VersloSavaite.lt   
2014 10 01, 11:19
Algirdas Kaušpėdas: „Brit Floyd“ koncertas – įvykis, kurio neverta praleisti

Image
Algirdas Kaušpėdas
Jau šį penktadienį, spalio 3-ąją, Kauno „Žalgirio“ erdves užtvindys nemirtinga grupės „Pink Floyd“ muzika. Geriausiu pasaulyje „Pink Floyd“ šou vadinamo „Brit Floyd“ koncerto nekantriai laukia ir Lietuvos roko lyderiai – tarp jų legendinės grupės „Antis“ lyderis Algirdas Kaušpėdas.

 

„Time“, „Money“, „Wish You Were Here“, „Another Brick In The Wall“ ir kitos žymiausios „Pink Floyd“ dainos skambės grupės „Brit Floyd“ pasirodyme, kuriame gros keliolika profesionalių muzikantų.

reklama

 

Šiame pasaulinių gastrolių „Discovery“ koncerte bus atliktos dainos iš visų „Pink Floyd“ albumų. Tačiau Europos ir Šiaurės Amerikos arenose „Pink Floyd“ muziką grojantis kolektyvas daug dėmesio skiria ne tik tobulam skambesiui, bet ir vaizdo efektams.

 

„Pink Floyd“ buvo vieni roko koncertų, kaip mes dabar juos suprantame, pradininkų. Daugelis dekoracijų, scenos sprendimų, kuriuos ši grupė padarė, buvo tikra revoliucija.

 

Negali groti šios muzikos su dviem garso kolonėlėmis ir keturiais prožektoriais. Mes padarysime viską, kad pasijustumėte kaip „Pink Floyd“ koncerte. Bus didžiulis apvalus ekranas su vaizdo projekcijomis, gigantiška skraidanti pripučiama kiaulė, kaip grupės albumo „Animals“ viršelyje, lazerių šou. Žygiuojantys plaktukai ekranuose, didžiulis laikrodis – pamatysite visus simbolius, susijusius su „Pink Floyd“, - žada „Brit Floyd“ lyderis Damianas Darlingtonas.

 

Tarp tūkstančių Lietuvos melomanų, kurie jau turi bilietus į „Brit Floyd“ koncertą, yra ir „Anties“ lyderis Algirdas Kaušpėdas, šią žiemą pats koncertuosiantis didžiausiose Lietuvos arenose.

 

„Pirmą kartą „pinkus“ išgirdau, dar studijuodamas architektūrą.  1973-ųjų albumas „The Dark Side Of The Moon“ tiesiog užbūrė. Klausiausi jo nenutrūkstamai, kol išmokau atmintinai. Žinoma, taios laikais dėl sovietinės geležinės uždangos vakarų muzika sunkiai pasiekdavo Lietuvą, bet netrukus „Pink Floyd“ tapo mano geidžiamiausia grupe – visur medžiojau informaciją apie grupę, įrašus. Vėliau, išsiaiškinęs, kad grupę sukūrė architektūros studentai, palaipsniui surinkau grupės įrašų kolekciją, kuria labai didžiavausi.

 

„Pink Floyd“ muzika yra dieviška. Ji nė kiek nepaseno ir tebėra nepaprastai aktuali. Grupės nuoširdumas, ironija tebejaudina, lengvai atpažįstama, pritaikoma ir šiandien. Ši muzika man visada kėlė norą kurti, pasitikėti savo jėgomis, kovoti už savo laisvę ir nepriklausomybę“, - pasakoja Algirdas Kaušpėdas.

 

Šįmet M.A.M.A. ceremonijoje geriausia roko grupe išrinktos „Anties“ lyderis sako, kad „Pink Floyd“ kūryba buvo vienas jo grupės įkvėpimo šaltinių.

 

„Pink Floyd“ ieškojimai visada traukė ir žavėjo. Tai – fantastiška grupė: jų muzika didinga, nepaprastai aštri ir gili tekstų filosofija, išradingi ir taiklūs klipai, scenografija. Tai iš tiesų buvo didelis įkvėpimas „Anties“ kūrybai“, - neslepia Lietuvos roko klasikas.

 

Algirdui Kaušpėdui, kaip ir daugumai Lietuvos melomanų, neteko lankytis „Pink Floyd“ koncerte – grupė paskutines gastroles surengė dar 1994-aisiais. Tačiau jis nekantrauja pamatyti „Brit Floyd“ pasirodymą.

 

„Pastebėjau, kad „Brit Floyd“ muzikantai profesionaliai, su pagarba „pink floydų“ kūrybai, atlieka jų muziką. Tai ne pigus persirengėlių šou, o muzikos šventė, kur stengiamasi be asmeninių interpretacijų atskleisti „Pink Floyd“ kūrybos grožį.

 

Šis koncertas Lietuvos muzikiniame gyvenime bus įvykis, kurio neverta praleisti. „Pink Floyd“ jau seniai tapo monumentalia progresyvaus roko klasika. Man pamatyti koncertą nekantru, nes trokštu pasinerti į stebuklingą „Pink Floyd“ muzikos pasaulį“, - džiaugiasi Algirdas Kaušpėdas.

 

Verslosavaite.lt

 

  

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai: