reklama

reklama

alfa.lt   
2010 03 10, 12:16
A. Lukašenka į Kovo 11-osios iškilmes neatvyks

A. Lukašenka ir D. Grybauskaitė
A. Lukašenka ir D. Grybauskaitė
Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka ketvirtadienį neatvyks į dvidešimtąjį Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo minėjimą, praneša oficiali Baltarusijos naujienų tarnyba belta.by.

  

Vietoje prezidento, kurį į iškilmes pakvietė Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė, į Lietuvą atvyks Baltarusijos delegacija, vadovaujama ministrų kabineto vicepirmininko Viktoro Buria.

reklama

 

Apie savo apsisprendimą A. Lukašenka asmeniškai informavo D. Grybauskaitę, jis taip padėkojo už kvietimą bei pareiškė tikintis Lietuvos ir Baltarusijos bendradarbiavimu ir ateityje.

 

Vakar apie savo sprendimą nevykti į Lietuvą taip pat pranešė ir naujai išrinktas Ukrainos prezidentas Viktoras Janukovyčius.

 

Buvęs Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininkas, europarlamentaras Vytautas Landsbergis teigia nematąs nieko blogo, kad paskutiniu Europos diktatoriumi vadintas Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka buvo pakviestas į Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 20-mečio minėjimą.

 

„Nematau, kad čia būtų kas nors blogo iš principo, ir tam tikrame kontekste įvykių, aplinkybių, galbūt ir neoficialių sąlygų, matant, kad Baltarusijoje, jos vadovybėje, kuriai galima turėti daug priekaištų ypač dėl ankstesnių laikų politikos ir veiksmų, yra noro daryti ką nors kitaip. Taip pat pabandyti vesti šalį kitaip, į išlikimą“, – antradienį per spaudos konferenciją sakė V. Landsbergis, paklaustas, ar vertėjo į iškilmes kviesti A. Lukašenką.

 

„Baltarusių tauta verta būti Europos tauta. Kadangi jos dabartis ir bent artimiausia ateitis susijusi su esama vadovybe, kontaktas ir skatinimas geresnei laikysenai neturi būti smerkiamas“, – tvirtino dešinysis politikas.

 

Lietuvos diplomatai praėjusią savaitę įteikė asmeninį prezidentės Dalios Grybauskaitės kvietimą Baltarusijos prezidentui kovo 11-ąją atvykti į Vilnių paminėti Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dvidešimtmečio.

 

D. Grybauskaitė anksčiau buvo minėjusi, kad svarstytų galimybę pakviesti A. Lukašenką Kovo 11-ąją į Lietuvą, jei įvyktų lūžis Sausio 13-osios byloje, kurioje Baltarusija atsisako išduoti įtariamąjį Vladimirą Uschopčiką.

 

Lietuvos generalinė prokuratūra kovo pradžioje pranešė buvusi informuota, kad Baltarusijos prokurorai apklausė V. Uschopčiką, kuris, anot Lietuvos teisėsaugos, būdamas Vilniaus karinio garnizono vadu 1991 metų sausio 13-ąją davė įsakymą šaudyti į beginklius žmones. Išduoti V. Uschopčiką Baltarusija atsisako.

 

 

 

  

Komentuoti
Vardas:
Komentaras:

Neburnok
Apsaugos kodas:* Code

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai:

 

reklama

apklausa

Ar per pastaruosius metus kilo jūsų darbo užmokestis?
 

reklama

reklama