VersloSavaite.lt   
2023 11 23, 11:18
1 mlrd. eurų Lietuvos ekonomikai: skaitmeninėms paslaugoms, naudojant atvirus duomenis

Image
Atviri duomenys
Ekonomikos ir inovacijų ministerija skelbia 6 mln. eurų kvietimą Lietuvos verslui, kuris, naudodamas atvirus duomenis, kurtų inovatyvius sprendimus ir skaitmenines paslaugas.

 

„Atviri duomenys yra strateginis turtas – tinkamai valdomi ir naudojami jie kuria didelę pridėtinę vertę įvairiuose sektoriuose. Skirdami finansavimą Lietuvos verslui naudoti atvirus duomenis tiek skaitmeninėje erdvėje, tiek kuriant inovatyvius produktus ir paslaugas, stipriname skaitmeninę valstybę ir kuriame dar daugiau galimybių Lietuvai“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

reklama

 

Šiuo kvietimu gali pasinaudoti tiek Sostinės, tiek Vidurio ir vakarų Lietuvos regionuose veikiančios mažosios ir vidutinės įmonės (MVĮ). Abiejų regionų verslui iš viso bus skiriama po 3 mln. eurų investicijų. Didžiausia galima lėšų suma projektui finansuoti yra 70 tūkst. eurų.

 

„Šiomis investicijomis skatiname į paklausą orientuotų atvirų duomenų naudojimą inovatyviems sprendimams ir skaitmeninėms paslaugoms kurti. Taip didinsime socialinę, visuomeninę ir ekonominę vertę ir kelsime skaitmeninių paslaugų naudojimo lygį“, – sako ekonomikos ir inovacijų viceministrė Erika Kuročkina.

 

Netiesioginis atvirų duomenų poveikis rinkos dydžiui gali siekti net 78 procentus. Šie duomenys svariai prisideda ir prie viešojo sektoriaus išlaidų mažinimo – skaičiuojama, kad vien 2022-aisiais sutaupyta daugiau nei 1 mln. eurų valstybės lėšų.

 

Atviri duomenys – tai laisvai prieinami institucijų veikloje ar dokumentuose užfiksuoti duomenys, informacija ar jos dalis, kurie yra publikuojami atviraisiais formatais, pritaikytais automatizuotam nuskaitymui, ir kuriuos galima pakartotinai naudoti ir platinti teisėtu tikslu.

 

Projektams įgyvendinti reikalingi atviri duomenys turėtų būti naudojami iš Lietuvos atvirų duomenų (data.gov.lt) ir kitų viešai prieinamų atvirų duomenų portalų (Atvirų Lietuvos finansų portalo, Oficialaus Europos duomenų portalo ir kt.).

 

Verslosavaite.lt

 

  

 

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai: