jei susiduriate su sunkumais, pabandykite susitarti su kreditoriais dėl palankesnių grąžinimo sąlygų.

Venkite naujų skolų: Kol negrąžinsite esamų skolų, venkite imti naujų kreditų.

 

5. Automatizuokite savo finansus

 

Nustatykite automatinius pervedimus: nustatykite automatinius pervedimus į taupymo sąskaitą arba tiesioginį debetą skolų grąžinimui. Naudokitės finansų valdymo programėlėmis: šios programėlės padės sekti jūsų išlaidas ir pasiekti finansinius tikslus.

 

6. Kurkite finansinę pagalvę

 

Susikurkite atskirą sąskaitą: šioje sąskaitoje kaupkite pinigus netikėtoms išlaidoms, pvz., automobilio remontui ar buitinei technikai.

 

Užs. nr. 20241104-01

 



VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai: