Tautvydas Padgurskas   
2019 09 19, 13:12
Apdovanotos sąžiningiausią atlygį mokančios įmonės Lietuvoje

Image
VersloSavaite.lt nuotr.
Antradienį vykusiuose „Lygiaverčio užmokesčio 2019“ apdovanojimuose paaiškėjo, kurios šalies įmonės moka sąžiningiausią užmokestį savo darbuotojams.

 

Laimėtojai paskelbti remiantis šiemet atlygio tyrimų bendrovės „Baltic Salary Survey“ atliktu atlygio tyrimu, kuriame dalyvavo 215 organizacijų iš visos Lietuvos. Pirmąją vietą apdovanojimuose užėmė „Nasdaq“, antrąją – „Švyturys–Utenos alus“, trečiąją – „IKEA Industry“.

reklama

 

„Šiais kasmetiniais apdovanojimais norime pasveikinti įmones, kurios nediskriminuoja darbuotojų ir juos vertina pagal prisiimamas atsakomybes, kompetencijas bei darbo rezultatus“, – teigia Ieva Pecukevičiūtė, „Baltic Salary Survey“ konsultantė.

 

Šiemet pirmosios vietos apdovanojimą pelnė vertybinių popierių rinkos operatorius „Nasdaq“, antroje vietoje sekė „Švyturys-Utenos Alus“, o trečioje – „IKEA Industry“. Toliau laimėtojų lentelėje rikiuojasi kompanijos „Mondelez“, „OP Corporate Bank“, „Omniva“, „Littelfuse“, „Kotryna“, „Paroc“ ir „Swedbank“.

 

„Baltic Salary Survey“ atlikto tyrimo metu vertinta, ar kompanijos moka panašų atlygį tame pačiame pozicijų lygmenyje dirbantiems darbuotojams, niekaip jų nediskriminuodamos. Organizacijos pagal šiuos kriterijus buvo vertinamos keturiais etapais, tuomet rezultatai buvo pasveriami ir vertinami taškais, kurie vėliau buvo susumuoti.

 

Skirtingai nei dauguma lygiaverčio užmokesčio analizių, kurių metu skaičiuojami tik bendri organizacijos vidurkiai, ši buvo atliekama suskaidant duomenis pagal užimamas pozicijas, taip užtikrinant kur kas tikslesnius rezultatus.

 

„Džiaugiuosi, kad kasmet analizę atlikti ir geriausias kompanijas atrinkti darosi vis sunkiau, daugumai tirtų organizacijų puikiai sekasi šių rodiklių atžvilgiu. Už dešimtuko ribų esančios organizacijos atsilieka nedaug ir kasmet jų rodikliai tik gerėja. Taip pat smagu matyti, kad į aukščiausias vietas patenka ne vien tik užsienio kapitalo įmonės ar bankai“, – sako Povilas Blusius, „Baltic Salary Survey“ atlygio konsultantas.

 

Antrąją vietą šiais metais užsitikrinusi kompanija „Švyturys–Utenos Alus“ taip pat pakilo sąraše. „Mūsų įmonės tikslas – mokėti teisingą atlygį, pirmiausia atsižvelgiant į rinkos diktuojamas tendencijas, pasitelkiant atlygio rinkos tyrimus.“, – teigia Julija Gedrimė, „Švyturys–Utenos Alus“ žmogiškųjų išteklių valdymo verslo partnerė Lietuvoje.

 

Anot J. Gedrimės, tinkamas darbuotojų atlygis turi būti formuojamas ne tik pagal rinkos diktuojamas tendencijas: „Norint išlaikyti vidinį teisingumą, reikia įvertinti gerokai daugiau kriterijų, ypač ruošiant darbo pasiūlymą naujam darbuotojui – svarbu matyti darbuotoją kaip asmenį, matyti jo indėlį visos įmonės kontekste, įvertinti ne tik tai, kad pasirinktas kandidatas gautų motyvuojantį atlygį, bet ir kad jo dydis būtų teisingas jau ne vienerius metus dirbančių kolegų atžvilgiu.

 

Darbuotojas, kuris jaučia, kad jam už atliktą darbą yra atlyginama teisingai, savo energiją nukreipia į dar geresnių rezultatų siekimą ir yra daug labiau įsitraukęs.“

 

Verslosavaite.lt

 

 



 

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai: