VersloSavaite.lt   
2020 03 18, 13:35
Finansiniai patarimai kaip išgyventi karantiną

Image
VersloSavaite.lt nuotr.
Jau kelios dienos Lietuvoje galioja visuotinis karantinas, nedirba dalis parduotuvių, visi barai ir kavinės uždarytos. Verslas galvoja kaip išgyventi, o samdomi darbuotojai kaip pragyventi karantiną ir kas laukia toliau, juk vis garsiau pasigirsta nuomonės apie artėjančia finansinę krizę.

 

Tokioje situacijos kiekvienas norom, nenorom susimasto apie taupymą ir racionaliau renkasi išlaidas. Tam, kad šis finansinis ir socialinis sunkmetis praeitų kaip galima lengviau, paruošėme jums finansinius patarimus kaip išgyventi karantiną ir jo lydimą ekonominį šoką.

 

Žinokite, kiek pinigų gausite, jei susirgsite. Nedarbingumas dėl ligos (dar vadinamas “biuletenis”) yra pakankamai dažnas reiškinys, kuomet kalbame apie darbą pagal darbo sutartį. Kita vertus, biuleteniu gali pasinaudoti ir tie, kurie dirba pagal individualios veiklos pažymą.

 

Tačiau, deja, bet tik nedaugelis žino, kiek jie gali gauti, jei netikėtai susirgs ir nebegalės dirbti. Todėl visus šiuos skaičius reikia žinoti kiekvienam dirbančiam žmogui. Tokiu būdu galima lengviau numatyti, ar tokių pajamų pakaks, ar vis dėlto reikėtų sistemingai didinti savo asmeninį fondą, kuris būtų skirtas tokiems nenumatytiems atvejams.

 

Kada parduotuvėse prekių kainos tampa žemesnės. Ar kada nors buvote pastebėję, kad apsilankius parduotuvėje ryte ir vakare, kai kurių prekių kainos skiriasi? Taip yra todėl, kad parduotuvėse prekių kainos yra keičiamos reguliariai. Ir neretai mažesnes kainas galima matyti parduotuvių darbo pabaigoje, kuomet tam tikri maisto produktai, kuriuos norima greičiau parduoti, yra siūlomi žemesne kaina. Tai padeda sutaupyti, kartu įsigyjant kokybiškus maisto produktus. Žinoma, nereikia pamiršti sekti ir akcijų bei nuolaidų.

 

Visuomet saugokite savo čekius. Šiais laikais daugybė žmonių apie tai visiškai pamiršta, o kai kurie netgi sąmoningai čekių niekuomet nerenka ir jų nė nepaima. Tačiau jei to nedarysite, jūs ne tik negalėsite lengviau suprasti, kur nukeliauja jūsų pinigai, tačiau taip pat nebeteksite galimybės sugrąžinti prekes, jei jos sugestų ar būtų brokuotos.

 

Liekate finansiškai susiję net ir išsiskyrus. Nors iš pirmo žvilgsnio besiskiriantiems žmonėms gali atrodyti, kad „padėjus“ parašą ant skyrybų dokumentų viskas akimirksniu bus nutraukta, deja, bet dažniausiai taip nenutinka. Svetainės https://finance43.com/lt/paskolos-internetu finansų specialistai primena, kad jei santuokoje buvo gautos bendros paskolos, turėtos bendros banko sąskaitos ir kiti finansiniai įsipareigojimai, tuomet dar kurį laiką visa tai atsispindės dviejų žmonių asmeninėje kredito istorijoje.

 

Turite sekti savo patiriamas išlaidas. Nors kiekvienas tai puikiai žinome, anaiptol ne kiekvienas tai darome. Dažniausiai to nesiimame bandydami save įteigti, kad tam nėra jokios prasmės ir dėl to niekas nepasikeis. Tačiau jei jūs neseksite savo patiriamų išlaidų, pastarųjų patirsite kur kas daugiau ir tai labai neigiamai paveiks jūsų asmeninę finansinę situaciją. Tai yra labai svarbi ir netgi kertine vadinama asmeninio biudžeto valdymo taisyklė. Todėl jei iki šiol jūs vengėte tai daryti, dabar būtų pats metas šią klaidą ištaisyti.

 

Žinokite, kiek yra verti jūsų turimi papuošalai. Aukso ir deimantų kainos kinta, tačiau žvelgiant į kreives matyti, kad bėgant metams jos įprastai yra linkusios augti, t.y. jų vertė su laiku didėja. Tai reiškia, kad jei jūs turite nemažai papuošalų ir esate apdraudę savo turimą nuosavą turtą, vagystės atveju gali nutikti taip, jog draudimas jums sumokės mažiau nei buvo verti jūsų papuošalai. Klausite, kodėl? Jei turto vertinimas buvo atliktas labai seniai, o turto kaina gerokai pakilo, jums bus grąžinta suma, kuri buvo lygi pirminei turto vertei. Todėl labai svarbu reguliariai atlikti pakartotinį savo turto vertinimą.

 

Kainų palyginimo svetainės ne visuomet gali pasiūlyti pigiausią sprendimą. Vis dažniau pastebima, kad žmonės prieš pirkdami prekes internetu, pirmiausia pasinaudoja įvairiomis internetinėmis kainų palyginimo svetainėmis. Tačiau tai tikrai neužtikrina, kad tokių svetainių pagalba jums iš tikrųjų pavyks gauti patį palankiausią kainos pasiūlymą. Ir taip yra todėl, kad ne kiekvienas tokio pobūdžio portalas savo pasiūloje turi visas prekes ir visus tiekėjus bei pardavėjus. Todėl prieš nusprendžiant, kurią parduotuvę jums vertėtų pasirinkti, turėtumėte prekių kainas palyginti ir pačiose el. parduotuvėse.

 

Kiek kainuoja naudotis kredito ar debeto kortelę. Šiandien vis daugiau žmonių  naudojasi debeto arba kredito kortelėmis. Svetainės https://kreditus.eu/lt/paskolu-palyginimas/greitieji-kreditai atlikta apklausą parodo, kad dauguma lietuvių turi dvi ir daugiau bankines korteles. Tačiau daugelis nė nesusimąsto, kiek visa tai jiems gali kainuoti. Dauguma kortelių taiko apytiksliai 2,5 proc. arba netgi didesnį operacijoms skirtą mokestį. Ką jau kalbėti apie grynųjų pinigų išėmimą bankomate, kuris kainuoja dar brangiau.

 

Egzistuoja gausybė įvairių patarimų, kuriuos kiekvienas iš mūsų galime ir turime pasitelkti, jei norime stabilesnės finansinės situacijos. Todėl pastaraisiais aukščiau pateiktais 15 atsiliepimų jūs tikrai neturėtumėte apsiriboti. Kuo daugiau gilintis į asmeninių finansų valdymo sritį ir kuo daugiau laiko skirsite savo biudžeto valdymui, tuo jums bus paprasčiau ne tik kreiptis dėl paskolos internetu ar grąžinti turimus finansinius įsipareigojimus, tačiau taip pat ir sukurti nenumatytiems atvejams skirtą rezervą, investuoti ir užtikrinti savo stabilią finansinę ateitį.

 

Užs. nr. 20200318-01

 

Verslosavaite.lt

 

 



 

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai: