VersloSavaite.lt   
2015 04 14, 10:44
Chuliganišku vairavimu bando pareigūnų kantrybę

Image
Greitis
Gerėjant orams kelių policijai vis dažniau tenka drausminti vairuotojus, kurie į automobilius sėda norėdami ne tik patogiai pasiekti kelionės tikslą, bet ir papramogauti prie vairo.

 

Nuolat griežtinamos kelių eismo taisyklės ir didinamos nuobaudos už nusižengimus vis dar neatbaido aštresnių potyrių mėgėjų nuo neretai Holivudo filmų vertų triukų šalies keliuose. Vien praėjusį mėnesį visoje Lietuvoje savaitę vykdytos akcijos metu policijos pareigūnai išaiškino 18 pavojingo ir chuliganiško vairavimo atvejų.

reklama

 

Draudikai perspėja, kad dėl tokio vairavimo patirti nuostoliai eismo įvykį sukėlusiam vairuotojui gali būti neatlyginami net ir apdraudus transporto priemonę Kasko draudimu.

 

Šoninis slydimas – tik su leidimais ir tik tam pritaikytose vietose

 

Europos bendrovės „ERGO Insurance“ Lietuvoje žalų administravimo departamento direktorius Audrius Pilčicas teigia, kad pasitaiko atvejų kai į bendrovę dėl žalos atlyginimo kreipiasi vairuotojai, automobilių aikštelėse kliudę kitą automobilį ar tretiesiems asmenims priklausantį objektą, tačiau policijos pareigūnai ir ekspertai nustato, kad eismo įvykis sukeltas chuliganiško vairavimo metu.

 

Žala automobiliams ar nekilnojamam turtui padaryta specialiai leidžiant transporto priemonei slysti šonu, suktis ratu ar kitokiu būdu pavojingai judėti.

 

Lietuvoje gausėjantys šoninio slydimo – kitaip „drifto“ – entuziastai sulaukia vis daugiau policijos dėmesio. Nors toks manevravimo automobiliu būdas yra pripažįstamas automobilių sporto rūšimi, rengiamos oficialios varžybos ir čempionatai – keliuose, gatvėse ir tam neskirtose aikštelėse atliekamus „drifto“ manevrus pareigūnai laiko nusižengimu, o pažeidėjus baudžia nuobaudomis.

 

Tačiau bauda už chuliganišką vairavimą, sudaužyti automobiliai ir piniginiai nuostoliai nėra blogiausias dalykas, kuris gali grėsti ne vietoje šoninio slydimo manevrus atliekantiems vairuotojams.

 

Greitų ir įsiutusių vaidinti neverta

 

Draudimo bendrovės atstovas įvardija ir dar vieną pasitaikančią situaciją, kuomet eismo įvykis sukeliamas dėl pavojingo ir chuliganiško vairavimo, o draudimo išmoka pakimba ant plauko.

 

„Lenkimas dešiniąja kelio puse, kelkraščiu ar įsibėgėjimo juosta yra itin pavojingas ir neleistinas manevras, tačiau tokių eismo taisyklių pažeidimų mūsų keliuose vis dar netrūksta“, – sako A. Pilčicas. „Būna, kad automobilių savininkams po tokių manevrų tenka sumaitotą automobilį traukti iš duobės, o nuostolių atlyginimo jie reikalauja iš draudimo bendrovės. Tačiau, jei policijos pareigūnai nustato, kad eismo įvykį vairuotojas sukėlė vairuodamas chuliganiškai, jis pripažįstamas nedraudiminiu, lygiai taip pat kaip ir nustačius vairuotojo neblaivumo faktą“.

 

Tai reiškia, kad draudimo išmoka eismo įvykį sukėlusios transporto priemonės savininkui gali būti nemokama, net jei transporto priemonė apdrausta Kasko draudimu.

 

Chuliganišku vairavimu laikomas kelių eismo taisyklių pažeidimas dėl chuliganiškų paskatų, keliantis pavojų eismo, savo ar kitų žmonių saugumui. Pavojingą vairavimą kelių policija apibrėžia kaip transporto priemonių vairavimą, vienu metu ar paeiliui padarant kelis eismo taisyklių pažeidimus, keliančius grėsmę eismo saugumui.

 

Taip pat kelių eismo taisyklių pažeidimą, sukėlusį pavojingą situaciją – privertusį kitus eismo dalyvius staigiai keisti judėjimo greitį, kryptį arba imtis kitokių veiksmų savo ar kitų žmonių saugumui užtikrinti. Vairuotojams, padariusiems tokius nusižengimus, gresia piniginės baudos iki 579 EUR bei teisės vairuoti praradimas iki 2 metų.

 

Verslosavaite.lt

 

 



 

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai: