VersloSavaite.lt   
2019 03 28, 15:14
Ar vyrai naudojasi kosmetika?

Image
VersloSavaite.lt nuotr.
Senėjimą lėtinantys veido kremai, drėkinantys losjonai ir kitos panašios priemonės dabar yra prieinamos ne tik moterims. Grožio industrija, kuri kitados buvo orientuota į moteris, šiandien savo akiratin traukia ir vyrus. Vyriškų kosmetinių priemonių paklausa įgauna nebūtą pagreitį.

 

Kol ginčijamasi dėl to, ar reikalingi vyrams švelni oda, dirbtinis įdegis ir gerai sudrėkintos lūpos ir ar mes nesame ties „metroseksualios“ realybės ribos, visų amžių vyrai rimtai mąsto apie savo odos bei plaukų priežiūrą.

 

Išvaizdos priežiūrai skirtų priemonių paklausa leidžia kurtis vis naujiems prekių ženklams ir rastis priemonėms, skirtoms stipriajai lyčiai.

reklama

 

Dabar vyrišką kosmetiką daugiausiai sudaro skutimosi ir odos priežiūros priemonės. Mes, žinoma, nekalbame apie vyrišką lūpdažį ar akių pieštuką, bet apie viską, ko reikia tam, kad būtų galima palaikyti save švariu ir tvarkingu, atrodyti geriausiai, kaip įmanoma, dienos bėgyje.

 

Kam vyrams kosmetika?

 

Dar neseniai bet kokia kosmetika, išskyrus muilą ir pagrindines skutimosi priemones, buvo laikoma nereikalinga vyriškame arsenale. O vyrai, susidūrę su kosmetinėmis bėdomis, buvo priversti griebtis moteriškų priemonių, neskirtų jų plaukams ar odai. Net kosmetika, kuri skirta „jam“, dar prieš 10-15 metų buvo ne daugiau, nei vyrams pritaikyta moteriška kosmetika.

 

Oda – pats didžiausias žmogaus kūne organas. Tačiau pas vyrus ji savotiška ir turi specifinių problemų, kurių moteriškoji tiesiog nėra patyrusi. Pavyzdžiui, vyrų oda dažnai storesnė ir elastiškesnė.

 

Taip pat stiprioji lytis turi problemų, susijusių su jų hormoninio fono ir rūgštingumo specifika. Pačios odos poros pas vyrus platesnės ir gilesnės, dėl to bėgant dienai jose prisirenka daugiau nešvarumų ir moteriškieji valymo losjonai tiesiog nėra pajėgūs susitvarkyti su šia bėda.

 

                    Vyrams būtini stipresni losjonai ir valymo priemonės, kurios galės patekti į gilesnes poras. Anksčiau ši problema buvo „sprendžiama“ parduodant losjonus su didele spirito koncentracija, kurie šiomis daugiausiai siejasi su Macaulay Culkin‘o personažu iš „Vienas namuose“ skutimosi scenoje. Dabar apie vyrų kosmetinius poreikius žinoma daugiau. Kaip žinia, vyrai ėmė ne tik geriau atrodyti, bet ir jaučiasi patogiau.

                    Plaukų danga ant galvos tarp moterų ir vyrų skiriasi savo struktūra bei, plauko gyvybiškumo ciklo reguliatoriais bei harmoniniu fonu. Dėl to priemonės, skirtos plaukų ir galvos odos priežiūrai, gali turėti nemalonų poveikį vyrams, jeigu yra pritaikytos moterims.

                    Vyrų nepaliko ramybėje ir dekoratyvinė kosmetika. Jeigu anksčiau toninio kremo ar maskuojamųjų priemonių naudojimas buvo tabu vyrų tarpe, tai dabar vis dažniau prieš vestuves, vakarėlius ir kitus svarbius įvykius, kur tikimasi fotografų ar operatorių dėmesio, vyrai kreipiasi į vizažistus ar naudojasi savo „kosmetinėmis“.

                    Šiuolaikiški vyriški korektoriai, maskuojamosios priemonės, bronzavimo pudros ir toniniai kremai bei pudros padeda pabrėžti veido linijas, sukurti išraiškingą įvaizdį, kuri gerai atrodys nuotraukose ar vaizdo įrašuose. Tai nenuostabu, juk išvaizda tokia pati svarbi vyriškos asmenybės dalis, kaip ir moteriškos.

                    Reiktų pažymėti, jog vis dažniau vyrai taikosi į iššaukiantį įvaizdį ir naudoja lūpų dažus, akių pieštuką. Kalba eina ne tik apie sunkiojo metalo scenos žvaigždes ar Marilyn‘o Manson‘o gerbėjus. Širdžių pripažintas Johnny Depp‘as neretai pasirodo apdovanojimų įteikimuose bei ant raudono kilimo su pabrėžtais skruostikauliais bei padažytomis akimis, bet tai visai netrukdo jos moterų numylėtinio įvaizdžiui. Ir jis toli gražu ne vienintelis žinomas kosmetikos mylėtojas.

 

Higieninė vyriška kosmetika

 

Vyriškos higieninės kosmetikos asortimentas, iš esmės, nukreiptas į rūpinimąsi oda ir plaukais, juos sveikatinant nenaudojant korektuojančių ar maskuojančių priemonių.

 

Higienine kosmetika, skirta vyrams, laikytini skutimosi putos ar gelis, losjonai po skutimosi, balzamai lūpoms, veido ir kūno šveitikliai, antiperspirantai, tonikai, valomosios priemonės ir tepalai nuo spuogų, priemonės nuo raukšlių, įvairiausi kremai, atliekantys daugelį funkcijų ir kt.

 

Vyrams skirta dekoratyvinė kosmetika

 

Dekoratyvinė kosmetika skirta tam, kad paslėptų trūkumus ar pabrėžtų išvaizdos išskirtinumus. Dabar kosmetikos industrija išgyvena pakilimą dekoratyvinių priemonių vyrams srityje, įtraukusi į vyrišką kosmetinį rinkinį ir priemones, kurios įprastos moterims: toninius kremus, korektorius, pudras, dirbtinio įdegio priemones, BB-kremus ir kita.

 

Nedidelis makiažas padeda vyrams sukurti malonesnį įspūdį ir labiau savimi pasitikėti aukštuomenės susirinkimuose, tačiau labai svarbu nepersistengti, juk ant vyriško veido makiažas daug labiau pastebimas.

 

Pernelyg įsismaginus su kosmetika galima pasirodyti perdažytu. Vyrams svarbu tiksliai suprasti kokiais atvejais ir kokiais kiekiais makiažas tinkamas.

 

Verslosavaite.lt