reklama

reklama

VersloSavaite.lt   
2017 09 04, 19:09
Automobilio akumuliatoriaus nereiks dažnai keisti, jei pasinaudosite šiais patarimais

Image
VersloSavaite.lt nuotr.
Akumuliatorius atsakingas už automobilio elektronikos veikimą, o naujo modelio mašinose to išties daug. Tam, kad degtų prietaisų skydelis ar veiktų kitos transporto priemonės dalys, valdomos elektra, reikia pasirūpinti geru, pakankamos talpos ir atitinkamos rūšies akumuliatoriumi.

 

Įmonės UAB „Autoaibė“ specialistai pataria, į ką atkreipti dėmesį prižiūrint savo akumuliatorių.

 

Akumuliatorių rūšys

 

Akumuliatoriai būna trijų rūšių:

- aptarnaujami;

- neaptarnaujami;

- pusiau aptarnaujami.

reklama

 

Aptarnaujami akumuliatoriai tarnauja ilgiau. Be to, galite būti savarankiškesni ir patys pakeisti skysčio lygį. Kita vertus, šios rūšies akumuliatoriai turi mažesnę startinę srovę.

 

Neaptarnaujami akumuliatoriai tarnauja patikimiau ir yra galingesni, bet jų veikimo laikotarpis –trumpesnis nei aptarnaujamųjų. Be to, neaptarnaujamame akumuliatoriuje negalėsite patys pasikeisti skysčio, reikės vežti automobilį į servisą.

 

Renkantis akumuliatorių, reikia atsižvelgti į jo gabaritus ir pagrindines technines charakteristikas. Akumuliatoriaus dydis svarbus rodiklis, kadangi pasirinkus per didelį arba per mažą akumuliatorių jis neprisitvirtins automobilyje, slankiosis į šalis arba iš vis netilps į vidų. Taip pat svarbu atsižvelgti į akumuliatoriaus talpą (Ah) ir startinę srovę (A). Talpa parodo, ar energijos užteks aptarnauti visai automobilio sistemai.

 

Akumuliatoriaus gedimo priežastys

 

Svarbu akumuliatorių prižiūrėti, kad jis veiktų tinkamai ir automobilis užsivestų. Dažna automobilių gedimų priežastis yra būtent išsikrovę ar sugedę akumuliatoriai. Neretai energijos nepakanka, jei pasirenkamas per mažos talpos akumuliatorius. Taip pat akumuliatorius greičiau ir dažniau išsikrauna, jei važinėjama trumpais atstumais arba važinėjama retai.

 

Akumuliatoriaus gedimo priežastis gali būti netvarkinga elektros instaliacija. Taip pat tam neigiamą įtaką daro ir blogai veikiantis generatorius. Įvairiausia elektros įranga, pavyzdžiui, galinga garso aparatūra, papildomi žibintai, šildomos sėdynės, dažnai montuojamos net kelios apsaugos sistemos ir ypač grandinėje atsiradęs srovės nuotėkis, irgi eikvoja energiją, kuri reikalinga automobilio užvedimui.

 

Esant labai žemai oro temperatūrai, variklio alyva sutirštėja ir variklis užvedamas sunkiau. Tuo pačiu metu dėl galios sumažėjimo neigiamai veikiamas akumuliatorius, kadangi dėl šalčio cheminė reakcija sulėtėja.

 

Viena iš akumuliatoriaus gedimo priežasčių gali būti ir tai, kad jis dažnai naudojamas ne pilnai įkrautas. Kuo dažniau automobilio akumuliatorius yra iškraunamas, tuo greičiau jis sensta ir dėvisi. Esant 20 proc. iškrovai akumuliatoriaus tarnavimo laikas yra maždaug penkis kartus ilgesnis nei esant 50 proc. iškrovai. Senėjimo procesas yra pagreitinamas, kai akumuliatorius ilgą laiką naudojamas iš dalies išsikrovęs.

 

Blogą akumuliatoriaus veikimą gali sąlygoti ir tokie, rodos, nereikšmingi dalykai, pavyzdžiui, per laisvas generatoriaus dirželis, lemiantis nepilną akumuliatoriaus pakrovimą, arba nešvarūs akumuliatoriaus poliai, kurie padidina pasipriešinimą srovės tekėjimui į gnybtus ir pasunkina variklio užvedimą.

 

Kaip rūpintis akumuliatoriais?

 

Prieš žiemą akumuliatorių patariama parodyti specialistui: jis gali tiksliai įvertinti, ar akumuliatorius gerai pritvirtintas, ar jo laidai švarūs ir pan. Be to, svarbu patikrinti akumuliatoriaus našumą.

 

Važinėjant trumpais atstumais, reikėtų nenaudoti papildomų, tuo metu nereikalingų, galią naudojančių prietaisų. Jei visi automobilio elektros prietaisai įjungti vienu metu, sunaudojama tris kartus daugiau elektros energijos nei automobilio generatorius gali pagaminti, tad trūkstamas energijos kiekis naudojamas iš akumuliatoriaus. Todėl nepalikite įjungtų žibintų, jei kur nors nueinate, net ir trumpam. Stenkitės neeikvoti automobilio energijos, pajungdami jame mobiliuosius įrenginius. Seną ir silpną akumuliatorių vertėtų laikyti šiltoje patalpoje: šaltas oras jį veikia neigiamai ir dėl to akumuliatorius gali išsikrauti.

 

Jei mašina kurį laiką planuojate nevažinėti, atjunkite automobilio akumuliatorių, tada jis neišsikraus. Akumuliatoriui išsikrovus, jį reikėtų įkrauti kaip galima greičiau. Cheminės reakcijos veikia plokštes ir šios nei atiduoda, nei priima energiją, todėl akumuliatorius genda.

 

Siekiant užtikrinti tinkamą akumuliatorius veikimą, reikia patikrinti automobilio elektros instaliaciją – ar joje nėra trumpų jungimų, ar akumuliatoriaus gnybtai neapsinešę purvu, ar visi aukštos įtampos laidai tvarkingi ir ar nepažeista jų izoliacija. Svarbiausia prižiūrėkite akumuliatorių ir rinkitės jį pagal savo automobilį, tada jis tarnaus ilgiau.

 

Verslosavaite.lt

 

  

Komentuoti
Vardas:
Komentaras:

Neburnok
Apsaugos kodas:* Code

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai:

 

reklama

apklausa

Ar per pastaruosius metus kilo jūsų darbo užmokestis?
 

reklama

reklama