VersloSavaite.lt   
2015 07 08, 11:31
Atidaroma tarptautinė Kauno vizualiųjų menų rezidencijos paroda

Image
VersloSavaite.lt nuotr.
Liepos 10 d., 18 val., Ryšių istorijos muziejuje, Kaune, atidaroma tarptautinė paroda, kurios autoriai – penki kultūrinio bendradarbiavimo projekto „CreArt“ dalyviai iš Ispanijos, Italijos, Portugalijos ir Kroatijos, du mėnesius kūrę rezidencijoje netoli Aleksoto tilto.

 

Prie jų prisijungė dar vienuolika dalyvių iš Didžiosios Britanijos, Nyderlandų, Ispanijos ir Lietuvos, kurie dalyvavo dviejų savaičių trukmės tarptautiniame „CreArt“ tapybos plenere. Jų darbai taip pat bus eksponuojami parodos atidarymo dieną.

reklama

 

VšĮ „Artkomas“, kuruojančios „CreArt“ projektą Kaune, vadovas Olegas Darčanovas sako, kad rezidencijos paroda liepos 10 d. bus stipri ir galbūt net maloniai nustebinsianti Kauno meno gerbėjus.

 

„Menininkai mato Kauną taip, kaip sugeba jį pajausti. Svarbiausia, kad yra kuriamas stiprus menininkų tinklas ir palaikoma sinergija su miestu. Trečius metus vykdomas tarptautinis projektas generuoja puikius rezultatus – nuolat keičiantis gerąja vaizduojamojo meno patirtimi, didinant menininkų ir meno darbų mobilumą, tobulėja ir kūrėjai, ir Europos miestai. Džiugu, kad tarp jų ir Kaunas“, – į parodą Ryšių istorijos muziejuje kviečia „CreArt“ projekto Kaune kuratorius O. Darčanovas.

 

„Skirtingų tautybių ir skirtingų meno sričių atstovams veikti kartu neatrastoje meno erdvėje ir dar nepažintame mieste – tikras iššūkis“, – tokie buvo pirmieji Kaune reziduojančių projekto „CreArt“ atstovų žodžiai, pasiteiravus jų apie bendrą kūrybinį veiksmą. Jie vienbalsiai patikino, kad priimti tarptautinį pasiūlymą palikti gimtąją šalį ir atsidėti dviejų mėnesių kūrybiniam veiksmui šalyje, į kurią atvyko pirmą kartą, nebuvo lengva.

 

Nepaisant kultūrinių skirtumų, kūrėjai tikina radę jiems patrauklių ir įkvepiančių miesto vietų bei žmonių. Susipažinę su Kauno kultūriniu gyvenimu – lankydami parodas, koncertus, bendraudami su vietiniais menininkais ir miesto gyventojais bei svečiais – menininkai pripažino, kad miestas ir jo žmonės veikia kūrybą, įkvėpdami jai kitokių spalvų, formų, pavidalų.

 

Verslosavaite.lt

 

  

 

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai: