VersloSavaite.lt   
2015 01 15, 17:23
Ar pernai augęs pensijų fondų turtas išlaikys šias tendencijas ir šiemet

Lietuvos banko duomenimis, visų Lietuvoje veikiančių II pakopos pensijų fondų grąža 2014 m. buvo teigiama, o vidutinis investicinio vieneto vertės pokytis sudarė 7,78 proc.

Specializuotos pensijų kaupimo bendrovės „MP Pension Funds Baltic“ generalinio direktoriaus Ramūno Stankevičiaus teigimu, pensijų fondų rezultatai šiemet didžiąja dalimi priklausys nuo situacijos akcijų rinkose ir nuo to, kaip šalys ir verslas prisitaikys prie žemų kainų tendencijų, geopolitinių iššūkių bei nacionalinių centrinių bankų veiksmų.

 

Vertinant pasiektus investicinės grąžos rezultatus, galima teigti, jog 2014 metai buvo sėkmingi beveik visiems ekonomikos sektoriams. Nors iš esmės finansų rinkos kilo, visgi progų suklysti ir pasirinkti ne tas investicijas buvo. „Tokiais atvejais gana gerai suveikia diversifikacija – investavimo technika, kuri naudojama siekiant sumažinti investicijų portfelio riziką įtraukiant į jį didesnį kiekį skirtingų investicijų. Tuo pensijų fondai dažniausiai ir naudojasi, siekdami didesnės grąžos su mažesne rizika. Konservatyvūs fondai taip pat stebino savo gerais rezultatais, nors indėlių palūkanos ir vyriausybės vertybinių popierių pelningumai buvo žemi. Žinoma, krentančių palūkanų aplinkoje obligacijos tokiu metu fiksuoja gerą trumpalaikį prieaugį, tačiau finansinės trukmės pasirinkimo sprendimas 2014 metais buvo kaip niekada svarbus ir daugelis šioje vietoje didelių klaidų nepadarė“, – bendras tendencijas aiškina R. Stankevičius.

 

Pensijų fondų turtas augo tiek dėl palankios situacijos rinkose, tiek dėl išaugusių pervedimų į pensijų fondus. Šiuo metu papildomai prie II pakopos pensijų fondų 1 proc. nuo atlyginimo prisideda daugiau kaip 460 tūkst. dalyvių iš 1,13 mln. kaupiančiųjų. Jie taip pat gauna valstybės skatinimą – 1 proc. nuo vidutinio darbo užmokesčio. „Tiek palanki situacija rinkose, tiek išaugę pervedimai lėmė Lietuvos II pakopos pensijų fondų turto augimą, kuris 2014 m. pabaigoje sudarė beveik 1,87 mlrd. eurų. Iš visų Lietuvos pensijų fondų išsiskiria „MP Extremo II“ pensijų fondas, kuris uždirbo 12,58 proc. Šis fondas jau antrus metus iš eilės pasiekia geriausią rezultatą iš visų Lietuvoje valdomų pensijų fondų“, – komentuoja R. Stankevičius.

 

Lietuvos rinkoje jau praėjusiais metais buvo pastebimos besikonsoliduojančios rinkos tendencijos, taigi tikėtina, kad jos tęsis ir tokios fondų pasiūlos kaip ankščiau nebus, todėl gyventojams bus dar svarbiau tinkamai pasirinkti pensijų kaupimo bendrovę. „2014 m. mūsų klientų skaičius augo net 10 proc. – kaupti pensiją specializuotoje bendrovėje pasirinko virš 4 tūkst. naujų II pakopos pensijų fondų dalyvių, dar virš 3 tūkst. II pakopos dalyvių pas mus perėjo iš kitų bendrovių. Tai rodo, kad klientai labiau domisi pensijų kaupimo sąlygomis“, – apibendrina R. Stankevičius.

 

Pensijų fondų situacija 2015 metais pirmiausiai priklausys nuo akcijų rinkų situacijos. Vyraujant šiandieninei geopolitinei padėčiai ji yra gan neapibrėžta ir sunkiai prognozuojama, todėl didesnių ir dažnesnių svyravimų išvengti nepavyks.

 

„Invalda LT“ įmonių grupei priklausanti „MP Pension Funds Baltic“ bendrovė šiemet planuoja dar labiau stiprinti savo ekspertiškumą. „Tam, kad klientai gautų dar didesnę naudą, išskirtinį dėmesį skirsime pensijų fondų investavimui dar labiau išskaidant investicijų portfelį, stengiantis rinktis vertės ir žemesnių kaštų investicijas. Taip pat bus dar aktyviau įgyvendinama gyvenimo ciklo pensijų fondų koncepcija“, – teigia R. Stankevičius.

 

Specializuota pensijų fondų valdymo bendrovė „MP Pension Funds Baltic“ veiklą pradėjo 2007 m. Šiuo metu „MP Pension Funds Baltic“ pasitiki daugiau nei 63 tūkstančiai klientų, o valdomas turtas siekia daugiau nei 96 mln. eurų. 100 proc. bendrovės akcijų priklauso „Invalda LT“ grupei, kuri yra viena didžiausių turtą valdančių ir investuojančių bendrovių Lietuvoje.

 

Verslosavaite.lt

 

  

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai:

 

reklama